PDA

View Full Version : بنظر شما کدام دیتابیس بهتر است؟

golihaghighi
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 12:28 عصر
بنظر شما کدام دیتابیس بهتر است؟
فاکتورهایی که مهم هستند : حجم اطلاعات- حجم تراکنشها- حجم تراکنشهای روزانه- بروز رسانی مرکز داده- نحوه و نوع ارتباط سرورها- نوع شبکه محلی و گسترده و ...

golihaghighi
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 12:37 عصر
من با یک مشکل مواجه شدم.
یک دیتابیس در Data Center دارم که حدود ۸ ترابایته و سرورها در شهرستانهای مختلف اطلاعات رو ذخیره می کنن و در شب تمام اطلاعات با مرکز داده Sync میشه.
مشکلی که وجود داره می خوام قبل از طراحی برنامه بهترین نوع دیتابیس و همچنین نوع ارتباط مورد نیاز بین سرورها (Dialup- Adsl- Vsat) رو مشخص کنم.
تعداد سرورها در شهرستانهای مختلف حدود ۳۵ عدد است.

این یک پروژه عملی و واقعی است. لطفا کمک کنید

whitehat
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 09:21 صبح
سیستم عامل هم در انتخاب پایگاه داده بسیار مهم است ، اگر از ویندوز استفاده می کنید SQL Server 2005 بهترین گزینه خواهد بود.گرچه من اوراکل را بر روی سیستم های مبتنی بر یونیکس ترجیح می دهم :)

golihaghighi
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 10:24 صبح
ترجیحا از سیستم عامل Win server 2003 استفاده خواهم کرد. در ضمن برنامه قرار است با دات نت نوشته شود. در ضمن بین سرورها اسناد اسکن شده ردوبدل می شود یعنی حجم تراکنش خیلی بالاست

حامد مصافی
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 11:35 صبح
ویندوز 2003 و دات نت
پس بهترین انتخاب شما Sql Server خواهد بود.

البته این امکان رو دارید تا MySql رو روی سرور نصب کنید و بوسیله کامپوننتی که خود www.mysql.com برای دات نت عرضه کرده کار کنید. اما به نظر بنده SS گزینه مناسب تری خواهد بود.

golihaghighi
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 11:46 صبح
اوراکل کامپوننتهای قوی تری نسبت به Sql برای دات نت داره و انعطاف بیشتری داره ولی هزینه پشتیبانی اون با توجه به کمبود متخصص بیشتر میشه.
در اینجا این سوال مهم پیش میاد که آیا Sql 2005 یا اوراکل از حجم زیاد داده پشتیبانی میکنه با توجه به اینکه حجم ۸ ترابایت پس از چند سال به بیش از ۱۰-۱۵ ترابایت میرسه.

حامد مصافی
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 13:51 عصر
صد البته که Sql Server چنین حجمی رو پشتیبانی می کنه. اما مگر قرار نیست دیتابیس رو کامپک کنید؟

hmm
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 18:52 عصر
شما هنوز دیتابیس رو طراحی نکردید چطور حجمش رو میگید 8 ترابایت ؟ این حجم کم نیست دوست عزیز فکر کنم بزرگترین بانک اطلاعاتی دنیا این مقدار حجم داشته باشه. دوباره یه tryکنید ببینید این حجم درسته؟ نمیدونم حداکثر حجم یه فایل تو 2003 چقدر میتونه باشه (هرچند میشه با FG فایلها رو تقسم کرد) اصلا رسانه ذخیره سازی این حجم رو دارید؟

AminSobati
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 20:22 عصر
اگر OS شما ویندوز هست در انتخاب SQL Server 2005 تردید نکنید. میتونین به حجم اطلاعاتی که در حال حاضر تحت SQL Server مدیریت میشه نگاهی بندازین:
http://www.wintercorp.com/VLDB/2005_TopTen_Survey/TopTenWinners_2005.asp

