PDA

View Full Version : کار با session ها

Mohajerx
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 14:23 عصر
به چه صورت میشه که یه session رو مقداری رو بهش نسبت بدیم و مقدارش رو هم بگیریم ؟
مثلا کاربری لاگین میکنه با موفقیت به سایت حالا میخوایم دیگه پردازش های لازم رو با توجه به id یا نام کاربری اون کاربر انجام بدیم چجوری از همون ابتدا این توی session ذخیره بشه که بتونیم همواره تا وقتی که session پابرجاست اون رو فراخوانی کنیم و ازش استفاده کنیم؟ البته الان مورد اصلی همین هست که به چه صورت مقدار بدیم بهش و به چه صورت مقدار رو بخونیم ازش.

مقدار رو بشه شناسای کرد تا فهمید مثلا چه نام کاربری توسط session در حال حاضر رجیستر شده.

ممنون.

houtanal
چهارشنبه 10 مرداد 1386, 14:53 عصر
http://ir2.php.net/manual/en/ref.session.php

jhoseinii
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 00:57 صبح
منظورت مقدار دهی به session ؟ !!
یعنی میخای نام کاربری + کلمه عبور رو بدی به session ؟؟!
این که سادس، ارزش تایپ کردن نداره
منظورتو واضحتر بگو

Mohajerx
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 04:31 صبح
منظورت مقدار دهی به session ؟ !!
یعنی میخای نام کاربری + کلمه عبور رو بدی به session ؟؟!
این که سادس، ارزش تایپ کردن نداره
منظورتو واضحتر بگو

بله درسته
توضیح دقیق تر :
اگر ورود کاربر به سیستم موفقیت آمیز بود کاربر میتونه به خیلی بخش ها دسترسی داشته باشه حالا لازمه اینکار و فعاین اون کاربر بطور خوب و دقیق تر این هست که سیستم ما اون کاربر رو شناسایی کرده باشه و بدونه داره برای چه کاربری درخواست ها رو اجرا میکنه.
مثلا میگم هر کاربر بعد از ورود میتونه یه پست ارسال کنه به وبلاگ خودش.

حالا من میخوام توی همه بخش ها به اینصورت باشه که بشه مثلا id و یا نام کاربری اون کاربر رو همیشه دمه دست داشته باشیم تا session پابرجاست و بشه بر اساس اون سیستم به کار خودش ادامه بده.

ممنون میشم یه توضیحی در اینباره بدید و کلا درباره session ها و ثبت اونها و مقداری دهی بهشون چون در این زمینه زیاد کار نکردم.

Mohajerx
شنبه 13 مرداد 1386, 21:47 عصر
مثل اینکه پست قبلی توسط oxygenws (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=4661) حذف شده است.

من پست کاملتری رو ارسال میکنم.

وقتی کاربری با موفقیت لاگین میکنه با نام کاربری و کلمه عبور خودش به این صورت جلسه مربوط به اون تشکیل میشه

session_register("loginuser");

فقط میمونه که تا زمان پابرجا بودن جلسه اون نام کاربری مربوط به کاربری که لاگین کرده رو ما در یک متغیر داشته باشیم و اعتبار سنجی کنیم تا در بخش های مختلف بتوانیم اون رو فراخوانی کنیم