PDA

View Full Version : پاپاپ منو و کلیک سمت راست

سار
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1383, 16:32 عصر
چطور میتونم یه پاپاپ منو بسازم و اون رو طوری تنظیم کنم که وقتی رو دیتا گریدم کلیک راست کرد نمایش داده بشه؟
آیا برای این کار کامپوننتی هست؟

Hossein Bazyan
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1383, 21:29 عصر
دوست عزیز ایجاد Popup Menu درست مانند منوهای معمولی میباشد و با ادیتور برنامه ویژوال بیسیک آن را ایجاد کن سبس خاصیت Visible آنرا False کن ( منظور منوی اصلی است نه زیر منوهای آن ) سبس روی دیتا گریدتکد زیر را قرار بده
(......)Private sub DataGrid_MouseDown
if button= VbLeftButton then
(call PopupMenu (Menu Name
end sub
حال با کیک روی دیتا گرید ( کلیک سمت راست ) منو فعال میشود

سار
جمعه 11 اردیبهشت 1383, 17:05 عصر
حسین آقا از شما خیلی خیلی ممنونم. :flower: :heart:
راستش من وی بی رو تازه شروع کردم تا قبل از این با دلفی کد مینویشتم و این کارها اونجا خیلی ساده تر بود.
اگر امکان داره به این سوالم هم جواب بدید که آیا وی بی در دریافت رشته های SQL محدودیت داره؟
چرا که وقتی من طول رشته SQLام رو کم میکنم همه چیز درسته ولی وقتی زیاد میکنمش یا Error میده یا هیچ عملی انجام نمیشه؟

Hossein Bazyan
جمعه 11 اردیبهشت 1383, 21:43 عصر
اگر خود Error را هم مینوشتی بهتر بود اما VB هیچ مشکلی بااین کدها ندارد باید ببینی خطی را که نوشتی آیا درست تایب شده یا خیر در ضمن برای وارد نمودن فیلدهای رشته ای باید آنها را داخل علامت ' ' گذاشت .
امیدوارم توانسته باشم سوالت را جواب داده باشم

سار
جمعه 11 اردیبهشت 1383, 22:52 عصر
رتستش درست شد.
مشکل اینجا بود که من کدی مثل این نوشته بودم

Select S.Count+' '+P.Name From .....

که فیلد Count از نوع عددی و فیلد Name از نوع رشته ای بود.کاری که میخوام بکنم این هست که من دوتا جدول دارم یکی جدول کالا ها و یکی جدول واحد ها.در جدول کالا ها مشخصات کالا و در جدول واحدها خود واحد ها رو ذخیره کردم و حالا میخواستم ارتباطی بینشون برقرار کنم که چنین حاصلی داشته باشم :
10000 متر
نوعشون یکی نبود و ارور داد.من هم نوع هر دو رو یکی کردم. اگر SQL Serever بود میشد تو کد SQL این تغییر نوع را وارد کرد ولی اینجا نمیشه.
شما برای این کار راهی بجز اون راهی که من رفتم پیشنهاد میکنید؟

Hossein Bazyan
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 17:11 عصر
سلام
من هم از همین روش استفاده میکنم
موفق باشید