houshang.karami
شنبه 13 مرداد 1386, 08:31 صبح
به نظرمن اواکل می تونه گزینه مناسبی باشه زیرا با این حجم دیتا اوراکل می تونه جواب گو با شه مثل بانک اطلاعاتی یاهو که 18 ترابایت می باشد و روی سرورهای Hpمی باشد و یا بانک اطلاعات وزرات انرژی ایالات متحده آمریکا که روی mainframe شرکت IBM می باشد فعلا اوراکل تنها بانک اطلاعاتی هست که در نسخه های مختلف برای انواع mainframeها تولید شده است اوراکل تنها بانک اطلاعاتی می باشد که dbengine آن می تواند بصورت توزیع شده و چند بخشی اجرا کرد یعنی می توان یک قسمت آن روی یک سیستم عامل و قسمت دیگر هم روی یک سیستم عامل دیگر اجرا کرد امکان تقسیم بندی حافظه داینامیک memory allocationفقط در اوراکل امکان پذیر می باشد یعنی وابسته به سیستم عامل نیست (برخلاف اس کیو ال سرور)
روی اوراکل می توان private partition برای جداول تعریف کرد اوراکل امکانی بنام load balancerدارد که کمک زیادی به مدیریت ترافیک شبکه می کند یعنی اجازه می دهد که سرویس ها و برنامه های تحت وب بصورت توزیع شده اجرا شوند یعنی اگر فشار روی یک سرور زیاد بود تراکنش ها روی سروری که ترافیک کمتری دارد اجرا شوند مثال عملی از این کتابخانه ملی سنای آمریکا می باشداوراکل از pl/sql استفاده می کند که نسبت به T/SQl سخت تر ولی کارا تر و قوی تر می باشد.مدیریت بانک اطلاعاتی sqlserver از اوراکل راحت تر است از لحاظ هزینه خرید و نگهداری sqlserver بهتر از sqlserver می باشد حالا این ها چند نکته بود که فکر کردم اگر اینجا گفته شود انشاء الله مفید واقع شود

hmm
شنبه 13 مرداد 1386, 15:15 عصر
تو لینک آقای ثباتی اگه دقت کرده باشید اکثر شرکتهایی که Windows رو سیستم عامل خودشون انتخاب کرده بودند Sqlserver رو هم به عنوان بانک اطلاعاتی . بهرحال فکر میکنم بهترین انتخاب روی ویندوز sqlserver باشه .

golihaghighi
یک شنبه 14 مرداد 1386, 07:33 صبح
شما هنوز دیتابیس رو طراحی نکردید چطور حجمش رو میگید 8 ترابایت ؟ این حجم کم نیست دوست عزیز فکر کنم بزرگترین بانک اطلاعاتی دنیا این مقدار حجم داشته باشه. دوباره یه tryکنید ببینید این حجم درسته؟ نمیدونم حداکثر حجم یه فایل تو 2003 چقدر میتونه باشه (هرچند میشه با FG فایلها رو تقسم کرد) اصلا رسانه ذخیره سازی این حجم رو دارید؟

ما یک سری استاندارد داریم که از روی اون با توجه به تعداد دفاتر و پرونده ها حجم اطلاعات رو تخمین زدیم. این حجم اطلاعات اولیه است و با گذشت زمان بیشتر هم میشه.
برای رسانه ذخیره سازی هم فکر کردیم از San اچ پی استفاده می کنیم. خوشبختانه از نظر هزینه میتونیم تا حدود دو میلیارد تومان هزینه کنیم.

golihaghighi
دوشنبه 15 مرداد 1386, 07:50 صبح
لطفا نظر بدید

AminSobati
دوشنبه 15 مرداد 1386, 08:45 صبح
به نظرمن اواکل می تونه گزینه مناسبی باشه زیرا با این حجم دیتا اوراکل می تونه جواب گو با شه مثل بانک اطلاعاتی یاهو که 18 ترابایت می باشد و روی سرورهای Hpمی باشد و یا بانک اطلاعات وزرات انرژی ایالات متحده آمریکا که روی mainframe شرکت IBM می باشد فعلا اوراکل تنها بانک اطلاعاتی هست که در نسخه های مختلف برای انواع mainframeها تولید شده است اوراکل تنها بانک اطلاعاتی می باشد که dbengine آن می تواند بصورت توزیع شده و چند بخشی اجرا کرد یعنی می توان یک قسمت آن روی یک سیستم عامل و قسمت دیگر هم روی یک سیستم عامل دیگر اجرا کرد امکان تقسیم بندی حافظه داینامیک memory allocationفقط در اوراکل امکان پذیر می باشد یعنی وابسته به سیستم عامل نیست (برخلاف اس کیو ال سرور)
روی اوراکل می توان private partition برای جداول تعریف کرد اوراکل امکانی بنام load balancerدارد که کمک زیادی به مدیریت ترافیک شبکه می کند یعنی اجازه می دهد که سرویس ها و برنامه های تحت وب بصورت توزیع شده اجرا شوند یعنی اگر فشار روی یک سرور زیاد بود تراکنش ها روی سروری که ترافیک کمتری دارد اجرا شوند مثال عملی از این کتابخانه ملی سنای آمریکا می باشداوراکل از pl/sql استفاده می کند که نسبت به T/SQl سخت تر ولی کارا تر و قوی تر می باشد.مدیریت بانک اطلاعاتی sqlserver از اوراکل راحت تر است از لحاظ هزینه خرید و نگهداری sqlserver بهتر از sqlserver می باشد حالا این ها چند نکته بود که فکر کردم اگر اینجا گفته شود انشاء الله مفید واقع شود

