PDA

View Full Version : چگونه می توان تصویر را در دلفی پردازش کرد؟

عسل1767
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 08:45 صبح
سلام
اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی خوبه
می خواستم ببینم چطوری می تونیم نویز تصویر را حذف کنیم و طریقه استفاده از image list ممنون

zman123456
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 12:05 عصر
سلام
من پردازش تصویر کار نکردم.
image list‌ اول wizard‌ دس رو باز کنید و عکسهای دلخواه رو توش وارد کنید و به index ی که میگیره توجه کنید.حالا هر چی رو که می خواهید با این کامپوننت عکس دار کنید اول اونو با properties ی که داره به image list خودتون وصل کنید و بعد شماره index‌ عکس رو هم بهش بدید.

عسل1767
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 12:18 عصر
از اطلاعاتی که دادی متشکر ولی من می خواهم تصاویر را در داخل سورس برنامه وارد imagelist کنم بعد در جای دیگری از آنها استفاده کرده و روی فرم نشان بدهم
اگه می شه کد برنامه را بنویس
مرسی

Batman
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 12:21 عصر
دوست عزیز از مطرح کردن چند سوال در یه تاپیک پرهیز کنید چون مخالف قوانین سایت هستش
سوال اول احتمالا کامپوننت imageen بتونه کارتون رو راه بیندازه
در باره سوال دوم یه image list بنداز رو صفحه و روش دوبار کلیک کن تا صفحه مربوطه باز بشه و عکسهایت رو توش add کن و برای استفاده هم خاصیت image مربوط به هر شی رو به image list وصل کن و با image index شماره ها رو که از صفر شروع می شوند مرتب کن
موفق باشید

عسل1767
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 12:38 عصر
من می خوام عکسها را در داخل خود سورس وارد image list کنم
یعنی اول image list خالیه بعد با کد در حین اجرای برنامه عکسها را داخل image list کنم و بعد بتونم روی فرم در یک image دیگه نشون بدم.

zman123456
شنبه 13 مرداد 1386, 08:51 صبح
اول باید با Resource کار کنی یعنی عکسها رو تو Resource قرار بدی بعد از اجرای برنامه هر کدوم از عکس ها رو که می خوای از اون بخونی رو با Stream بخونی و در hmage list با stream اونو load کنی.سورسش یکی دو خط نیست که اینجا بنویسم ولی اگر وقت کردم حتما برات upload می کنم.