PDA

View Full Version : همفکری برای ساخت یک WYSIWYG ایرانی

sama01
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 14:05 عصر
در این چند وقتی که در این بخش حضور دارم، شدیدا احساس کردم که چنین تاپیکی ایجاد بشه. در بسیاری موارد چنین بحثی مطرح شده ولی با گذاشتن لینکی برای دانلود، صورت مساله پاک شده.
امیدوارم با همفکری اساتید و دوستان، یک WYSIWYG قابل قبول ساخت داخل بسازیم.

کی شروع می‌کنه؟

---------------------------------------
توضیح: WYSIWYG در واقع همان بخشی است که در تمامی وبلاگ‌ها، فروم‌ها و غیره برای وارد کردن متن و اعمال تغییرات مثل bold، italic و یا درج عکس، جدول و غیره در متن ارسالی استفاده می‌شود.

مهدی کرامتی
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 14:31 عصر
وقتی چیزی مثل FCKEditor وجود داره که راست به چپ و زبان فارسی رو بطور کامل و رسمی حمایت میکنه، چه نیازی به داشتن یک ... "ایرانی" هست؟

sama01
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 15:22 عصر
فکر می‌کنم در جریان ساخت این مجموعه، چیزهای زیادی برای آموختن یافت بشه.
در ضمن FCKEditor به زبان javaScript هست و طبعا باید در سیستم کاربر لود بشه. اگر سمت سرور کار کنیم، بهتر نیست. فکر می‌کنم اینجاست که تفاوت مشخص بشه.

رها
پنج شنبه 11 مرداد 1386, 15:38 عصر
اتفاقاً سمت کلاینت بودن این ادیتورها یه ویژگی خوبه چون سرعت کار کاربر رو بالا می بره.

snisni63
جمعه 12 مرداد 1386, 01:25 صبح
با سلام من چند روز نبودم الان دیدم این پست رو
من برای کدنویس اش پایه شدید هستم. فقط یک نفر مسئولیت مدیریت پروژه رو به عهده بگیره تا با هم انشاا... درستش کنیم.
یه موقع فکر نکنید بی کارما... کار زیاد سرم ریخته ولی واقعا ضرورت داره خودمون بسازیمش

sama01
جمعه 12 مرداد 1386, 01:27 صبح
یعنی الان اگر کسی بخواد یک WYSIWYG در سایتش بگذاره، اصلا برنامه نویسی نمی‌کنه؟ به تعبیر دیگه، برنامه نویسی برای این مورد، هیچ مزیتی نداره؟