PDA

View Full Version : مشکل ذخیره تاریخ جاری در یک فیلد

OMID.FAYEZIFAR
سه شنبه 09 مرداد 1386, 18:05 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیر
1- لطفا" در مورد اینکه چگونه می توان تاریخ جاری سیستم را در یک فیلد ذخیره کرد بطوریکه در گزارگشگیری ها و یا کوئری ها دیگر مشکل اینکه تاریخهای قبلی نیز باز بروز نشان داده می شود نداشته باشیم
2- چگونه از فارسی ساز تاریخ میلادی اقای ازادی در یک فیلد استفاده کنم برای نشان دادن تاریخ جاری سیستم و بعد برای ذخیره ان
با تشکر از راهنمائی دوستان
در ضمن مرا به تا÷یک های قبل ارجاع ندید

صبا9841
سه شنبه 09 مرداد 1386, 21:31 عصر
دوست عزیز
اول- سعی هرکدام را جداگانه مطرح کن تا به نتیجه برسی.
دوم اینکه انشا متن اولی خیلی عجولانه است بیشتر دقت کن. به نظر میرسه 2 مطلب توی هم مطرح کردی!!!
سوم اگر درست متوجه منظورت شده باشم همه مشکلاتت توی این فرم بحث و به نتیجه رسیده!!
در نتیجه جستجو بهترین راه حل است

انگوران
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 06:16 صبح
1- در فیلدی تکست باکسی که روی فرم یا گزارش میذاری بنویس ()date=
2- اگه از ماژول آقای آزادی برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی استفاده می کنی در فیلد مورد نظر بنویس ()dat= و اگه بنویسی ()shamsi()= روز نشون داده نمیشه .

OMID.FAYEZIFAR
شنبه 13 مرداد 1386, 18:32 عصر
با عرض پوزش اگه چند تا سوال کردم اونم تو یک جا از شما معذرت می خواهم ولی منظور سوال من این است اگه ما یک فیلد از نوع تاریخ تعریف کره باشیم و بخواهیم تاریخ جاری و یا زمان کنونی در سیستم را در این فیلد ذخیره کنم و بعدا در گزارشگیری ها و یا در کوئری ها از ان استفاده کنم بطوری که این تاریخ ها یا زمان ها دیگر تغییر نکنند چطور می توان این کار را کرد .باز هم از شما ممنون

مهدی قربانی
شنبه 13 مرداد 1386, 19:04 عصر
سلام
2 راه پیش روی شما قرار داره اول اینکه طبق فرمایش دوستمون آقای انگوران اقدام کنید دوم در فرم ورود اطلاعات در رویداد After Update یکی از فیلدها ( هرکدوم که به نظر خودتون بهتره ) این کد رو بنویسید :

Me.Date.Value= date()

najafzade
یک شنبه 14 مرداد 1386, 14:26 عصر
با عرض پوزش اگه چند تا سوال کردم اونم تو یک جا از شما معذرت می خواهم ولی منظور سوال من این است اگه ما یک فیلد از نوع تاریخ تعریف کره باشیم و بخواهیم تاریخ جاری و یا زمان کنونی در سیستم را در این فیلد ذخیره کنم و بعدا در گزارشگیری ها و یا در کوئری ها از ان استفاده کنم بطوری که این تاریخ ها یا زمان ها دیگر تغییر نکنند چطور می توان این کار را کرد .باز هم از شما ممنون

اول از همه باید فرمتون به یک table در database متصل شده باشه.
دوم اینکه در table تون یک فیلد از نوع date/time و به همراه نوع آن (مثلا از نوه long data یا short date و یا . . .) تعریف شده باشد.
سوم اینکه این textbox مورد نظر به فیلد تعریف شده در جدول متصل باشد و دیتای خود را بعد از Update به درون آن منتقل کند.
چهارم اینکه در مقدار After Update یا Before Update فرم (معمولا Before Update ) این کد رو بزارین:

textbox1 = Date

بعد وقتی فیلدهای دیگر وارد شد و عمل Save انجام شد می بینید که مقدار تاریخ در این فیلد ذخیره شده است و می تانید از آن در گزارشات استفاده منید.

البته این نکته را هم عرض کنم که باید از تاریخ شمسی به گونه ای در سیستمتان استفاده کنید.
زیرا تاریخ میلادی با تاریخ شمسی از نظر تعداد روزها در برخی ماهها فرق می کند.
به عنوان مثال برج 2 در تقویم میلادی 28 روزه است و در تقویم شمسی 31 روزه.

امید است به کار آید.