PDA

View Full Version : ساخت وایجاد بانک اطلاعاتی در ASP

dot_net_iran
سه شنبه 16 مرداد 1386, 02:13 صبح
سلام به همه شما ها
من تازه با این برنامه آشنا شدم ولی حدوده 6 سال هست که دارم متداول با وی بی کار میکنم و تازه با دات نت شروع کردم میخوام ببینم که در دات چطوری میتونم یه دیتابیس و یه کانکشن به یه دیتا رو فراهم کنم . اگه میشه یه نمونه برنامه یا کدی بدین من بتونم کار کنم . در ضمن تازه عضو این سایت شما شدم و قبلا در ایرانویج بودم . اگه میشه منو راهنمایی کنید . ممنون میشم . دسته همه شما رو میبوسم عزیزان .
فدای شما سجاد هستم از رشت 22
اگه میتونین با من تماس بگیرین بهم بگین این مشکله منو ممنون میشم .
3546 983 0911

shahab_ksh
سه شنبه 16 مرداد 1386, 02:20 صبح
به دات نت و برنامه نویس خوش آمدید

توی همین فرام در مورد اون چیزایی که فرمودین مطالب آموزشی زیادی داره کافی سرچ کنید

واسه دیدن فیلمهای آموزشی شروع کار با asp.net هم به سایت www.asp.net (http://www.asp.net) مراجعه کنید

dot_net_iran
سه شنبه 16 مرداد 1386, 02:26 صبح
اگه میشه لطف کنید واسم بزارین عزیز ممنون میشم

shahab_ksh
سه شنبه 16 مرداد 1386, 02:41 صبح
دوست عزیز برنامه نویسی دات نت با ای اس پی کلاسیک خیلی فرق میکنه این کانکشن که گفتین با چند کلیک بطور اتوماتیک در دات نت ساخته میشه

نمونه کد کانکشنش این میشه برای اتصال به SQLEXPRESS 2005

<connectionStrings>
<addname="ConnectionString"connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

تقاضای داده لخواه از بانک اطلاعتی

<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server"
ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:Pubs %>"
SelectCommand="SELECT [au_id], [au_lname], [au_fname], [state] FROM [authors] WHERE [state] = @state">
<SelectParameters>
<asp:ControlParameter Name="state" ControlID="DropDownList1" PropertyName="SelectedValue" />
</SelectParameters>
</asp:SqlDataSource>

مرحله آخر انقیاد به کنترل های دات نت

اما انچه شما شاید به دنبالش هستین ADO.net هستش که شبیه asp کلاسیکه

نمونه کد هایی که دنبالشین اینجا داره

http://quickstarts.asp.net/QuickStartv20/aspnet/default.aspx