PDA

View Full Version : وارد کردن فیلد تاریخ

farzad_az_shiraz
جمعه 12 مرداد 1386, 15:47 عصر
سلام به همگی
من می خوام یه جستجو توی جدول بر اساس مثلا 8تا (اگر جدولم 10 تا فیلد داشته باشه)از فیلداش انجام بدم.بین این فیلدها تاریخ هم وجود داره من برای اینکه کاربر بخواد فیلد تاریخ را وارد کنه از چه نوع edit استفاده کنم. خودم دوست داشتم از mask edit که البته در قسمت
propertiese گزینه editmask را هم به date تغییر دادم ولی یه بدی که داره اینه که حتما باید به صورت کامل تاریخ را وارد کنی وگرنه error میده.حالا حتی اگر در حال وارد کردن تاریخ هم باشی و ناخداگاه از توی mask edit بیرون بیای و تارخت ناقص بوده باشه error می ده.
ممنون میشم کمکم کنید.فکر کنم توضیحاتم کامل بود.
با تشکر

mehdi_mohamadi
جمعه 12 مرداد 1386, 16:14 عصر
inputmask را به صورت !99/99/99;1;_ وارد کن

موفق باشید

SYNDROME
جمعه 12 مرداد 1386, 16:23 عصر
با سلام

سلام به همگی
من می خوام یه جستجو توی جدول بر اساس مثلا 8تا (اگر جدولم 10 تا فیلد داشته باشه)از فیلداش انجام بدم.بین این فیلدها تاریخ هم وجود داره من برای اینکه کاربر بخواد فیلد تاریخ را وارد کنه از چه نوع edit استفاده کنم. خودم دوست داشتم از mask edit که البته در قسمت
propertiese گزینه editmask را هم به date تغییر دادم ولی یه بدی که داره اینه که حتما باید به صورت کامل تاریخ را وارد کنی وگرنه error میده.حالا حتی اگر در حال وارد کردن تاریخ هم باشی و ناخداگاه از توی mask edit بیرون بیای و تارخت ناقص بوده باشه error می ده.
ممنون میشم کمکم کنید.فکر کنم توضیحاتم کامل بود.
با تشکر
نام تاپیک شما بر خلاف قوانین سایت است.قوانین سایت را مطالعه کنید.
در تکمیل صحبتهای دوستم.
زمانی که شما در فرمت دادن به MaskEdit از عدد 0 برای ورود عدد استفاده کنید کنید باید حتماً مقدار عدد وارد شود.
ولی اگر از 9 برای ورود عدد استفاده کنید نیاز نیست حتماً پر شود.
شما زمانی که EditMaskرا به شکل "!99/99/00;1;_" تعریف می کنید باید حتماً 2 رقم آخر را پر کنید در غیر این صورت Errorمی دهد.
موفق باشید