هر جا اوراکل میدرخشه، نام یونیکس یا لینوکس در میونه!

AminSobati
دوشنبه 15 مرداد 1386, 08:47 صبح
ما یک سری استاندارد داریم که از روی اون با توجه به تعداد دفاتر و پرونده ها حجم اطلاعات رو تخمین زدیم. این حجم اطلاعات اولیه است و با گذشت زمان بیشتر هم میشه.
برای رسانه ذخیره سازی هم فکر کردیم از San اچ پی استفاده می کنیم. خوشبختانه از نظر هزینه میتونیم تا حدود دو میلیارد تومان هزینه کنیم.
SAN خیلی عالیه (بهترین گزینه ممکن)، مطمئنا مشکلی نخواهید داشت

golihaghighi
دوشنبه 15 مرداد 1386, 08:51 صبح
مشکل اصلی من Syncroniz کردن تمام دیتابیسهای محلی با Data center هم هست. با دیال آپ که اصلا نمیشه. با Adsl هم حداقل سالی ۵۰ میلیون تومان خرج داره.

reza_tak2003
دوشنبه 15 مرداد 1386, 17:12 عصر
یکی از مهمترین فاکتورها که در این مقالات دیده نشده مدیریت دیتا بیس می باشد که می بایست قبل از انتخاب از نقطه نظر نیروی انسانی(متخصص) و هزینه نگهداری مورد بررسی قرار گیرد.
بسته به OS و نوع دیتابیس هزینه ها متفاوت است . به ترتیب زیر هزینه ها افزایش و متخصص کمتری در ایران پیدا می شود ولی به همین ترتیب نیز کارایی و قدرت آنها افزایش م یابد :

1- sql server
2- oracle
3 - db2 under os390

golihaghighi
سه شنبه 16 مرداد 1386, 14:52 عصر
آیا از نظر کارایی Sql 2005 تفاوت عمده ای با نگارشهای قبلی کرده؟
نگارش ۲۰۰0 را هیچ وقت نمی توان با اوراکل مقایسه نمود.

golihaghighi
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 08:25 صبح
من برای ارتباط بهتر دیتابیسها تصمیم دارم نرم افزار رو Zone base طراحی کنم.

golihaghighi
یک شنبه 21 مرداد 1386, 08:24 صبح
دیگه کسی نظر نمیده؟

mehdi_kamari
یک شنبه 21 مرداد 1386, 09:44 صبح
سلام من جا موندم . از قدیم گفتن احتیاط شرط عقل .
تا ORACLE هست جرا SQL SERVER .
درسته ممکنه متخصص ORACLE نباشه ولی شما با 2 میلیارد هزینه نمی خوای مبلغی رو به این متخصص تخصیص بدی .
پول و که فقط بابت قطعه نمیدن .

موفق باشید

shi2552
یک شنبه 21 مرداد 1386, 13:49 عصر
بنظر میرسه اوراکل بهتره

golihaghighi
دوشنبه 22 مرداد 1386, 07:53 صبح
اوراکل شاید بهتر باشه ولی با توجه به گستردگی اطلاعات در سطح استان (حدود 35 شهرستان) و کمبود متخصص در این نقاط در صورت امکان باید از یک دیتابیس عمومی تر استفاده کرد.

