ورود

View Full Version : چند سوال در مورد atlas

fereshte22
یک شنبه 14 مرداد 1386, 20:05 عصر
سلاممن چند تا سوال در مورد atlas داشتم.در تاپیکی که یکی از دوستان مطرح کرده بودند این مسئله عنوان شده بود که
من از چند تا آبجکت atlas برای update هام استفاده کردمولی وفتی صفحه رو وب میخواد لود بشه انقدر طولانیه که آدم دیونه میشهکه البته در اون تاپیک جوابی به این سوال داده نشده بودحالا سوال من اینه راه حل این مشکل چیه؟در ضمن من فقط از کنترل updatepanel استفاده کردم.میشه دوستان یه توضیحی در مورد کنترل های اطلس و کاربرد اون بدهند.مهمترین کنترلهای اطلس که میتوان از ان استفاده کرد کدام هستند؟

m.hamidreza
یک شنبه 14 مرداد 1386, 22:44 عصر
کدشو باید دید مشکل از این Object ها نیست .
من از Update Panel و Update Progress استفاده کردم ، سوالی هست بفرمایید .
http://asp.net/learn
video های Ajax رو اگه Download کنی بسیار Okay میشی ! :لبخندساده:

fereshte22
دوشنبه 15 مرداد 1386, 08:50 صبح
من فقط از Update Panel این استفاده را کردم که برای جلوگیری از رفرش کنترلهایی مثل گریدو را در اون قرار دادم.ایا استفاده های دیگری هم میشه ازش داشته باشیم؟در ضمن در مورد این Update Progress هم میشه یه کم توضیح دهید.در ضمن من اینترنت پرسرعت ندارم
به همین دلیل دسترسی به این video ها برام مشکله.
از بقیه دوستان هم درخواست میکنم هر توضیحی که در مورد اطلس و کنترل های اون دارند دریغ نکنند.ممنون

m.hamidreza
سه شنبه 16 مرداد 1386, 12:02 عصر
http://rapidshare.com/files/47467042/HDI-AJAX-UpdateProgress-CS.zip.html (http://rapidshare.com/files/47467042/HDI-AJAX-UpdateProgress-CS.zip.html)

لینک download چه جوری میذارن ؟ !
یه Sample گذاشتم download بفرمایید تو مثال بهتر التفات حاصل می شود !
کدهای video ها هم هست ، کدشو download کن خوب .
با Update Panel یه Query رو بدون refresh صفحه انجام میدی که یه زمانی طول میکشه Update Progress برای نشون دادن این زمانه .
معمولا یه Please Wait با یه عکس gif که بیشتر یه دایرست که می چرخه، تو همین سایت هم نمونش هست و این تا اجرای کامل Query هست بعد invisible میشه ...

fereshte22
سه شنبه 16 مرداد 1386, 23:01 عصر
سلام
ممنون از توجه شما
فقط مشکلی که وجود دارد اینه که در این مثال از کنترلها خطا میگیرد که ناشناخته هستند؟
من خودم وقتی در صفحه یه updatepanel میاورم کدش به صورت زیر است:

<cc1:UpdatePanel ID="UpdatePanel2" runat="server">
</cc1:UpdatePanel>

در حالی که در مثال به صورت زیر بود که خطا هم میگرفت

<asp:UpdatePanel ID="UpdatePanel1" runat="server"> </asp:UpdatePanel>

مسئله چیه؟
در ضمن ایا هر کنترلی را میتوان در updatepanel قرارداد؟
چون من تاپیک های دوستان را که میخوندم میدیم که دوستان مشکل پیدا کرده بود که فلان دستور اجرا نمیشود و غیره

m.hamidreza
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 09:53 صبح
اول باید یه ScriptManager بزاری بعد UpdatePanel . گذاشتی ؟
مثال درمورد UpdateProgress هست ، بزار اول خود UpdatePanel رو تست کنی بعد برو سراغ اون ! کد با error رو بزار . . .

معمولا button میذارن توی UpdatePanel ، من چیز دیگه امتحان نکردم کاربرد button بیشتره .
چی می خوای بزاری مثلا ؟

fereshte22
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 10:07 صبح
سلام
خوب دلیل اینکه برنامه مشکل داشت این بود که من نسخه بتا یعنی atlas را استفاده میکردم.ولی با استفاده از asp.net ajax مشکل حل شد.حالا مشکلی که وجود دارد اینه که من قبلا از updatepanel اطلس استفاده میکردم و مثلا یک گرید ویو درش قرار میدادم و بدون رفرش اجرا میشد.ولی حالا این کنترلهای updatepanel و UpdateProgress فقط درصورتی کار میکنند که من یه ajaxenablewebsite باز کنم و در اون از این کنترل ها استفاده کنم.ولی وقتی در یک website از اونها استفاده میکنم هیچ خطایی نمیگیرد ولی این کنترل ها هم کار نمیکنند.با مثلا وقتی همون مثالی که شما قراردادید را من در website خودم add میکنم (با توجه به اینکه من dll مربوطه را هم به صفحه add کردهام و خطایی هم گرفته نمیشود)ولی کار نمیکند.مشکل چیه؟میشه من را راهنمایی کنید.

