PDA

View Full Version : سیستم مدیریت دیوان شعر

Mohajerx
جمعه 12 مرداد 1386, 17:14 عصر
با سلام
میخواستم یک برنامه مدیریت دیوان شعر ایجاد کنم
میخوام دیوان حافظ رو در اون قرار بدم ولی باز اینحال محدود به یه دیوان نشه و بشه بصورت چند بخشی هم ازش استفاده کرد.

ممنون میشم راهنمایی کنید که به چه صورت باید اقدام بشه ؟

سیستم میخوام بر حسب بانک اطلاعاتی mysql باشه.

* دیوان حافظ
* طبقه بندی
* لیست شعرها

حالا یه چند تا سوال هست
کلا شما پیشنهادتون به چه صورت هست ؟ که به چه صورتی اقدام بشه برای ورود اطلاعات ؟

شعرها توی تکست باکس قرار بگیره و ارسال بشه ؟ بصورت بیت به بیت که نباشه ؟

کلا یک توضیحی بدید چون میخوام به صورتی باشه که بعدا موردی نباشه بحث اصلی من روی بانک اطلاعاتی هست درست طراحی بشه.

ممنون میشوم نکات و مواردی رو که لازم میدونید و در این زمینه تجربه دارید به من اطلاع بدید.

ممنونم.

cybercoder
شنبه 13 مرداد 1386, 02:07 صبح
به چه صورتی اقدام بشه برای ورود اطلاعات ؟

دیتابیس هاش قبلا ساخته شده می تونی تبدیل کنی

mehrzad007
شنبه 13 مرداد 1386, 20:35 عصر
یه راهی که به نظر من می رسه می تونی فایل تکست دیوان ها رو دانلود کنی از سایت زیر . اینها به صورت تکست محض هستند بعد اونا رو بخونی در آخر هر غزل یا مثنوی یه عبارت مخصوص مثل "*" تایپ کنی یا بگردی دنبال خط خالی یا ..... اینجوری هر کسی با هر سوادی می تونه فایل یا دیوان رو به برنامه ات اضافه کنه . حتی می تونی در یک لحظه روی چند دیوان هم سرچ کنی حجم فایل ها هم خیلی پایینه و ضرری نداره . بعد برای اسم دیوان هم یه رشته مخصوص اول کار بزار .

mehran_337
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 10:36 صبح
آدرس کجاست ؟؟؟؟
در ضمن اگر دیتابیسی در این زمینه هست ممنون می شم

amirhosein
یک شنبه 19 اسفند 1386, 08:55 صبح
بنظر من بهتره دیتاها رو با یه نرم افزار ویندوزی (منظورم یه اپلیکیشنه) از اپراتور بگیری و بعد اونا رو به صورت فایل ایمپورت کنی.برای اینکار هم بهتره که از xml استفاده کنی که یه فرمت فایل استاندارد و مشخصی داشته باشی.