AminSobati
دوشنبه 22 مرداد 1386, 10:04 صبح
آیا از نظر کارایی Sql 2005 تفاوت عمده ای با نگارشهای قبلی کرده؟
نگارش ۲۰۰0 را هیچ وقت نمی توان با اوراکل مقایسه نمود.
اگر از علاقمندان به پی گیری نتایج تستهای سازمان TPC بوده باشید، از سال 2000 تا 2005 که SQL Server 2000 بعنوان آخرین نسخه از این نرم افزار وجود داشته، همیشه در 10 سرور برتر دنیا اسمش دیده شده:
http://www.tpc.org/tpcc/results/tpcc_price_perf_results.asp?resulttype=all
ارواکل هم طبق معمول روی سرورهای غیر ویندوزی خوش درخشیده

golihaghighi
سه شنبه 23 مرداد 1386, 07:22 صبح
ارواکل هم طبق معمول روی سرورهای غیر ویندوزی خوش درخشیده
در ویندوز اوراکل بهتره یا Sql با توجه به اینکه نرم افزار دات نته.

AminSobati
سه شنبه 23 مرداد 1386, 20:56 عصر
Benchmarkها که به SQL Server رای میدن!

golihaghighi
یک شنبه 28 مرداد 1386, 08:07 صبح
بالاخره برای استفاده از sql با یک شرکت قرارداد بستم. اما مشکل دیگه ارتباط این سرورها با همه.

golihaghighi
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 07:23 صبح
برای ارتباط سرورها چکار کنم؟

hmm
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 15:34 عصر
شما هنوز مشخص نکردید چیکار میخواهید انجام بدید.
میزان اطلاعات منتقل شده در هر روز و با چه فرکانس زمانی؟
محدوده جغرافیایی آیا مراکز استانهاست یا شهرستانها و روستا ها رو هم شامل میشه؟
تعداد کاربران online ؟
میزان تحمل offline بودن اطلاعات ؟
پول؟
دولتی یا خصوصی بودن؟

golihaghighi
یک شنبه 04 شهریور 1386, 07:22 صبح
شما هنوز مشخص نکردید چیکار میخواهید انجام بدید.
میزان اطلاعات منتقل شده در هر روز و با چه فرکانس زمانی؟
محدوده جغرافیایی آیا مراکز استانهاست یا شهرستانها و روستا ها رو هم شامل میشه؟
تعداد کاربران online ؟
میزان تحمل offline بودن اطلاعات ؟
پول؟
دولتی یا خصوصی بودن؟

۱- با توجه به اینکه بیشتر اطلاعات اسناد اسکن شده هستند بنابراین بعد از ساعت اداری مثلا از ساعت ۷ عصر تا ۶ صبح برای بروز کردن اطلاعات فرصت داریم که این اطلاعات در هر مرکز حداقل۳۰ مگابایت است.
۲- محدوده جغرافیایی کل استان فارس شامل تمام شهرستانها و حدود ۱۰ شهر کوچک را شامل می شود.
۳- تعداد کاربران آنلاین در هر مرکز حدود ۱۰۰ نفر است.
۴- اطلاعات به هیچ وجه نمی تواند در هر مرکز آفلاین باشد ولی بین مراکز مختلف تا دو روز اشکال ندارد.
۵- این شبکه مربوط به سازمان دولتی است.

golihaghighi
یک شنبه 04 شهریور 1386, 08:09 صبح
اگه اطلاعات دیگه ای نیاز دارید هم در خدمتم.
در ضمن یه نگاه هم به تاپیک زیر بیندازید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=77079

hmm
یک شنبه 04 شهریور 1386, 09:53 صبح
شما احتمالاً چیزی شبیه سیتم اتوماسیون اداره (نامه) میخواین .
تا اونجا که من متوجه شدم بخش عمده حجم اطلاعاتتون رو عکس تشکیل میده که خوب پردازش هم نمیشه پس در نهایت شما بیشتر به یه Storage مناسب نیاز دارین و از بابت بانک اطلاعاتی خیالتون راحت باشه که هر دو جواب میدن .من هم پیشنهاد میکنم اگه سرورتون ویندوزی است از SqlServer استفاده کنین . برای ذخیره سازی هم NAS رو مطالعه بفرمایین شاید به دردتون خورد.

