PDA

View Full Version : table و حذف از آن

lililili
شنبه 13 مرداد 1386, 17:20 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز و مهربان

من یک table دارم با 15 فیلد و نمی خواهم که آن را تبدیل به 2 یا چند table نمایم .
واز آن table چند query ساختم حال سوال من این است :

با query اول لیست موجودی انبار آورده می شود و یک رکورد میتواند انتخاب شود حال من می خواهم وقتی که کاربر آن رکورد را انتخاب کرد از موجودی انبار یکی کم شود {یعنی از موجودی همان table } دفعه بعد که کاربر query را اجرا کرد یکی از رکوردها نباشد {همان که دفعه پیش انتخاب کرده بود }

آیا می توانم ؟؟؟

ممنون از لطف همگی

مهدی قربانی
شنبه 13 مرداد 1386, 17:51 عصر
سلام
دوست عزیز روشی که مورد نظر شما است روش مناسبی برای کسر از موجودی نیست بهتره سه جدول یکی به عنوان ورود کالا و دیگری تحویل کالا بسازید و فیلد کد کالا این جداول رو به جدول سوم (اصلی) که همون مشخصات کالا هست و کد کالا در اون کلید قرار داده شده مرتبط کنید بعد با استفاده از 2 جدول اول ( ورود کالا و تحویل کالا ) دو query بسازید که بصورت Group By تعداد هر کالا رو جمع (SUM) کنه سپس با استفاده از دو query قبلی در یک query جدید اقدام به کسر مجموع تحویل کالا از مجموع کالا وارده کنید تا موجودی هر کالا به این شکل بدست بیاد اما در مورد حذف اطلاعات یک جدول هم بهترین گزینه ساخت Delete Query هست که اگر بخواهید از این ابزار برای محاسبه موجودی استفاده کنید می تونید ابتدا با استفاده از یک Append Query کالای مورد نظر رو بفرستید به جدول تحویل کالا و بعد بلافاصله با فراخواندن Delete Query رکورد منتقل شده از جدول ورود کالا رو حذف کنید اما فرق دو راه حل فوق در اینه که روش اول به شما نشون میده ازابتدا چه تعداد کالا وارد موجودی شده و متعاقب اون چه تعداد کالا از موجودی خارج شده ولی روش دوم این قابلیت رو برای شما فراهم نمی کنه.

najafzade
یک شنبه 14 مرداد 1386, 14:29 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز و مهربان

من یک table دارم با 15 فیلد و نمی خواهم که آن را تبدیل به 2 یا چند table نمایم .
واز آن table چند query ساختم حال سوال من این است :

با query اول لیست موجودی انبار آورده می شود و یک رکورد میتواند انتخاب شود حال من می خواهم وقتی که کاربر آن رکورد را انتخاب کرد از موجودی انبار یکی کم شود {یعنی از موجودی همان table } دفعه بعد که کاربر query را اجرا کرد یکی از رکوردها نباشد {همان که دفعه پیش انتخاب کرده بود }

آیا می توانم ؟؟؟

ممنون از لطف همگی

این کار شدنی است.
می تونی از radioBox استفاده کنید.
به این صورت که وقتی محصول رفت به دست مشتری یک تیک جلوی محصول خورده شود.

lililili
سه شنبه 16 مرداد 1386, 10:30 صبح
می شه خواهش کنم کدش را بنویسید :ناراحت:

خدا خیرتان بدهد
ممنون از شما