PDA

View Full Version : برنامه نویسی پورت در C#.NET

mohammad_abedy
جمعه 12 مرداد 1386, 10:36 صبح
لطفا یک مرجع معرفی کنید

amironline
جمعه 12 مرداد 1386, 18:56 عصر
میشه دقیقا بگین که میخواین چیکار کنین؟
در codeproject.com مطالب مفیدی میتونین پیدا کنین

alireza643
شنبه 13 مرداد 1386, 08:11 صبح
سلام
کتابی که دقیقا درباره کار کردن با پورت ها با #C باشه نیست. ولی یه کتاب هست به اسم "کنترل دستگاه های جانبی" که مال انتشارات نص. کتاب خوبیه برای شروع و کار کردن با پورتهای مختلف رو به زبان های c++,delphi,vb6,paskal توضیح میده.
ولی فقط برای شروع خوبه و برای کار عملی شاید به کار شما نیاد.
من خودم کارم کنترله به شما یه پیشنهاد میکنم. برای کار با پرت ها یکی از راه هاش استفاده از Inpout32.dll هست. به نظر من شما استفاده از این dll رو یاد بگیر و بعد هم درباره پورت ها کتاب مطالعه کن چون اگر کتاب ها رو ببینی متوجه میشی که اونها هم بیشتر درباره ساختار پورت ها توضیح دادن. کتاب فارسی تو بازار هست. کتاب انگلیسی هم اگر خواستید بگید من چند تا کتاب واقعا خوب دارم براتون میفرستم.
البته اگر PortTalk هم میتونید به جای Inpout32 استفاده کنید.
موفق باشید.

mehrzad007
شنبه 13 مرداد 1386, 20:37 عصر
Inpout32.dll این از dll های خود ویندوزه ؟ توی ایکس پی و ویندوز های ان تی هم جواب می ده؟ اموزشی براش سراغ داری؟

alireza643
یک شنبه 14 مرداد 1386, 08:43 صبح
از DLL های خود ویندوز نیست. این آدرس سایتشه و از همین جا هم میتونید دانلود کنید.http://www.logix4u.net/inpout32_source_and_bins.zip
همراه خودش یه توضیحات مختصر اما مفید هست که چطوری راه اندازی کنید و از اون استفاده کنید. در مجموع خیلی راحته و کلا دوتا دستور داره. یکی برای خوندن و دیگری برای نوشتن. برای خوندن فقط آدرس پورتی که میخواهید بخونید از شما میگیره و برای نوشتن هم آدرس و هم مقداری که میخواهید بنویسید به این شکل
Output(int adress, int value);. اگر مشکلی داشتید مطرح کنید اگر بتونم خوشحال میشم کمک کنم.

molana alavi
دوشنبه 12 فروردین 1387, 00:28 صبح
برنامه نویسی تحت شبکه به زبان C# از دیوید ب.ماکوفسکی به مترجمی آقای جعفر نژاد قمی

armiya
شنبه 17 فروردین 1387, 21:54 عصر
سلام من این کا مپو ننت رو گر فتم ولی دقیقا نم دونم که چه طوری کار می کنه اگه میشه یه مثال واسم بز نین ممنون می شم