golihaghighi
یک شنبه 04 شهریور 1386, 12:13 عصر
تو این نرم افزار هر دو حالت وجود داره یعنی هم اطلاعات برای پردازش وارد میشه و هم نسخه خطی اونا برای استناد در مراجع قضایی اسکن میشه بنابراین فقط عکس نداریم.

golihaghighi
یک شنبه 11 شهریور 1386, 08:11 صبح
نمای کلی شبکه استانی که قرار است استفاده شود به شکل زیر است:
http://www.sabte-asnad-fars.ir/myfiles/amlak/sabtfarsnet.jpg

Nightbat
دوشنبه 12 شهریور 1386, 10:50 صبح
نمای کلی شبکه استانی که قرار است استفاده شود به شکل زیر است:
http://www.sabte-asnad-fars.ir/myfiles/amlak/sabtfarsnet.tif
برای این عکس لازم نبود یه tif با 9m حجم بزاری، jpg هم کافی بود...

golihaghighi
دوشنبه 12 شهریور 1386, 11:23 صبح
برای این عکس لازم نبود یه tif با 9m حجم بزاری، jpg هم کافی بود...
شرمنده به حجمش دقت نکرده بودم . همین امروز عوضش می کنم.

shi2552
دوشنبه 12 شهریور 1386, 12:18 عصر
بالاخره جمع بندی مطلب چی شد. یکی بگه کدوم بهتره

SYNDROME
دوشنبه 12 شهریور 1386, 14:46 عصر
با سلام

بهترین بانک همیشه با توجه به نیاز شما مشخص می شود.
موفق باشید

golihaghighi
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 06:49 صبح
اگه منظورتون جمع بندی این تاپیکه به نتایج نظرسنجی نگاه کنید. البته هنوز هیچکس نظر قطعی نداده.

oxygenws
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 12:47 عصر
اگه منظورتون جمع بندی این تاپیکه به نتایج نظرسنجی نگاه کنید.
خوب مسلما طبق نظر سنجی کاربران مایکروسافت بیشترند و برنامه نویساش هم و دیتابیس اش هم...
عموما توی ایران هم کسی به «بهترین» کار نداره (اگر «بهترین» وجود داشته باشه!!) هر کس هر چی کار کنه، اون رو بهتر می دونه، خودت قضاوت کن، اون دوستانی که به ACCESS رای دادند، عمرا یک پایگاه دادهء سرور-بیسد رو ندیدند یا حداقل خیلی باهاش درگیر نشدند!

پس بهتره تیتر نظرسنجی رو اینطوری تصور کنید که «شما از چه پایگاه داده ای استفاده می کنید؟»

در نهایت من با صحبت SYNDROME (پست شماره ۳۸) موافقم.

rasoolpoor
یک شنبه 18 شهریور 1386, 08:33 صبح
پس در ایران و با شرایط حاضر بهترین گزینه برای این پروژه Sql 2005 هست

golihaghighi
سه شنبه 20 شهریور 1386, 13:43 عصر
خوب مسلما طبق نظر سنجی کاربران مایکروسافت بیشترند و برنامه نویساش هم و دیتابیس اش هم...
عموما توی ایران هم کسی به «بهترین» کار نداره (اگر «بهترین» وجود داشته باشه!!) هر کس هر چی کار کنه، اون رو بهتر می دونه، خودت قضاوت کن، اون دوستانی که به ACCESS رای دادند، عمرا یک پایگاه دادهء سرور-بیسد رو ندیدند یا حداقل خیلی باهاش درگیر نشدند!

پس بهتره تیتر نظرسنجی رو اینطوری تصور کنید که «شما از چه پایگاه داده ای استفاده می کنید؟»

حق با شماست ولی بنظر می رسه برای این حجم اطلاعات و وسعت شبکه هر دو Sqlو oracle جوابگو باشند.
حالا باید دید تو کدوم یکی میشه در محل پیاده سازی نرم افزار متخصص بهتری پیدا کرد.

