PDA

View Full Version : فایل exe برای تعداد زیاد فرم؟

shapour.net
سه شنبه 09 مرداد 1386, 11:10 صبح
سلام

من توی برنامه ام تعداد زیادی فرم(حدود 60) دارم که با یک فرم اصلی آنها را فراخوانی می کنم.

می خواستم بدونم آیا این کار درسته؟ یا راه دیگه ای هم هست که سرعت اجرا کاهش پیدا نکنه.

VisualStudio
سه شنبه 09 مرداد 1386, 12:26 عصر
مشکل شما چیست این بستگی به اینتر فیس شما داره

shapour.net
سه شنبه 09 مرداد 1386, 12:43 عصر
من در vb.net مینویسم.گفتم حدود 60 تا فرم دارم که یک فرم اصلی گذاشتم که مثلا با لینک به این 60 تا دسترسی داشته باشم.و فرم اصلی را برای start انتخاب کردم.می خوام ببینم میشه این 60 تا فرم را جایی دیگه گذاشت یا روشی هست که حجم فرم اجرایی سنگین نشه؟

__H2__
سه شنبه 09 مرداد 1386, 12:57 عصر
سلام
میتوانید فرمهایتان را در داخل dll ای جای دهید و در exe از ان استفاتده کنید.
البته از نظر سرعت اجرا فکر نمیکنم فرقی کند ولی اگر درست و تمیز کار را انجام دهید، کدی دارید که نگه داری اش و سازماندهی اش راحت تر است.

بعضی از نمونه کدها را که دیده بودم که فورم زیادی داشت و اغلب فورم ها شبیه هم بودند و فقط یک در نمایش یا عدم نمایش یک دکمه یا چیز ناچیز دیگری فرق داشتند!!!!!!!!
اگر 60 فرم مشا هم اینطور است، بهتر است فورم های مشابه را یکی کنید و پخش مورد نظر را با Visible کنترل کنید یا با وراثت مشکل را حل کنید و....

shapour.net
سه شنبه 09 مرداد 1386, 13:17 عصر
لطف می کنین راهنماییم کنین چطوری بذارم توی dll .چون تا حالا این کارو نکردم

__H2__
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 10:07 صبح
سلام
هیچ کاری نداره!
پروزه exe تان را باز کنید و با راست کلیک در Solution Explorer فرمهایتان را را Exclude کنید.
سپس با فرمان File->Add->New Project یک New Project از نوع Class Library بسازید (و هم dll و هم exe تان را با هم در قالب یک Solution واحد خواهید داشت) و فرم هایتان را در آن قرار دهید (مثلاً با فرمان Project->Add Existing File )

سپس کافیست Refrence پروژه dll تان را به exe اضافه کنید، پروژه exe را از SulotionExplorer انتخاب کنید و فرامین زیر را دنبال کنید
Project->Add Refrence...->Projects
پروژه dll را باید ببینید، انتخابش کنید و OK را بزنید،
اکنون کافیست قبل از استفاده از فورم مورد نظر اسم فضای نام dll را هم بیاورید
مثلاً قبلاً مینوشتید
Dim X As Form1
حالا میشود
Dim X As DllSpace.Form1

البته اگر فضای نام dll را Import کنید، دیگر حتی به خط دوم هم نیازی نیست و شاید حتی یک خط از کدنویسیتان تغییر نکند!

Import در هر فایل کد
Import spacename.aaa.bbb

Import کلی در همه پروژه
Project-> Projectname Properties...-<Refrences
تاییپ فضای نام و کلیک Add User Import

موفق باشید.