PDA

View Full Version : کمک : organizer فارسی

بنفشه
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 14:04 عصر
سلام و همگی خسته نباشید :لبخندساده:
من دارم یه برنامه ی Organizer (calendar) مینویسم که شبیه ویندوز کلندر ویندوز ویستا یا 2007 outlook باشه ( و بتونه با تقویم فارسی کار کنه ) ،تقریباً شکل تصویر ضمیمه :

چند تا مشکل دارم :
1- اصلاً راهی هست که بشه تقویم فارسی رو به outlook 2007 معرفی کرد؟:متفکر:
2- اگه بخوام خودم برنامه شو بنویسم برای قسمتی که برنامه های روزانه رو توش وارد میکنن ( قسمتی که توی تصویر ضمیمه دورش کادر قرمز کشیدم ) از چه کامپوننتی باید استفاد کنم؟
3- اگه هر راهنمائی دیگه ئی هم در مورد نوشتن این برنامه دارید ممنون میشم بهم بگید.

بازم تشکر :خجالت:

Mahyaa
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 20:52 عصر
کامپوننت Scheduler از مجموعه DevExpress ظاهری کاملا شبیه Outlook 2003 داره . که خوب میتونه خیلی کمک کنه .
البته تا جایی که من فهمیدم شمسی رو مستقیما پشتیبانی نمیکنه ولی میشه با تقویم شمسی تلفیقش کرد .
اگر از این کامپوننت و مشابه اون استفاده میکنید به نطر من خودتون رو درگیر تبدیل کردن تاریخش نکنید . میتونید اجازه بدید به همون شکل معمول خودش (میلادی) تاریخ رو دخیره کنه و و فقط هنگام نمایش اون تبدیل ها رو انجام بدید .

موفق باشید

دنیای دلفی
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 21:22 عصر
می توانید از کنترولهای آن نیز استفاده کنید ..

Mahyaa
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 23:01 عصر
از اینکه باعث ناراحتی بعضی از دوستان شدم واقعاً متأسفم، بذارید به حساب ناوارد بودن من. از تذکر و راهنمائیتون ممنون .
در مورد موضوع اصلی تاپیک هم ، ممنون میشم اگه راهنمائی مفصل تری بگیرم.

به نظر من دموهای ExpressScheduler را دانلود کنید و نگاهی بهش بندازید . من خودم یک Organizer ساده و معمولی باهاش نوشتم (نوشتن که چه عرض کنم بیشتر کاراش رو خودش میکنه ) در ضمن فایلهای Help خودش هم خیلی میتونه کمک کنه

http://www.devexpress.com/Products/VCL/ExScheduler/