Dashti
شنبه 24 شهریور 1386, 15:17 عصر
من دو تا تجربه آرشیو روی شبکه windows در پتروشیمی بندر امام رو دارم. در تعداد زیاد حجم اطلاعات به نظرم فقط oracle ‌میتونه جواب بده . من فکر می کنم بستر رو oracle‌قرار بده . مشکلی هم با net. ‌نداره . فقط می مونه نیروی انسانی متخصص که اونم می تونی با شرکتهای متخصص در این زمینه صحبت کنی

golihaghighi
دوشنبه 26 شهریور 1386, 10:04 صبح
برای اوراکل در شیراز یا شهرهای بزرگ استان مشکلی نداریم. مشکل اصلی دیتابیس شهرهای کوچک است.

amirfarshad
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 17:55 عصر
برای اوراکل در شیراز یا شهرهای بزرگ استان مشکلی نداریم. مشکل اصلی دیتابیس شهرهای کوچک است.

چه مشکلی ؟

kavehYn
چهارشنبه 28 شهریور 1386, 22:18 عصر
سلام
من فکر میکنم که به دلیل حجم خیلی زیاد اطلاعاتی که با آن سرو کار دارید نباید از sql و Oracle انتظار معجزه داشته باشیدشما بیشتر باید یک طراحی خیلی هنرمندانه برای بانک اطلاعاتی انجام بدهید تا پیدا کردن یک موتور بانک اطلاعاتی

به هر حال با حجم 8 ترابایت اطلاعات، سرعت عملیات شما چندان دلچسب نخواهد بود ،

در مورد کاربران هم باید بگویم که نهایتا همه چیز به عهده شما خواهد بود . من خودم 64 کلاینت راه دور دارم که بانکهای اطلاعاتی جداگانه دارند ولی هربار که به مشکل برخورد میکنند خودم بایم Remote کنم و مشکل را رفع کنم چون متصدیان آن کلاینتها حاضر به قبول مسئولیت نیستند

SYNDROME
پنج شنبه 29 شهریور 1386, 00:11 صبح
شما بیشتر باید یک طراحی خیلی هنرمندانه برای بانک اطلاعاتی انجام بدهید تا پیدا کردن یک موتور بانک اطلاعاتی

هر دو اینها باید در کنار هم باشند.
چون هر کدام بدون دیگری جوابگوی کارهای بزرگ نخواهند بود.
موفق باشید.

aserfg
دوشنبه 09 مهر 1386, 20:09 عصر
sql بدلیل گسترش سریع و لود شدن در بسیاری محیطهای برنامه نویسی گزینه مناسبی می باشد

judgment
جمعه 13 مهر 1386, 14:23 عصر
اوراکل بهترین انتخابه ولی در صورتی که پشتیبانی مالی داشته یاشه تا بشه Licence اونو خریداری کنیم تا بتونیم از تمام امکانات اون استفاده کنیم, در غیر این صورت SQL Server 2005 با .NET بهترین گزینه میتونه باشه :متفکر:

LordDevil
جمعه 13 مهر 1386, 15:06 عصر
بستگی به نوع نرم افزاری که می خواهیم طراحی کنیم و زبان ان دارد .

برای java و در کل کارهای بسیار بزرگ oracle

برای برنامه نویسی تحت وب توسط زبانهای php و perl و . Mysql

و برای زبانهای برنامه نویسی تحت دات نت sql server

ولی در کل اراکل رو ترجیح می دم .

m2babazadeh
جمعه 13 مهر 1386, 20:41 عصر
:عصبانی++:من فکر کنم oracle بهترین گزینه باشد ولی برنامه نویسی وانتخاب سخت افزار به همراه معماری خوب دیتا بیس برای این کار حیاتی میباشد .

flashswf
پنج شنبه 19 مهر 1386, 23:59 عصر
با سلام
یک پیشنهاد دارم برای بانک سرور اصلی از Oracle و Linux استفاده کنید و یک Application سرور ویندوز هم برای دات نت و.... برای سرورهای مراکز دیگه هم SQL Server که هم نگهداری و پشتیبانیش راحتر باشه هم هزینه کمتری داشته باشه

SYNDROME
جمعه 20 مهر 1386, 07:39 صبح
با سلام

من فکر کنم oracle بهترین گزینه باشد
[quote=flashswf;406940]
یک پیشنهاد دارم برای بانک سرور اصلی از Oracle و Linux استفاده کنید

