PDA

View Full Version : جستجو در فایل doc

naeeme
شنبه 13 مرداد 1386, 10:31 صبح
من یک سایت دارم طراحی می کنم که در اون چند فایل doc هم قرار داره. حالا می خوام یه search بنویسم که در این فایل های doc هم جستجو رو انجام بده. چی کار باید بکنم؟؟ تفاوتش با search در فایلهای text چیه؟

پویا
شنبه 13 مرداد 1386, 13:11 عصر
richtextbox یه متد داره که فایل های doc رو باز میکنه
میتونی از اون استفاده کنی

saeed_rezaei
شنبه 13 مرداد 1386, 21:55 عصر
richtext فکر خوبی هست اما آخه یه ایرادی هم داره. شما باید تک تک، اون فایلهایی رو که مد نظرت هست، بفرستی توی یه richtext سپس جستجو رو انجام بدید
من با سایت کار نکردم. نمی دونم اطلاعات چگونه ذخیره می شن، اما در برنامه های فرم، اطلاعات رو در اکسس یا اس کیو ال نگهداری می کنیم.
و خوب توی این بانکها هم که اکثر تعداد رکوردهایی که باید جستجو بشن زیاده. خوب حالا در نظر بگیرید که برای جستجو در هر رکورد، فایل رو بندازید توی richtext سپس جستجو انجام بدید، اوهههه. چقده وقت گیر خواهد بود.
من هم خیلی وقت پیش دنبال جستجو توی فایلهای وورد بودم. البته زیاد بهش نیاز نداشتم اما کنجکاو بودم. اونوقتا به این نتیجه رسیدم، که بایستی متن فایلها رو به صورت تکست جداگانه همزمان با ثبت فایل نگهداری کرد. اینجوری درسته که حجم بانک مقداری بالاتر می ره، اما خوب جستجو خیلی سریعتر خواهد بود.

coder
یک شنبه 14 مرداد 1386, 10:00 صبح
میتونی با دستورات VBA فایل ورد رو باز کنی و امکانات ورد ( از جمله سرچ ) رو از داخل اون اجرا کنی.