PDA

View Full Version : تغییر نوشته های کامبو

mmha_85
شنبه 13 مرداد 1386, 12:00 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
در برنامه ای که به ضمیمه آپلود کردم یک فرم به نام "بانک قرارداد" وجود دارد که دارای سه کامبوی "گروه کالا"، "نوع کالا" و "شرح کالا" است. ساختار این سه کامبو مانند حساب های "کل"، "معین" و "تفضیلی" سیستم های مالی است. یعنی لایه "گروه" زیر مجموعه "نوع" است و "نوع" هم زیر مجموعه "شرح". این ساختار را می توانید در فرم "بانک نوع کالا" مشاده کنید.
مشکلی در برنامه پیش آمده این است که پس از انتخاب "نوع کالا" هنگامیکه بر روی کامبو بالایی و یا پایینی کلیک می کنید، نوشته داخل کامبوی "نوع کالا" عوض می شود!
اگر به برنامه نگاهی بیندازید، این مسئله به طور واضح دیده می شود.
با توجه به اینکه دقیقا مشابه همین ساختار را در برنامه مالی هم استفاده کرده ام و هیچ مشکلی نداشته ام، نمی دانم چه اتفاقی در این برنامه افتاده است که این مشکل پیش می آید!
ممنون می شم اگر من رو راهنمایی کنید

شاپرک
شنبه 13 مرداد 1386, 13:18 عصر
برای اینکه :

Private Sub code_kala_no_GotFocus()
Me.code_kala_no.Requery

End Sub

mmha_85
شنبه 13 مرداد 1386, 20:28 عصر
برای اینکه :

Private Sub code_kala_no_GotFocus()
Me.code_kala_no.Requery

End Sub

دقیقا علتش همینه. ولی من این قطعه کد رو نیاز دارم. علتش هم اینه که طبق "بانک نوع کالا" ساختار دسته بندی به گونه ای هستش که مثلا وقتی کاربر در فیلد "گروه کالا"، مصالح رو انتخاب کرد، فیلد "نوع کالا" بر روی کالاهایی فیلتر شود که مربوط به مصالح هستند.
به عنوان مثال:

کد "گروه" های زیر در برنامه موجود است:
01 : مصالح
02: ابزار

همچنین کد "نوع" های زیر هم موجود است:
01: ماسه (0101)
02: مخلوط شن و ماسه (0102)
که این دو دو مربوط به زیر مجموعه مصالح هستند و
01: شاقول (0201)
02: متر (0202)
که این دو مربوط به زیر مجموعه ابزار هستند.

اگر کاربر من در قسمت "گروه"، 01 رو انتخاب کرد، من باید "نوع" رو فیلتر کنم روی نوع هایی که ایتدای آنها از 01 استفاده شده. یعنی اگر در "گروه"، مصالح رو انتخاب کرد من نباید در کامبوی دوم متر و شاقول نشون بدم. بلکه باید فیلتر بشه ذوی ماسه و مخلوط شن و ماسه.
حالا من برای اینکه بتونم به محض اینکه کاربر بر روی کامبو کلیک کرد، اون رو روی اطلاعات صحیح فیلتر کنم مجبورم که از کدی که شما اشاره کردین استفاده کنم.
راستش من راه حل دیگری براش ندارم و نمی دونم کجای راهم غلطه. اگر تونستم صورت مسئله رو درست شرح بدم ممنون می شم راهنماییم کنین.
اگر هم باز نتونستم خوب توضیح بدم لطف کنین بگین تا مورد رو دقیق تر مشخص کنم.
ممنون