ورود

View Full Version : تشکیل گروه گیم (فقط #c++ or C )

rasoul_ras
دوشنبه 15 مرداد 1386, 13:22 عصر
من سه سابقه شکست در این زمینهرو دارم
شاید بخندید و بگید پس چطوری می خوام باز تلاش کنم
چون هر شکست منو خیلی پخته تر کرده
من منتظرم
میل من:
rasoul.ras@gmail.com
rasoul_ras@yahoo.com
من بالاخره پیروز می شم
:تشویق:

توسعه نویس
سه شنبه 16 مرداد 1386, 00:31 صبح
میشه بگید شکستاتون چیا بودند تا ما هم از تجربه تون فیض ببریم. ضمنا حالا چه طرحی تو ذهنتونه؟

rasoul_ras
سه شنبه 16 مرداد 1386, 14:33 عصر
در انتخاب غلط موضوع
در انتخاب غلط روشها
در انتخاب غلط موتور ها
ولی مطمئنم که این بار پیروز مرکه منم چون تقریبا همه چیز در امدس

farhad_shiri_ex
سه شنبه 16 مرداد 1386, 15:37 عصر
در انتخاب غلط موضوع
در انتخاب غلط روشها
در انتخاب غلط موتور ها
ولی مطمئنم که این بار پیروز مرکه منم چون تقریبا همه چیز در امدس

خیلی جالبه دوست عزیز!
اما شما نگفتید سناریو گیم تان چیست ؟
آیا به برنامه نویس low Level که در زمینه Video Game ها تجربه داشته باشد نیاز دارید لطفا بیشتر توضیح دهید!

rasoul_ras
سه شنبه 16 مرداد 1386, 16:25 عصر
حداقلها رو بدو نه

یاسین غفارزاده
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 08:41 صبح
سالهاست به فکر این موضوعم اما هنوز امکانش پیش نیومده خوشحال می شم بتونم کمکی کنم. برام ایمیل بزن yasinghaffarzadeh@gmail.com

BeyondMicrosoft
پنج شنبه 22 شهریور 1386, 10:51 صبح
با سلام
من در C# و با DirectX یک کارایی کردم ولی چون تنها بودم مثل شما شکست خوردم اگر مایلید بیایید با هم شروع کنیم

zer0cool
یک شنبه 04 آذر 1386, 12:14 عصر
منم تازه برنامه نویسی یادگرفتم به #C هم آشنایی دارم.اگه خواستید منم هستم.

babakdarabi
دوشنبه 10 دی 1386, 18:20 عصر
ساختن یک بازی دو بعدی یا سه بعدی نیاز به برنامه نویسهای شی گرا داره که من بعد از این چند سال هنوز چنین کسی رو از نزدیک ندیدم به هر حال براتون آرزوی موفقیت دارم اگر کمک خواستین من هم در خدمتم

PH03N!X
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 19:13 عصر
من برای هم کاری در ساخت بازی سه بعدی حاضرم
Email :M3hd1ir@gmail.com

AliyerEdon
سه شنبه 07 خرداد 1387, 09:58 صبح
لازم نیست وقت ها تون رو روی DirectX تلف کنید. تمام قدرت DX توی موتور رایگان Ogre3D جمع شده و روز به روز داره آپدیت می شه. این موتور با زبان ++C نوشته شده و به زبان های Java-Python-VB.net-C#.net تبدیل شده و می تونید تو زبان های ذکر شده از این موتور استفاده کنید. دقت کنید که این موتور فقط دارای بخش های اصلی موتور هست(رندرر-فیزیک-ورودی و ...) که می تونید از اون برای ساخت موتور مورد نظرتون استفاده کنید. یعنی می تونید به جای DX از Ogre استفاده کنید. با Ogre می تونید کارهای سطح پایین مثل رسم مثلث با بافر و کارهای سطح بالا مثل لود کردن فایل های مختلف و به کارگیری شیدر ها به روش ساده رو انجام بدید. من که چند ماهی است این موتور رو دیدم کلا DX رو گذاشتم کنار. چون آدم وقتی می بینه یه عده برای راحتی کار تمام قدرت DX رو با روش ساده و علمی-تجاری فراهم کردند، دیگه نمی خواد زحمت الکی روی DX بکشه و به هیچ نتیجه ای نرسه. این موتور توی Wiki خودش آموزش های زیادی داره و این برای همه ی زبان ها و به خصوص Net. صادقه.
برای اطلاعات بیشتر به سایت خودش مراجعه کنید و لیست بازی ها و موتور هایی که از Ogre استفاده کردند رو ببینید و سپس نظر بدید.( یه سری به موتور NeoAxis بزنید که با استفاده از Ogre و Net. نوشته شده). حتما عکس ها رو ببینید.

