PDA

View Full Version : جست و جو با Ado.net

bad_boy_2007
سه شنبه 09 مرداد 1386, 17:38 عصر
سلام
یادم میاد با ADO که برنامه مینوشتیم شئ Recordset با 2 متد Seek‌و Find برای پیدا کردن یک رکورد بخصوص کمکمون میکرد حالا سوالم اینه که در ADO.net چطور میتونیم این کار رو انجام بدیم ؟ اگه ممکنه فقط بگین توسط چه شیئی و با کدام متدها این کار انجام میشه واسه توضیح بیشترش کتابهام رو نگاه میکنم تا به جوابم برسم .
فقط یه مورد ، تو ADO به دلیل ارتباز مستمر با منبع داده ها متد Seek فقط برای پیدا کردن رکورد در DATABASE جستو جو میشد ولی تو ADO.Net این کار (احتمالا) باید در DATASET و DATABASE انجام بشه اگه ممکنه بگبد برای هرکدوم از این جست و جو ها (DataBase و DataSet) باید از کدام شی و کدام متد استفاده کنم ؟

ghafoori
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 14:28 عصر
دوست عزیز با متد find در BindingSourceوDataView و متد Select در DataTable

bad_boy_2007
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 23:48 عصر
ممنون کارم راه افتاد .
فقط یه سوال دیگه ، چطور میتونم نتیجه یک کوئری رو از یک دیتاست استخراج کنم ؟
مثلا میخوام 2 تا جدول رو با هم Join کنم (تو دیتاست نه از بانک).

bad_boy_2007
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 23:51 عصر
یه چیز دیگه فکر کنم متد Find بر اساس فیلد کلیدی عمل جست و جو رو انجام میده ، اگر بخوام مثلا اولین رکوردی رو هم که مثلا Like '%A%' هست رو جست و جو کنم چطور ؟
یا اگر بخوام مثل Ado که متد Find Next رو در اختیار قرار میداد ، استفاده کنم ، چطور میتونم کار کنم ؟

ghafoori
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 15:54 عصر
برای سوال اول متد merge دو دیتاست یا دیتا تیبل را با هم ادغام می کند برای سوال دوم مقدار خاصیت filter را برابر
Like '%A%' قرار بده و بعد لیست فیلتر می شود و شما می توانید با رفتن به رکورد بعدی متد Find Next را شبیه سازی کنید

bad_boy_2007
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 22:47 عصر
ممنون جناب غفوری تست میکنم :چشمک: