PDA

View Full Version : مشکل با ماوس Scroll دار در رویداد DBGrid ، OnKeyPress

ali_abbasi22145
دوشنبه 08 مرداد 1386, 14:23 عصر
سلام

من دستور زیر را در رویداد DBGrid ، OnKeyPress نوشتم ولی وقتی با ماوس Scroll دار با Scroll روی رکوردها بالا و پایین می روم (رکورد قبل وبعد می روم )و بعد Enter را می زنم روی رکورد مورد نظر نمی رود و گاهی هم گیر می کند.
چگونه این مشکل را حل کنم؟

if key=#13 then
DynamicForm.Show;

SYNDROME
دوشنبه 08 مرداد 1386, 21:08 عصر
با سلام

سلام
من دستور زیر را در رویداد DBGrid ، OnKeyPress نوشتم ولی وقتی با ماوس Scroll دار با Scroll روی رکوردها بالا و پایین می روم (رکورد قبل وبعد می روم )و بعد Enter را می زنم روی رکورد مورد نظر نمی رود و گاهی هم گیر می کند.
چگونه این مشکل را حل کنم؟
if key=#13 then
DynamicForm.Show;
شما زمانی که با موس هم بر روی رکودها حرکت می کنید دقیقا مثل صفحه کلید بوده و نباید مشکلی باشد.
شاید مشکل از جای دیگر است چون به نظر بنده نباید در این کدی که شما نوشتید مشکلی باشد.
موفق باشید

ali_abbasi22145
سه شنبه 09 مرداد 1386, 10:52 صبح
با سلام

شما زمانی که با موس هم بر روی رکودها حرکت می کنید دقیقا مثل صفحه کلید بوده و نباید مشکلی باشد.
شاید مشکل از جای دیگر است چون به نظر بنده نباید در این کدی که شما نوشتید مشکلی باشد.
موفق باشید

سلام
من فقط وقتی که با SCROLL ماوس روی رکوردها حرکت می کنم این اتفاق می افتد برای اطمینان خودتان یک بار با یک مثال ساده تست کنید!

Touska
سه شنبه 09 مرداد 1386, 15:37 عصر
اینم راه حل برای این کارها که شما می خواهید :

ali_abbasi22145
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 14:14 عصر
اینم راه حل برای این کارها که شما می خواهید :

سلام
مرسی تست کردم مشکلی در تستم نداشت.
ولی من نمی خواهم که برای این کار یک کامپوننت نصب کنم و فقط می خواهم مشکل scroll را در همان DBGrid استاندارد خود دلفی یک جوری حل کنم.

Touska
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 15:05 عصر
خوب طبق این Source که به شما دادم به DbGrid خود دلفی اضافه نمایید.

در ثانی اگر به وراثت اعتقاد داشته باشید از Dbgrid خود دلفی ارث برده و نا آشنا نیست.

موفق باشید :)

ali_abbasi22145
دوشنبه 15 مرداد 1386, 14:15 عصر
سلام و تشکر فراوان از آقا مصطفی عزیز

1- باید چه کدی در کدام (event) رویدادها DBGrid استاندارد دلفی بنویسم (اگر بفرمائید بینهایت متشکرمی شوم)؟
2-آیا مشکل DBGridبرای Delphi 2007 حل شده است؟

Touska
سه شنبه 16 مرداد 1386, 11:05 صبح
ببین در هر صورت باید کامپوننتی رو مشتق کنی از Dbgrid

خود Dbgrid رو نمی تونی بدون اضافه کردن یک Event جدید Onscroll و OnKeyPress رو تغییر بدی

ببین شما باید یک Tnotify Event جدید درست کنی بعد در DoMouseWheelDown یا Up اش

این Event رو صدا بزنی تا این Event در حالت OnScroll و OnKeyPress و همچنین باید Inherited

آن Event ها رو هم بذارید. از همین کامپوننت استفاده کن

برای دلفی 2007 هم رو نمی دونم.

موفق باشید :)

ali_abbasi22145
جمعه 19 مرداد 1386, 11:34 صبح
سلام
>>برای دلفی 2007 هم رو نمی دونم.
کسی میدونه؟