سایت Ogre:
http://www.ogre3d.org
http://www.ogre3d.org/wiki

سایت NeoAxis:
http://www.neoaxisgroup.com/ (http://www.neoaxisgroup.com/wiki/Main_Page)

pswin.pooya
سه شنبه 07 خرداد 1387, 10:53 صبح
سلام
موتور ogre خیلی قویه حق با شماست. اما دونستن مفاهیم DX و یا رابطهای دیگه مثل OGL پایه و اساس بازی هستش. و با یادگرفتن اونها در سطح حرفه‌ای شما قابلیت انعطاف بیشتری رو پیدا می‌کنید.
و اکثر بازی های بزرگ موتور خودشون رو دارن و کمتر بازی پیدا میشه که از موتور آماده استفاده کنه. برای ساخت یه موتور هم احتیاج به فراگیری مفاهیم رابطها هستش.

مهران رسا
سه شنبه 07 خرداد 1387, 21:51 عصر
سلام
موتور ogre خیلی قویه حق با شماست. اما دونستن مفاهیم DX و یا رابطهای دیگه مثل OGL پایه و اساس بازی هستش. و با یادگرفتن اونها در سطح حرفه‌ای شما قابلیت انعطاف بیشتری رو پیدا می‌کنید.
و اکثر بازی های بزرگ موتور خودشون رو دارن و کمتر بازی پیدا میشه که از موتور آماده استفاده کنه. برای ساخت یه موتور هم احتیاج به فراگیری مفاهیم رابطها هستش.

کاملاً با شما موافقم پویا جان ...
راستی پروژه در دست اجرا رو به کجا رسوندی ؟ (بلیارد)

اگه امکان داره یک تاپیک اینجا مطرح کن و مراحل پیشرفت بازی رو به نمایش بذار . :لبخندساده:

pswin.pooya
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 14:47 عصر
سلام
یه مدت که بعضی از اعضای پروژه از جمله مدلر ( آقای ناصر مراتی) مشغله کاری دارن و برای پیشرفت کار من و کوچول باید همدیگه رو به صورتی حضوری ببینیم که من بعضی از مشکلاتم رو باهاش مطرح کنم و اونها رو حل کنیم و تمامی اینها باعث شده که کار بمونه برای تیر ماه. ولی خوب من هم بیکار نشتم و دارم بکوب خودم رو برای مسابقات بازی سازی دنیای آینده حاضر میکنم تا حداقل یه بازی درست و حسابی بیرون بدم

sang9111
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 14:46 عصر
آره بازی های معتبر دنیا از موتور خدشون استفاده میکنن در ضمن اگه از c++استفاده کنید بهتر است به جهت سطح پایین تر بودن نسبت به c#به جهت اینکه منابع سیستم رو کمتر هدر میده چون بازی منابع زیادی از سیستم تلف میکند آشنایی با اسمبلی به درد می خوره و همچنین باید win 32 رو بلد بود

pswin.pooya
شنبه 11 خرداد 1387, 20:48 عصر
سلام
برای ساخت بازی احتیاجی به دونستن win32 نیستش. شما میتونین به جای کار با توابع win32 از کتابخونه های دیگه مثل sdl استفاده کنین. ما هم اولش توی kge از win32 استفاده می‌کردیم ولی حالا داریم همه کلاسها را با sdl هماهنگ میکنیم. این شکلی دیگه با لینوکس هم مشکل نداریم.

sang9111
یک شنبه 12 خرداد 1387, 13:23 عصر
دوست عزیز منظور من این نبود که فقط با win32می شه این کارو کرد ولی در بازی ها به دلیل حجم فراوان بهتر است از کتاب خانه ای استفاده شود که بهترین تعامل رو با سیستم عامل دارد و بهتر با لایه های پایین تر سیستم عامل تراکنش دارد

Fandar_99
یک شنبه 12 خرداد 1387, 14:41 عصر
man ham hastam

Fandar_99
یک شنبه 12 خرداد 1387, 14:42 عصر
همه هستن خوب من هم هستم

Fandar_99
یک شنبه 12 خرداد 1387, 14:48 عصر
من درام زبان سی ++ رو یاد میگرم کسی هست کمکم کنه اینجا...
آدرس ایمیل من ==> fandar_99@yahoo.com
hey plz send to me offline message
i am online on yahoo messanger
thanks...