PDA

View Full Version : bold کردن یک ردیف datagrid در vb

akram_raeespour
دوشنبه 15 مرداد 1386, 12:10 عصر
سلام
من یک کد می خوام که بتونم بر اساس یک شرطی فقط یک یا چند ردیف از یک datagrid رو bold کنم در vb6
مثل دریافت میل ها که مثلا میل های خوانده نشده bold است. ممنون می شم

Hossein Bazyan
دوشنبه 15 مرداد 1386, 14:29 عصر
سلام
Datagrid این امکان را ندارد مگر از روشهای دیگری بخوای استفاده نمایی که یه خورده دردسر داره

pswin.pooya
دوشنبه 15 مرداد 1386, 19:21 عصر
سلام
کی میگه امکان نداره ؟!!!. اگه با datagride معمولی نشه با ocxهای دیگه میشه این کار رو انجاک داد.
داخل سایت http://www.vbaccelerator.com یکسری کنترل برای اینکار وجود داره که میتونی از اونها استفاده کنی.

withoutnews
دوشنبه 15 مرداد 1386, 21:26 عصر
با سلام وخسته نباشید

من با kdtele که فکس می فرستم . اگر گیرنده گوشی را بردارد و start کند . فکس فرستاده می شود
اما در حالت auto پیغام time out میدهد .دست شما درد نکنه اگه به این بینوا کمک کنید
معذرت من نمی دونم باید سووالم را بپرسم

یه مشکل دیگه هم دارم به fast report .هنگامی که export میکنم به access خوب پیغام میده
Field has too long size بازم ممنون اگه یه دستی برسونید

کاش برا ی اخلاق آدمها هم کامپوننتی بود.

withoutnews
دوشنبه 15 مرداد 1386, 21:28 عصر
سوالم را کجا بپرشم

Hossein Bazyan
دوشنبه 15 مرداد 1386, 22:07 عصر
سلام
کی میگه امکان نداره ؟!!!. اگه با datagride معمولی نشه با ocxهای دیگه میشه این کار رو انجاک داد.
داخل سایت http://www.vbaccelerator.com یکسری کنترل برای اینکار وجود داره که میتونی از اونها استفاده کنی.
سلام
من میگم امکان نداره !. شما خوب متوجه نوشته من نشدی و فوری نظر دادی دوست عزیز
با امکاناتی که Datagrid ویندوز داره نمیشه مگر اینکه راه دیگری برای آن در نظر بگیریم . مثلا به ازای هر سلول یک لیبل با همان متن و Bold شده دقیقا در همان سلول بذاریم که کار یه خورده مشکل میشه
اما این گفته من در مورد گرید خود وی بی است شاید بتوان OCX مناسب را پیدا کرد . در ضمن شخص خودش هم میتونه خودش بسته به نیاز خودش Ocx مورد نیازش را هم بنویسه .

pswin.pooya
دوشنبه 15 مرداد 1386, 23:18 عصر
سلام
من میگم امکان نداره !. شما خوب متوجه نوشته من نشدی و فوری نظر دادی دوست عزیز
با امکاناتی که Datagrid ویندوز داره نمیشه مگر اینکه راه دیگری برای آن در نظر بگیریم . مثلا به ازای هر سلول یک لیبل با همان متن و Bold شده دقیقا در همان سلول بذاریم که کار یه خورده مشکل میشه
اما این گفته من در مورد گرید خود وی بی است شاید بتوان OCX مناسب را پیدا کرد . در ضمن شخص خودش هم میتونه خودش بسته به نیاز خودش Ocx مورد نیازش را هم بنویسه .

باید اعتراف کنم یه مقدار تند اومدم. شرمنده. حق با شماست

akram_raeespour
سه شنبه 16 مرداد 1386, 10:47 صبح
سلام

ممنون می رم امتحان کنم.

Hossein Bazyan
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 21:43 عصر
سلام
دوست عزیز من برنامه را با Microsoft MSFlexgric نوشتم و نمونه کد را هم ضمیمه کردم
اما طرز کار برنامه :
اول گرید توسط دستور SetGrid تنظیم میشود که میتوان آنرا حذف و مستقیم آنرا تنظیم نمود.
سپس توسط تابع FillGrid گرید ما پر میشود که طبیعی است بسته به نیاز خود آنرا باید پر نمود.
حال هرگاه دابل کلیک روی گرید انجام شد شماره Row فعلی ذخیره شده و ردیف قبلی که توسط LastPosition ذخیره شده بود ستون به ستون خوانده میشود و هر ستون از حالت Bold خارج میشود و سپس Row کلیک شده نیز ستون به ستون خواده شده و Bold میشود. در آخر هم شماره Row فعلی در LastPosition ذخیره میشود.
در ضمن فراموش نشود که مقدار LastPosition در Form_Load با مقدار 1 پر شود در غیر اینصورت ردیف شماره صفر که Header هم میباشد در مرحله اول Bold میشود.

موفق باشید

ebrahimhoze
شنبه 20 مرداد 1386, 11:48 صبح
توی تاپیک من یه datagrid فوق پیشرفته هست از این بهتر پیدا نمیکنی بگرد توی این تاپیک
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=75188

mehdihakan
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 15:41 عصر
با سلام به همه:من یه مشکلی تو وی بی دارم اگه ممکنه منو راهنمایی کنین:
من میخوام تو وی بی . با استفاده از 2 تا تکست باکس محوده بین دو تا تاریخ رو در ببارم . مثلا ما 20 تا فیلد داریم که تو پایگاه داده اکسس هستش .حالا می خواهم مثلا از تاریخ 1370/10/10 تا 1380/10/10 را لیست گیری کنم و نتیجه رو تو msflexgrid نشون بده .

perfeshnal
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 16:23 عصر
سلام

دوست عزیز mehdihakan ورود شما رو به این انجمن تبریک میگم.
در مورد سوالتون سایت رو جستجو کنید به جواب می رسید قبلا زیاد پاسخ داده شده