PDA

View Full Version : تصویر Background برای فرم مادر

Mahbadgroup
یک شنبه 07 مرداد 1386, 08:06 صبح
سلام خسته نباشید.
من یک فرم مادر دارم که در قسمت Background آن یک تصویر قرار داده ام. اما هنگامی که Resoulation را تغییر می دهم تصویر من بهم می ریزد باید چه کار کرد؟
من برای حل این مشکل از PictureBox استفاده کردم اما در هنگام اجرا, فرم های فرزند من در زیر PictureBox پنهان می شوند و امکان مشاهده آنها را ندارم.باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

VisualStudio
یک شنبه 07 مرداد 1386, 08:16 صبح
مظور از بهم خوردن چیست

Mahbadgroup
یک شنبه 07 مرداد 1386, 18:04 عصر
منظور از به هم ریختن تصویر این است که ابتدا من تصویری به اندازه فرم مادر درست کردم اما با تغییر Resulation تصویر به طور کامل تمام فرم را نمی گیرد و قسمتهایی از تصویر دوباره تکرار می شود.

Mahbadgroup
سه شنبه 09 مرداد 1386, 00:08 صبح
کسی نمی خواد به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omid_Ahmadi
سه شنبه 09 مرداد 1386, 07:35 صبح
می تونید از تابع this.Invalidate استفاده کنید تا طراحی فرم رو نامعتبر اعلام کنید. به این ترتیب ویندوز مجدداً فرم رو رسم می کنه و تصویر هم درست نمایش داده میشه.

alireza643
سه شنبه 09 مرداد 1386, 08:21 صبح
اگر تصویر تکرار میشه تنظیم Backgrouimagelayout فرم شما در حالت Tile که حالت پیش فرض هست قرار داره این تنظیم رو روی حالت Center قرار بدید تا دیگه تصویر تکراری نداشته باشید یا روی حالت Stretch قرار بدید تا تصویر همیشه به اندازه فرم شما بزرگ یا کوچک بشه.

Mahbadgroup
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 08:13 صبح
با تشکر از دوستان.
ولی من از VS2003 استفاده می کنم و Property فوق فکر کنم مربوط به 2005 باشه. یعنی من که از 2003 استفاده می کنم راه حلی برای این مشکل نیست؟؟؟ تایع Invalidate هم جواب نمی ده!!!!
حالا من چه کار کنم؟؟؟

once4ever
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 08:59 صبح
فعلا برای اولین راهی که به ذهنم رسید (نمیدونم شاید تو vs2003 چیزی برای اینکار باشه)
یک شی image بساز از اون عکست و اون شی رو به background بده و تو رویداد تغییر اندازه فرم مادر هم اون image بزرگ کن