با احترام
دوستان همیشه بانک هر نرم افزار با توجه به نحوه استفاده آن انتخاب می شود.
Oracle بانک بزرگی است ولی همیشه انتخاب اول نیست.
در بعضی از موارد حتی انتخاب Access از Oracle و SQL بهتر است.
موفق باشید

hamedgh
یک شنبه 22 مهر 1386, 15:43 عصر
سلام
من فکر من پشتیبانی مهم تر از خود برنامه است oracle پشتیبانی را سخت می کند
و استفاده از سیستم عامل یونیکس یا لینوکس پس Sql 2005 And Win Server 2003 بهترین گزینه است بعلاوه که دات نت پشتیبانی اش از Sql بیشتر است
لازم به تذکر است لازم نیست در همه کلاینت ها یتان Sql server یا Oracle نصب کنید
می توانید در شهرستان های که احتیاج به حجم داده بالای ندارید از بانک های سبک تری استفاده کنید مثلا پروژه کارت سوخت از بانک اوراکل در مرکز و از My Sql در پمپ بنزین ها استفاده می کید اگر این سبک را پیش بگیرید درد سرتان کم تر خواهد بود

golihaghighi
پنج شنبه 26 مهر 1386, 11:40 صبح
به نظر من هم پشتیبانی یکی از مهمترین فاکتورهاست که معمولا ندیده گرفته می شه.

golihaghighi
پنج شنبه 03 آبان 1386, 12:09 عصر
sql 2005 بهترین گزینه است

esi022
شنبه 27 بهمن 1386, 17:15 عصر
آخرش چی شد دوست عزیز؟
چه کردی؟

من این تاپیک رو تازه دیدم اما برای خودم مفید بود و جمع بندی کردم .مایلم بدونم از سرورهای game base مایکروسافت استفاده کردی؟ sql / oracle چی؟

golihaghighi
یک شنبه 28 بهمن 1386, 08:37 صبح
آخرش چی شد دوست عزیز؟
چه کردی؟

من این تاپیک رو تازه دیدم اما برای خودم مفید بود و جمع بندی کردم .مایلم بدونم از سرورهای game base مایکروسافت استفاده کردی؟ sql / oracle چی؟
Sql server 2005

هوش من
یک شنبه 12 اسفند 1386, 21:00 عصر
بله من کاملا موافقم چون سیستم برنامه ریزی اسکاتلند که در بخش مدیریت پلیسی است و تعدادی از سیستم های آن هر کدام در بخش خاصی فعالیت می کنند برنامه مدیریت این سیستم ها تحت اوراکل طراحی شده بنظر من میتونه انتخاب خوبی باشه !

golihaghighi
پنج شنبه 23 اسفند 1386, 10:38 صبح
شاید در اسکاتلند اوراکل رواج داشته باشه ولی در ایران پشتیبانی و نگهداری از Sql راحت تر است

gfeizabadi
جمعه 26 تیر 1388, 09:42 صبح
می دانید مزیت یک بانک اطلاعاتی را از تعداد transaction های که در یک لحظه اتفاق می افتد می سنجند و اوراکل بالاتر از دیگر بانک های اطلاعاتی قرار دارد

mahdy.asia
دوشنبه 06 تیر 1390, 17:12 عصر
یک دیتابیس در Data Center دارم که حدود ۸ ترابایته و سرورها در شهرستانهای مختلف اطلاعات رو ذخیره می کنن و در شب تمام اطلاعات با مرکز داده Sync میشه.

من در يك شركت بزرگ توليدي كار مي كنم كه بيش از 50 سيستم نرم افزاري بصورت يكپارچه مدت 2-10 سال در حال كار كردن است و حجم ديتابيس در حال حاضر به 28 گيگا بايت رسيده است !!!
با توجه به اينكه شما از نرم افزارهاي مايكروسافت استفاده مي كنيد SQL Server گزينه مناسبي است مخصوصاً نسخه 2008 آن

kolalimorteza
پنج شنبه 18 مهر 1392, 17:07 عصر
کتاب آموزش سریع Oracle PL/SQL همراه با پیاده سازی یک پروژه کامل

کتاب آموزش سریع Oracle PL/SQL همراه با پیاده سازی یک پروژه کامل (http://oracleplsql.loxblog.ir/post/2/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B 2%D8%B4%20%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9%20Oracle%20PL/SQL%20%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87%20%D8%A8%D8%A 7%20%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87%20%D8%B3%D8%A7% D8%B2%DB%8C%20%DB%8C%DA%A9%20%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA %98%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84.htm)