PDA

View Full Version : یکی کردن تقاضای بروزرسانی و افزودنی

Hamid 484
دوشنبه 15 مرداد 1386, 21:03 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید .:لبخندساده:
من جدولی دارم که اطلاعات کالا های انبار در آن قرار دارد و یک جدول به عنوان چک نویس هستش که از روی آن فرمی ساخته ام که فقط اطلاعات کالا را از کاربر می گیرد و به جدول اصلی انبار منتقل میکند و در هر بار اجرای فرم همه رکوردهای قبلی اش پاک می شود.
حالا من میخوام کاری کنم که وقتی اطلاعات می خواهد به جدول اصلی اضافه شود اگر از قبل کالای مشابه وجود داشت اطلاعات آن را آپ دیت کند و اگر کالای مشابه نداشتیم آن را به جدول اضافه کنیم
مشکل بیشتر من با تقاضای افزودنی هستش چون نمیتونم طوری طراحیش کنم که تشخیص بده آیا تو جدول اصلی کالای مشابه هست یا نه
امیدوارم که توضیحاتم کافی بوده باشه :عصبانی++:

Hamid 484
سه شنبه 16 مرداد 1386, 19:04 عصر
دوستان عزیز من خیلی کارم گیر این مشکله
اگه این مشکل حل بشه نصف پروژم حل شده
اگه بد توضیح دادم بگید بیشتر توضیح بدم

انگوران
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 10:55 صبح
دوست عزیز اگه شما یه فیلد توی جدول کالاهای انبار داشته باشی که منحصر به فرد باشه مثلا" codecala ( کلید باشه) و همین کد رو هم در جدول چک نویس داشته باشی زمانی که اطلاعات جدول چک نویس رو بخوای به جدول کالاهای انبار append کنی اجازه ورود فیلد تکراری رو نمیده .

Hamid 484
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 12:03 عصر
خیلی ممنون از رهنمایی که کردید
کاری که گفتید رو تونستم انجام بدم
فقط یه مشکل هست اگر این کار را انجام بدهیم موقع اجرای تقاضا اگر نتونه اضافه کنه error می ده برای نشون ندادن این error چیکار کنم

انگوران
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 12:23 عصر
دو تا فیلد کد کالا و رنگ کالا رو باهم کلید در نظر بگیر اگه نشد برنامه رو آپ کن تا رو برنامه کار کنیم .

Hamid 484
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 13:24 عصر
دستتون درد نکنه .دو تا فیلد رو کلید گرفتم و به جواب رسیدم . خیلی ممنون
مشکلم همون ERROR هستش که موقع اضافه کردن رکورد تکراری به جدول انبار پیدا میشه
میخوام اون ERROR نمایش داده نشه
یه مشکل دیگه ای هم دارم . تا اونجایی که من یاد گرفتم در Append query باید ساختار دو جدول یکسان باشه و باید نوع فیلدها یکسان باشدو اجباری نیست که اسم فیلدها هم یکسان باشه. درسته؟
ولی تو اکسس من نام فیلد ها هم باید یکسان باشه.آیا من اشتباه یاد گرفتم یا اینکه تنظیمات اکسس من مورد داره؟

انگوران
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 14:03 عصر
روشهای مختلفی برای نشون ندادن ارور تو همین سایت پیشنهاد شده ببین کدوم بیشتر بدردت می خوره از اون روش استفاده کن و اما در مورد سئوال دوم هم اگه نام فیلد یکی نباشه امکان append وجود داره .

o_panjeshahi
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 15:59 عصر
قبل از اضافه کردن رکوردها با کمک کوئری Unmatch..... رکوردهائی که در بانک اصلی وجود ندارند را با کمک کوئریAppend انجام بده.