m.hamidreza
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 13:18 عصر
ASP.NET AJAX-Enabled Web Site رو باید در زمان New انتخاب کنی .
خودت جوابو گفتی ! :لبخندساده:

fereshte22
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 13:41 عصر
یعنی این کنترل ها در website معمولی کار نمیکنند؟؟با وجود اینکه dll را هم add کرده ایم و کنترل ها شناخته شده هستند.حتما باید از ASP.NET AJAX-Enabled Web Site استفاده کرد؟؟اخه کنترلهای اطلس(نسخه بتا) در website کار میکردند..

fereshte22
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 16:15 عصر
شرمنده از اینکه دوباره مزاحم میشوم.
علاوه بر سوالی که در پست بالا پرسیدم یه مسئله دیگر برای من پیش اومده
ببینید من یک button دارم که میخواهم وقتی روش کلیک میکنم یه فایل اپلود شود و مقداری اطلاعات هم در دیتابیس ذخیره شود.
ولی نمیدونم چرا وقتی از updatepanel و UpdateProgress استفاده میکنم از کد زیر

filename = f_FileUpload_Folder.PostedFile.FileName

این خطا را میگیرد:Object reference not set to an instance of an object.
حتی وقتی button و کنترل
FileUpload را از updatepanel خارج میکنم نیز همین مشکل وجود دارد.
البته این را اضافه کنم که وقتی کدهای مربوط به اپلود را غیر فعال میکنم مشکلی وجود ندارد و کنترل های updatepanel و UpdateProgress کار میکنند.
و وقتی هم که در صفحه اصلا از updatepanel و UpdateProgress استفاده نکنم خطای بالا رخ نمیدهد.

m.hamidreza
جمعه 19 مرداد 1386, 15:22 عصر
این Object ها باید توی AJAX-Enabled Website قرار بگیرن .
FileUpload رو توی UpdatePanel نزار یعنی فقط button رو بزار توش ببین چی میگه ! :چشمک:
اگه نشد کدتو بزار اینجا .

fereshte22
شنبه 20 مرداد 1386, 09:56 صبح
سلام
یه سوال:ایا استفاده از گریدویوو کنترل های اعتبارسنجی در updatepanel مشکلی ایجاد میکند
چون من یه جایی توی همین سایت خوندم که دوستان گفته بودند چون گرید ویو حجم زیادی دارد در updatepanel قرار ندهیم.

در ضمن من fileupload را خارج از updatepanel گذاشتم ولی مشکل حل نشد.
برنامه را گذاشتم .لطف میکنید اگر یه نگاهی بهش بندازید
ممنون

m.hamidreza
شنبه 20 مرداد 1386, 11:49 صبح
فکر نمیکنم مشکلی ایجاد کنه ! من چیزی که غیر اینو ثابت کنه هنوز ندیدم ، توی video ها هم GridView رو گذاشته توی UpdatePanel مشکلی هم نبوده !
video ها نزدیک 50MB هستن اگه از یه کافی نت بتونی download کنی ارزششو داره ...

میبینم کد رو اگه تونستم می درستانمش ... :چشمک:

m.hamidreza
شنبه 20 مرداد 1386, 22:00 عصر
مشکل اینه که تو رویداد button ای که تو UpdatePanel هست تشخیص اینکه از طریق کنترل FileUpload فایلی انتخاب شده یا نه وجود نداره !!! یعنی همیشه fileupload رو خالی فرض میکنه چه فایلی انتخاب شده باشه چه فایلی انتخاب نشده باشه ! جالبه ... :متفکر:

یه چیز دیگه ، فقط button رو بذار تو UpdatePanel الان کل table تو U.P هست اینجوری validator ها هم کار نمیکنن . . .

fereshte22
یک شنبه 21 مرداد 1386, 12:43 عصر
از توجه و پیگیری شما خیلی ممنون هستم.

یه چیز دیگه ، فقط button رو بذار تو UpdatePanel الان کل table تو U.P هست اینجوری validator ها هم کار نمیکنن . . .

در ضمن من که امتحان کردم دیدم که validator ها وقتی کار نمیکنند که برای validationgroup اونها یه اسمی قرار دهیم در غیر این صورت کار میکنند.
یعنی راهی برای حل این مشکلات وجود ندارد؟(غیر از اینکه بیرون از u.p قرارشون بدهیم)

m.hamidreza
یک شنبه 21 مرداد 1386, 16:29 عصر
خواهش می کنم ...

خوب از همون اول نمیذاریمش تو U.P ! بهتر نیست ؟ :لبخندساده:
اون مشکل قبلیه رو هم اگه بری دنبالش بد نیست یه کارهایی شده قبلا . . .