PDA

View Full Version : راهنمایی در خصوص ایجاد نمودار در فرم های acceess

HPARHIZI
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 15:01 عصر
من یک برنامه ای ساختم که نیاز دارم یک نمودار در فرم بر اساس اطلاعاتی که همان لحظه در فرم وجود دارد بصورت دینامیک در فرم قرار بدهم اما نمودار ها در اکسس بسیار خشک و انعطاف ناپذیر بنظر میرسند از دوستان کسی در این زمینه کار کرده یا پیشنهادی دارد .:افسرده:

najafzade
یک شنبه 14 مرداد 1386, 15:12 عصر
سلام
اتفاقا این طور نیست.
کار کردن با نمودارها در ACCESS واقعا جذاب است.
البته این نکته را هم نباید نادیده گرفت که بستگی به میزان مهارت کاربران نیز دارد.

در کل بهتر است برای تولید نمودارهای پویا از یک Report که به یک Query وصل است استفاده نمائید.

داده های Query هم در هر زمان که لازم باشد توسط Code های VBA بروز رسانی می شوند.

من خودم برای نمودارهای پویا و پیچیده از این روش استفاده می کنم و خوب هم نتیجه گرفته ام.

امید است حل شود.

HPARHIZI
سه شنبه 16 مرداد 1386, 15:02 عصر
سلام
اتفاقا این طور نیست.
کار کردن با نمودارها در ACCESS واقعا جذاب است.
البته این نکته را هم نباید نادیده گرفت که بستگی به میزان مهارت کاربران نیز دارد.

در کل بهتر است برای تولید نمودارهای پویا از یک Report که به یک Query وصل است استفاده نمائید.

داده های Query هم در هر زمان که لازم باشد توسط Code های VBA بروز رسانی می شوند.

من خودم برای نمودارهای پویا و پیچیده از این روش استفاده می کنم و خوب هم نتیجه گرفته ام.

امید است حل شود.
ضمن تشکر از پاسخ شما
منظورم این بود که همانند excel نمیتوان زیاد روی قسمت طراحی وزیبا سازی نمودار کار کرد و طراحی بعضی از قسمتها از طرف نرم افزار تحمیل میشود .
آیا شما فایل نمونه ای در این زمینه دارید لطفا راهنمایی کنید .

najafzade
شنبه 07 مهر 1386, 13:56 عصر
ضمن تشکر از پاسخ شما
منظورم این بود که همانند excel نمیتوان زیاد روی قسمت طراحی وزیبا سازی نمودار کار کرد و طراحی بعضی از قسمتها از طرف نرم افزار تحمیل میشود .
آیا شما فایل نمونه ای در این زمینه دارید لطفا راهنمایی کنید .

سلام
چند تا نمونه دارم
لطفا آدرس ایمیلتون رو بدین تا براتون بفرستم.
البته این نکته رو هم عرض کنم آنچه که شما در Excel می توانید روی نمودارها انجام دهید با دست بازتر می توانید آن را در Access نیز انجام دهید.

mmha_85
شنبه 07 مهر 1386, 22:38 عصر
دوست عزیز، آقای نجف زاده
اگه لطف کنین و نمونه ها رو در دسترس عموم قرار بدین فکر می کنم بیشتر بتونین در این زمینه به همه کسانی که تجربه کمتری نسبت به شما دارن کمک کنین.
ممنون ازتون

lililili
سه شنبه 17 مهر 1386, 07:35 صبح
سلام من هم موافقم که در دسترس همه قرار بگیرد

با تشکر

najafzade
دوشنبه 30 مهر 1386, 16:38 عصر
سلام
به روی چشم.
تا دو سه روز دیگه Up میکنم.

قربان شما.:کف: