PDA

View Full Version : انتخاب قسمتی از text را در richedit

Delphi-Man
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 00:02 صبح
با سلام
چند تا سوال داشتم:
چطوری می شه با نوشتن برنامه یک قسمتی از text را در richedit انتخاب کرد؟

چطوری می شه در پروژه یک فایل exe را اجرا کرد؟

یه سوال دیگه : همونطور که دیده اید Delphi یک editor خاص خودشو داره منظورم اینه که اونجایی که ما برنامه را می نویسیم یه سری ویژگی هایی هست که memo و richedit ندارن. در برنامه هایی مانند php editor و HTML builder XP هم به جای richedit1 چیز دیگه ای احتمالا به کار برده شده. می خواستم ببینم چطوری می تونم یه همچین چیزی در پروژه استفاده کنم؟ امیدوارم منظورمو فهمیده باشید.

با تشکر...

champion
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 00:38 صبح
سلام دوست عزیز
richEdit خودش یک سری متد برای این کار داره ولی اگه نتونستی پیدا کنی پیغام بذار تا یک نمونه کد برات بنویسم بفرستم

در مورد سوال دوم هم با دستور shellExecute میتونی یک فایل Exe رو اجرا کنی

Arman_1367
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 01:12 صبح
با سلام
چند تا سوال داشتم:
چطوری می شه با نوشتن برنامه یک قسمتی از text را در richedit انتخاب کرد؟

چطوری می شه در پروژه یک فایل exe را اجرا کرد؟

یه سوال دیگه : همونطور که دیده اید Delphi یک editor خاص خودشو داره منظورم اینه که اونجایی که ما برنامه را می نویسیم یه سری ویژگی هایی هست که memo و richedit ندارن. در برنامه هایی مانند php editor و HTML builder XP هم به جای richedit1 چیز دیگه ای احتمالا به کار برده شده. می خواستم ببینم چطوری می تونم یه همچین چیزی در پروژه استفاده کنم؟ امیدوارم منظورمو فهمیده باشید.

با تشکر...

قبل از هر چیزی توصیه می کنم قوانین را بخوانید چون نه نام تاپیک گویا بود و تعداد سوالات هم بیش از یکی بود اما چون تازه کار هستید جواب می دهم :

1-برای انتخاب از SelStart و SelLenght استفاده کنید.فکر کنم مفهومش از اسمش معلومه
2-چندین راه داری :
الف) ShellExecute
ب)WinExec
ج)CreateProcess که از همه جامع تر و کار باهاش سختره.
3- برای این کار کمپاننتهای زیادی در اینرنت هست مثلاً TfrxSyncEdit یک نمونه هست یا TsmMemo هم یک نمونه دیگه. به نظر من اولی بهتره چون قواعد را از یک فایل XML می توانید بهش بدهید تا رسم را انجام دهد دوی هم باید در هنگام طراحی قواعد را برایش مشخص کنید در ضمن نوشتن چنین کمپاننتهایی خیلی هم سخت نیست با خواندن یکی و یا دو تا سورس یاد می گیرید.

Delphi-Man
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 09:47 صبح
قبل از هر چیزی توصیه می کنم قوانین را بخوانید چون نه نام تاپیک گویا بود و تعداد سوالات هم بیش از یکی بود اما چون تازه کار هستید جواب می دهم :

1-برای انتخاب از SelStart و SelLenght استفاده کنید.فکر کنم مفهومش از اسمش معلومه
2-چندین راه داری :
الف) ShellExecute
ب)WinExec
ج)CreateProcess که از همه جامع تر و کار باهاش سختره.
3- برای این کار کمپاننتهای زیادی در اینرنت هست مثلاً TfrxSyncEdit یک نمونه هست یا TsmMemo هم یک نمونه دیگه. به نظر من اولی بهتره چون قواعد را از یک فایل XML می توانید بهش بدهید تا رسم را انجام دهد دوی هم باید در هنگام طراحی قواعد را برایش مشخص کنید در ضمن نوشتن چنین کمپاننتهایی خیلی هم سخت نیست با خواندن یکی و یا دو تا سورس یاد می گیرید.
چشم، فوانینو رعایت می کنم، دیگه تکرار نمیشه
اگه ممکنه این کامپوننت هایی که میگید رو بذارید.
بازم ممنون

Arman_1367
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 10:13 صبح
دوست عزیز این کمپاننت ها رایگان نیستند اما می توانید از سی دی آقای احدی تهیه نمایید درش انواع کمپاننت های به درد بخور هست.
www.delphi-magic.com

Delphi-Man
جمعه 12 مرداد 1386, 09:24 صبح
بله به این سایت تاحالا رفتم و دموی سی دی کامپوننت ها رو دانلود کردم. چیز خیلی جالبی هست.

راستی ShellExecute رو نمیشناسه، فقط Create Prcess و WinExec میشناسه و من از WinExec کمک گرفتم. بازم ممنون

Mahdi_Prog
جمعه 12 مرداد 1386, 09:54 صبح
سلام
برای استفاده از ShellExecute باید یونیت ShellApi رو در قسمت Uses ها اضافه کنی.
موفق باشیدhttp://qsmile.com/qsimages/157.gif