PDA

View Full Version : چگونه یک فایل را سکتور به سکتور کپی کنم

asdfghjkl
یک شنبه 14 مرداد 1386, 07:44 صبح
سلام
دوستان من می خواهم یک فایل را از جایی به جای دیگر کپی کنم با این تفاوت که میخواهم فایل را سکتور به سکتور کپی کنم
لطفاً مرا راهنمایی کنید

ghafoori
یک شنبه 14 مرداد 1386, 08:30 صبح
دوست عزیز می توانی با bineryreader به مقدار مناسب اطلاعات را بخوانی و با کلاس binerywriter ان را در فایل دلخواه بنویسی

asdfghjkl
یک شنبه 14 مرداد 1386, 09:06 صبح
ولی مشکل این روشی که فرمودید اینه که برای خواندن فایل از روش سطح بالا استفاده می کنید در صورتیکه من می خواهم فایل را سکتور به سکتور بخوانم و کپی کنم در ضمن ممکن است یک فایل بترتیب در دیسک نوشته نشده باشد و مثلا یک بایت آن در یک کلاستر و یک بایت دیگر در کلاستردیگری باشد

ghafoori
یک شنبه 14 مرداد 1386, 10:34 صبح
فکر نکنم بتوانید داخل سی شارپ این کار را انجام دهید خواندن سکتور مربوط به ربانهای سطح پایین است

ARA
یک شنبه 14 مرداد 1386, 12:56 عصر
استفاده از api همانند c

CreateFile (for floppy, for example, use "\\.\a:", as file name
parameter),

asdfghjkl
یک شنبه 14 مرداد 1386, 13:48 عصر
ممنون آقای ARA
من این کاری که شما گفتید قبلاً انجام داده ام ولی این روش کل درایو A را می خواند و میتوان به تک تک سکتورهای درایو دسترسی پیدا کرد ولی من میخواهم فقط به سکتورهایی که متعلق به فایل است دسترسی پیدا کنم تا بتوانم آن سکتورها را به ترتیب در جای دیگر کپی کنم

atilla snowman
یک شنبه 14 مرداد 1386, 23:50 عصر
دوست من کاری که می خوای بکنی دخالت مستقیم تو وظایف سیستم فایل هست. به نظر من این کارت با فلسفه ی #c تناقض داره. احتمالا اگه نشه از api استفاده کرد چاره ای نیست. چون قطعا سیستم فایل اجازه نمیده مستقیم از اطلاعاتش استفاده کنی. بنابر این نمی تونی به فایل دسترسی سطح پاییین داشته باشی.

ARA
دوشنبه 15 مرداد 1386, 10:19 صبح
من با vc زیاد کار نکردم ولی فکر کنم بتونی اونجا بتونی سکتور به سکتور بخونی و dll درست کنی و تو #C ازش استفاده کنی