PDA

View Full Version : سه سوال مهم

vahdat86
دوشنبه 15 مرداد 1386, 13:07 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم و مجرب
بنده یه دیتا بیس با دو جدول درست کردم که در جدول اول اطلاعات پرسنلی هر کارمند ذخیره میشه و در جدول دوم تاریخ انجام فعالیت،نوع فعالیت،ساعت شروع ،ساعت پایان،جمع ساعت در روز و جمع ساعت در ماه باید ذخیره کرد و رابطه این دو جدول نیز یه رابطه یک به چند میباشد و نیز برای ورود اطلاعات به جدول دوم از یک فرم و ساب فرم استفاده شده
و اما سوال:
1-چگونه میتوان در کامبو باکس مربوط به فیلد تاریخ انجام فعالیت از یک ماه قبل از تاریخ جاری تا یک ماه بعد از تاریخ جاری نمایش داد تا کاربر بتواند بسرعت یکی از این تاریخها را انتخاب و وارد نماید.
2-نحوه و فرمت ورود فیلد زمان چگونه میباشد و چگونه میتوان بعد وارد کردن فیلدهای ساعت شروع و ساعت پایان بلافاصله مدت زمان انجام فعالیت در روز و نیز مدت زمان انجام فعالیت در طول یک ماه توسط خود برنامه محاسبه و در فیلدهای مربوطه ثبت نماید.
3-با تو جه به اینکه در جدول اول ورود اطلاعات دربعضی از فیلدها مستلزم برقراری شرط در فیلدهای قبلی می باشد مثلا اگر کاربر در کامبو باکس مربوط به فیلد وضعیت نظام وظیفه گزینه "انجام نداده است" را انتخاب نماید فیلدهای مربوط به "تاریخ شروع به خدمت" و "تاریخ پایان خدمت" را غیر فعال نماید ضمن اینکه این وضیعت در مرور رکوردها ی موجود در فرم و نیز ورود رکورد جدید صادق باشد
از دوستان واساتید محترم خواهشمند است بنده را راهنمایی و کمک فرمایید. :تشویق:
---------------------------------------------------------------------------
لطفا قوانین سایت رو مطالعه کنید
1- هر تاپیک برای یک سوال است
2- برای تاپیک خود عنوان مناسب انتخاب کنید
امضاء:mzjahromi

karmand
دوشنبه 15 مرداد 1386, 13:25 عصر
1حتما کمبو را به یک جدول وصل کرده ای باید یک کواری بسازی و شرط تاریخ در آن بگذاری و برای گذاشتن شرط نیز باید از فرم و تکستی که تاریخ جاری در آن است بگیری و کمبو را به این کواری وصل کنی
2 باید فانکشنی بنویسی و در رخداد خروج آن را فعال کنی
3 در کمبو با هر انتخاب یک عدد از 1 تا ... در valu برمیگردد که با کیس هر کاری میتوان کرد

vahdat86
دوشنبه 15 مرداد 1386, 15:32 عصر
1حتما کمبو را به یک جدول وصل کرده ای باید یک کواری بسازی و شرط تاریخ در آن بگذاری و برای گذاشتن شرط نیز باید از فرم و تکستی که تاریخ جاری در آن است بگیری و کمبو را به این کواری وصل کنی
2 باید فانکشنی بنویسی و در رخداد خروج آن را فعال کنی
3 در کمبو با هر انتخاب یک عدد از 1 تا ... در valu برمیگردد که با کیس هر کاری میتوان کرد

با سلام خدمت دوست عزیزم جدا ازتون سپاسگذاری و تشکر میکنمدر مورد پاسخ سوال اول متاسفانه منظورتونو نفهمیدم-لطفا دقیقتر راهنمایی بفرماییددرمورد پاسخ سوال دوم نیز باید بگو در زمینه کد نویسی واقعا ضعیفم (اگر ممکنه کد رو ل طف بفرمایید)در مورد پاسخ سومی نیز چیزی نفهمیدم مرحمت بفرمایید دقیق تر و مفصل ترتوضیح دهیدممنونم از لطف شمااز بقیه دوستان نیز تقاضای کمک و راهنمایی دقیق دارم

karmand
سه شنبه 16 مرداد 1386, 07:32 صبح
نمونه ارسال شد در فرم یک تاریخ که در جدول هست را کپی یا تایپ کن کمبو تاریخ های بالاتر لز این تاریخ را فقط نشان میدهد دیگر شرط یکماه بالاتر و یک ماه کوچکتر را سعی کن خودت بیابی
برای سئوالهای بیدی انشااله بعدا

mzjahromi
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 13:33 عصر
با سلام
چرا هیچ کسی کمکی نمی کنه
من به دوستان و اساتید اینجا خیلی امیدوار بودم
من خیلی سوالهای دیگه دارم ولی گویا باید از همین جا راه رو برگردم
منتظر الطاف عزیزان
هستم

وقتی که یه چیزی میشه قانون حتما یه دلیلی داره
شما چندین قانون رو توی مطرح کردن این تاپیکت نقض کردی و من فکر میکنم 80 درصد دلیل اینکه جواب نمیگیری هم همین باشه
من به شخصه رغبت خوندن سوال شما رو ندارماگر چه اکسس کار نیستم ولی توی بخش خودم هم اگر سوالی به این شکل مطرح بشه همینطور چون
1- عنوان سوالت نامناسب هست
2- چند تا سوال رو با هم پرسیدی

سنبله کار
یک شنبه 21 مرداد 1386, 07:26 صبح
لطفا همون طور که دوست خوبمون mzjahromi اشاره کردند سولات رو به تفکیک با عناوین مناسب مطرح کنید تا دیگر دوستان به ارائه پاسخ های راه گشا اقدام کنند .

vahdat86
یک شنبه 21 مرداد 1386, 18:54 عصر
با سلام
اره بدستم رسید-جدا دستت درد نکنه نمیدونم چجور ازتون تشکر کنم ولی بازم سوال دارم
ضمن اینکه در رابطه با تاریخ هایی که در موقع کلیک بروی کمبو باکس باید لیست وار ظاهر بشه تا من یکیشو انتخاب کنم منظورمو متوجه نشدی

karmand
دوشنبه 22 مرداد 1386, 12:52 عصر
شما میخواهید اگر تعداد زیادی تاریخ در جدول وجود دارد و کمبو به آن وصل است برای اینکه کاربر در انتخاب تاریخ معطل نشود محدوده ای از تاریخ نمایش داده شود و اخرین تاریخ بالا تر از همه قرار گیرد
مگر اینطور نبوده؟

vahdat86
دوشنبه 22 مرداد 1386, 14:53 عصر
با سلام
بازم با لطفت منو شرمنده فرمودی.
نه کارمند جان اصلا من کاری به تاریخهای موجود در جدول ندارم. من میخام از 30 روز قبل الی 30 روز بعداز تاریخ جاری سیستم (جمعا 60 روز) با کلیک بر روی فلش کامبو برام به نمایش بزاره تا من یکیشو انتخاب کنم.