PDA

View Full Version : یه مشکل عجیب

محمود محمددوست
دوشنبه 15 مرداد 1386, 17:00 عصر
سلام به همه دوستان.
من یه برنامه کوچیک نوشتم که تو اون یه جستجوی ساده با استفاده از دستورات sql انجام میشه مشکل اینجاست که کلمات فارسی رو جستجو نمی کنه .
اگه کسی می دونه چشه خواهش می کنم کمکم کنه .
یه سوال هم داشتم و اون اینکه با چه دستوری میشه یه batch فایل رو اجرا کرد.
ممنون از لطفتون .
خدا نگهدار.

farzad_az_shiraz
دوشنبه 15 مرداد 1386, 17:10 عصر
سلام
کدی را که نوشتی بنویس تا بهتر مشخص بشه ؟

vahid64
دوشنبه 15 مرداد 1386, 17:15 عصر
راست میگه اگه کد رو بزاری راحت تر میشه نظر داد
با دستور execute هم میتونی batch file رو اجرا کنی.

SYNDROME
دوشنبه 15 مرداد 1386, 17:58 عصر
با سلام

سلام به همه دوستان.
من یه برنامه کوچیک نوشتم که تو اون یه جستجوی ساده با استفاده از دستورات sql انجام میشه مشکل اینجاست که کلمات فارسی رو جستجو نمی کنه .
اگه کسی می دونه چشه خواهش می کنم کمکم کنه .

کاربر عزیز پرسیدن بیش از یک سوال در هر تاپیک ممنوع می باشد.
نام تاپیک شما هم مناسب نمی باشد.
در ضمن اشاره نکردید بانکتان چی است؟
اگر SQLاست مراحل زیر را تست کنید.
بر روی DataBaseراست کلیک کرده و گزینه Propertiesرا کلیک کنید.
Collection Nameشما باید بر روی گزینه Arabic_CI_AS تنظیم شده باشد.
اگر نیست باید DataBaseرا از نو بسازید و موقع ساختم آن را بر روی این گزینه Setکنید.
موفق باشید

محمود محمددوست
سه شنبه 16 مرداد 1386, 00:08 صبح
ممنون از لطفتون.
باشه کل برنامه رو واستون می فرستم.یه چیز عجیب و اون اینکه این برنامه کلمه "ین"و"زین"و این جور کلمات رو نمیتونه جستجو کنه خودتون چک کنین متوجه می شین مثلا "بن" رو جستجو می کنه من که حسابی کلافه شدم.بابت کمکتون در مورد اجرای فایلهای batch هم ممنونم.

ghabil
سه شنبه 16 مرداد 1386, 00:19 صبح
این پست و پستی که توش Refer دادم رو بخون (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=66708)همه چیز رو متوجه میشی

محمود محمددوست
سه شنبه 16 مرداد 1386, 16:49 عصر
ممنونم از کمکتون .
ابن ها خیلی مفید بودن ولی من نفهمیدم باید چیکار کنم. ببینین من دیتابیسم access هست .و فقط با حرف "ی" مشکل داره .اگه ممکنه هر چه زودتر بهم بگین چیکار باید کنم.خیلی نیاز دارم.
ممنون.

SYNDROME
سه شنبه 16 مرداد 1386, 17:26 عصر
با سلام

ممنونم از کمکتون .
ابن ها خیلی مفید بودن ولی من نفهمیدم باید چیکار کنم. ببینین من دیتابیسم access هست .و فقط با حرف "ی" مشکل داره .اگه ممکنه هر چه زودتر بهم بگین چیکار باید کنم.خیلی نیاز دارم.
ممنون.
اطلاعات که در داخل Accessوارد شده در سیستم دیگری یا در همین سیستم با ویندوز دیگری وارد شده است؟
یا نه شما همنی الان اطلاعات را وارد می کنید و بعدش که جستجو می کنید پیدا نمی کنید.
موفق باشید

محمود محمددوست
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 16:59 عصر
سلام.
ممنوناز همه دوستان مشکل حل شد چون من "ی" فارسی رو از طریق خود access وارد می کردم و بعد "ی" عربی رو از طریق دلفی جستجو می کردم پیدا نمی شد یه برنامه کوچیک نوشتم تا داده هارو از طریق دلفی وارد کنم و مشکل حل شد.
اما حالا یه مشکل دیگه : چه جوری میشه وقتی موس روی آیتم های یه listbox حرکت می کنه رنگ پس زمینه اون آیتم تغییر کنه.
ممنون.