PDA

View Full Version : کمک در طراحی جداول

hamidehsadat
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 09:07 صبح
من میخواهم برنامه شهریه دانشجویان را که به صورت چک ونقد و اقساط پرداخت می شود را بنویسم .جداولم را به صورت زیر در نظر گرفته ام
جدول چک: کد دانشجو-کد کلاس- کد استاد- کد درس- شماره چک- نام بانک- تاریخ سر رسید چک
جدول اقساط:کد دانشجو-کد کلاس- کد استاد- کد درس- شماره فیش- نام پرداخت کننده- تاریخ پرداخت
حالا سوال من اینه که برای شهریه هایی که به صورت نقد پرداخته می شود باید یک جدول دیگه در نظر بگیرم و چه فیلدهایی را به غیر از کد دانشجو-کد کلاس- کد استاد- کد درس- قرار بدهم
در ضمن جدول های دانشجو-ثبت نام استاد - کلاس به صورت زیر می باشد.
جدول دانشجو:کد دانشجو- نام دانشجو- نام خانوادگی و...
جدول کلاس کد کلاس- کد استاد - کد درس- ساعت شروع و ساعت خاتمه و...
جدول استاد:کد دانشجو- نام دانشجو- نام خانوادگی و..
جدول حضور و غیاب:کد دانشجو-کد کلاس- کد استاد - کد درس- تاریخ جلسه ای که دانشجو غیبت داشته است
جدول نمرات:کد دانشجو-کد کلاس- کد استاد - کد درس- نمره عملی- نمره تئوری-شماره گواهینامه
لطفا راهنمایی کنید. اگر جایی در طراحی جداولم اشتباه است لطفا بگویید
از راهنماییتون ممنون.

SYNDROME
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 11:47 صبح
با سلام
اولا کاربر عزیز استفاده از واژه کمک در سایت ممنوع می باشد.
دقیقا ساختار آن مانند همان پرداخت اقساطی است ولی به جای قسط بندی در یک قسط پرداخت می شود.
شما می توانید برای جلوگیری از افزونگی و فیلتر کردن پرداختهای اقساطی و نقدی فقط یک فیلد از نوع Bitتعریف کنید و اگر مقدار 0 بود پرداخت اقساطی و اگر 1 بود پرداخت نقدی.
موفق باشید

mehdi_mohamadi
جمعه 12 مرداد 1386, 07:55 صبح
سلام
زیاد فرصت نداشتم در این مورد کار کنم امیدوارم به کارتون بیاد

موفق باشید

hamidehsadat
جمعه 12 مرداد 1386, 23:48 عصر
با سلام
اولا کاربر عزیز استفاده از واژه کمک در سایت ممنوع می باشد.
دقیقا ساختار آن مانند همان پرداخت اقساطی است ولی به جای قسط بندی در یک قسط پرداخت می شود.
شما می توانید برای جلوگیری از افزونگی و فیلتر کردن پرداختهای اقساطی و نقدی فقط یک فیلد از نوع Bitتعریف کنید و اگر مقدار 0 بود پرداخت اقساطی و اگر 1 بود پرداخت نقدی.
موفق باشیدممنون از اینکه توضیح دادید چکار کنم.ببخشید منظور شما اینه که من جدول اقساط و نقدم را یکی در نظر بگیرم و هر دانشجویی که شهریه را پرداخت می کند در بانک جستجو کنم اگر بیشتر تر از یکی برای یک در س شهریه پرداخت کرده بود کد صفر رادر داخل بانک قرار بدهم و اگر نبود کد یک را قرار بدهم

merced
شنبه 13 مرداد 1386, 05:28 صبح
فیلدهای چک ، نقد و قسط تفاوتهای زیادی با هم ندارند . اکثر فیلدها، کد دانشجو. ترم و تاریخ. مبلغ. و ... با هم مشترکند. کافیه یه فیلد اضافه در نظر بگیری که نوع رکورد رو (چک، قسط یا نقد) مشخص کنه.
اینجوری کارت راحت تره

SYNDROME
شنبه 13 مرداد 1386, 16:14 عصر
با سلام

ممنون از اینکه توضیح دادید چکار کنم.ببخشید منظور شما اینه که من جدول اقساط و نقدم را یکی در نظر بگیرم و هر دانشجویی که شهریه را پرداخت می کند در بانک جستجو کنم اگر بیشتر تر از یکی برای یک در س شهریه پرداخت کرده بود کد صفر رادر داخل بانک قرار بدهم و اگر نبود کد یک را قرار بدهم
کاربر عزیز مثلاً فیلد با نام Kindازنوع Bitدر نظر بگیرید.
حالا اگر رکوردی را که در جدول اضافه می کنید قسطی از یک وام است مقدار Kindرا برابر 0قرار بده واگر پرداخت نقدی بود برابر 1 قرار بده.
موفق باشی.