PDA

View Full Version : حذف #$D#$A از انتهای ADOQuery1.SQL.Text

mojtaba_z
یک شنبه 14 مرداد 1386, 15:04 عصر
سلام
توی برنامه از کد زیر استفاده کردم

ADOQuery1.SQL.Text := 'Select * from table1' ;
Memo1.Lines.Add(ADOQuery1.SQL.Text) ;

ولی بعد از اضافه کردن به Memo ، یک خط رو خالی رد میکنه ؟
توی Debug کردن دیدم که به انتهای ADOQuery1.SQL.Text ، رشته #$D#$A رو اضافه کره . که فکر کنم مشکل از همون باشه .
چطوری میشه اون رو حذف کرد ؟

SYNDROME
یک شنبه 14 مرداد 1386, 17:00 عصر
با سلام

سلام
توی برنامه از کد زیر استفاده کردم

ADOQuery1.SQL.Text := 'Select * from table1' ;
Memo1.Lines.Add(ADOQuery1.SQL.Text) ;

ولی بعد از اضافه کردن به Memo ، یک خط رو خالی رد میکنه ؟
توی Debug کردن دیدم که به انتهای ADOQuery1.SQL.Text ، رشته #$D#$A رو اضافه کره . که فکر کنم مشکل از همون باشه .
چطوری میشه اون رو حذف کرد ؟
کدی که شما می گویید باعت می شود یک خط به پایین حرکت کنید.
می توانی بعد از اضافه کردن رشته ها کد زیر را بنویسی تا خط خالی را پاک کند.

for I := 0 to Memo1.Lines.Count-1 do
IF Memo1.Lines.Strings[i]='' Then Memo1.Lines.Delete(i);

موفق باشی

mojtaba_z
دوشنبه 15 مرداد 1386, 07:33 صبح
سلام
من میخوام اون رشته ای که به انتهای ADOQuery1.SQL.Text اضافه میشه رو حذف کنم . یا مقدار ADOQuery1.SQL.Text رو بدون اون رشته بگیرم تا بتون توی جاهای دیگه ازش استفاده کنم . برای از بین بردن خط خالی مشکلی ندارم . میتونم یه کاریش کنم .

یه مورد دیگه :
جناب SYNDROME گرامی . اول از اینکه با صبر به پست های من جواب میدین ممنونم . فکر کنم شما جزء اولین نفر ها هستید که به کمکم میاید و جواب پست هام رو میدید . فقط مسئله ای که هست اینه که فکر میکنم من نمیتونم کامل منظورم رو برسونم .
ببینید من معمولا دو نوع در خواست توی پست هام دارم که سعی میکنم در ابتدای اون پست ذکر کنم :
1-یا برای یه موردی راه حل میخوام . که مسئلم رو میگم و در اینصورت میگم راه حل ها برای انجام اون مورد چیه ؟
2-یا اینکه در یه جایی به مشکل بر میخورم و میخوام اون ایراد یا خطا رو از بین ببرم و یا دلیل اون رو بدونم . که در اینصورت برای رسوندن منظورم مجبور میشم یه مثال بزنم و منظورم حل اون مثال یا راه حل برای اون نیست .
باز هم از شما ممنونم

hr110
دوشنبه 15 مرداد 1386, 08:17 صبح
Text:=trim(Text)

mojtaba_z
دوشنبه 15 مرداد 1386, 08:30 صبح
سلام

Text:=trim(Text)

دقیقا همونی بود که میخواستم.
با سپاس

hr110
دوشنبه 15 مرداد 1386, 09:54 صبح
دوست عزیز کلید http://barnamenevis.org/forum/images/buttons/post_thanks.gif برای تشکر کردن ایجاد شده است.