PDA

View Full Version : نسخه آزمایشی

MNosouhi
شنبه 06 مرداد 1386, 18:25 عصر
سلام دوستان
یه سری از برنامه ها رو دیدم که برای ایجاد نسخه آزمایشی از محدودیت در ثبت تعداد رکورد استفاده کرده است. مثلا در نسخه آزمایشی ، درهر کدوم از قسمت های برنامه نمیشه بیشتر از 10 تا رکورد وارد کرد . بعد از این هم که تعداد رکورد از 10 بیشتر شد هیچ پیغامی نشون نمیده ، فقط عملیات مورد نظر رو انجام نمیده .
نظرتون در مورد امنیت این نوع برنامه ها چیه ؟

علامت سوال
شنبه 06 مرداد 1386, 19:14 عصر
فکر نمکنم چیز جدیدی باشه برای نمایش پیغام توی شرطش این هست که تداد رکورد ها مساوی 9 باشه پیغام بده .در حالی که اگه نوشته بود بزرگتر از 9 اونوقت همیشه پیغام میداد
به نظر من هر چی پیغام ها کمتر باشه بهتره و برای دیباگ کردن کار کرکر رو سخت تر میکنه

Batman
یک شنبه 07 مرداد 1386, 08:19 صبح
به نظر من روش خوبی هستش
در واقع یه نوع trial هستش

mzjahromi
یک شنبه 07 مرداد 1386, 08:41 صبح
اگر فقط یه شرط ساده گذاشه باشی
اونائی که کرک میکنن معمولا اونو میشکنن و شرط رو بر میدارن کافیه یه jz رو بکنی JNZ یا NOP یا یه چیزی شبیه به این
باید یه خورده روش کار رو پیچیده کنی که سخت تر بشه

SYNDROME
یک شنبه 07 مرداد 1386, 14:09 عصر
با سلام

سلام دوستان
یه سری از برنامه ها رو دیدم که برای ایجاد نسخه آزمایشی از محدودیت در ثبت تعداد رکورد استفاده کرده است. مثلا در نسخه آزمایشی ، درهر کدوم از قسمت های برنامه نمیشه بیشتر از 10 تا رکورد وارد کرد . بعد از این هم که تعداد رکورد از 10 بیشتر شد هیچ پیغامی نشون نمیده ، فقط عملیات مورد نظر رو انجام نمیده .
نظرتون در مورد امنیت این نوع برنامه ها چیه ؟
چنین کار برنامه را عملاً از کار می اندازد و برای کار در حجم بالا خوب است به شرط اینکه درست و حساب شده انجام شود.
موفق باشی

MNosouhi
یک شنبه 07 مرداد 1386, 15:47 عصر
با تشکر از همه دوستان

اگر فقط یه شرط ساده گذاشه باشی
اونائی که کرک میکنن معمولا اونو میشکنن و شرط رو بر میدارن کافیه یه jz رو بکنی JNZ یا NOP یا یه چیزی شبیه به این
باید یه خورده روش کار رو پیچیده کنی که سخت تر بشه
من در مورد کرک کردن تجربه ای ندارم ، الان هم که دارم فکر می کنم از هر روشی که در کد نویسی استفاده کنم نهایتا به یک نوع دستور شرطی ختم میشه که به گفته شما قابل تغییره ، میشه یه مثال بزنید که حداقل کار رو برای کراک کردن سخت تر کنه؟
خودتون در نسخه آزمایشی از چه روشی استفاده کرده اید؟

mzjahromi
یک شنبه 07 مرداد 1386, 20:02 عصر
یه خورده آسون تر یا سخت تر آخرش کرک میشه ولی
1- پیغام مستقیم برای پایان یافتن موعد نذارید.
2- سعی کنید کار رو تو چند مرحله انجام بدید
3- خود من کاری کردم که حتی اگر هم شکسته بشه هنگام کار خطاهائی ظاهر بشه
...
ضمن اینکه من خودم کرکر نیستم

moohssenn
دوشنبه 08 مرداد 1386, 17:18 عصر
2- سعی کنید کار رو تو چند مرحله انجام بدید
3- خود من کاری کردم که حتی اگر هم شکسته بشه هنگام کار خطاهائی ظاهر بشه

در صورتی که امنیت برنامتون به خطر نمیفته میشه بیشتر توضیح بدید؟

SYNDROME
دوشنبه 08 مرداد 1386, 20:58 عصر
با سلام

در صورتی که امنیت برنامتون به خطر نمیفته میشه بیشتر توضیح بدید؟
با تشکر از دوستمان.
اگر لطفا کنید و نحوه کار را در حد خیلی کم و با یک مثال ساده توضیح دهید بنده هم ممنون می شوم.
با تشکر

mzjahromi
سه شنبه 09 مرداد 1386, 10:53 صبح
ببینید. من فکر میکنم این بد نباشه
شما میتونید به هر شکلی کنترل کنید که برنامه باید اجرا بشه یا نباید
وقتی که تصمیم گرفتید که برنامه نباید اجرا بشه:
1- یه جائی کنترل میکنید و از برنامه خارج میشید یا پیغام میدید یا یه کاری میکنید که کاربر میفهمه که نباید دیگه از برنامه استفاده کنه درسته؟ خوب این رو کاربر با Trace کردن پیدا میکنه و به راحتی شرط / شروط رو تغییر میده یا یه کاری شبیه این و برنامه اجرا میشه
2- حالا برنامه که اجرا میشه اگه هنوز بتونید بفهمید که برنامه نباید اجرا بشه(کنترل تعداد رکوردها یا ...) به کاربر هیچ چیز نمیگید( بذار خوش باشه) ولی نمیدونم چطور میشه که تراکنشهای برنامه کامیت نمیشه یا یه جاهائی خطای ناشناخته میده یا مثلا Divide by Zero میده یا امثال اون که کرکر یه خورده باید به خودش فشار بیاره تا بفهمه مثلا اینجا چرا این اتفاق میافته و ....
این اطلاعات در حدی هست که بتونید به برنامه از دید کرک نگاه کنید

باز میگم برنامه در هر حال کرک میشه. ما فقط میتونیم کار کرکر رو سخت کنیم
بیشتر راههائی که من اینجا گفتم ابتکاری هست و خودتون میتونید با ابتکارهائی راههای بهتری ابداع کنید.
به ما هم یاد بدید