PDA

View Full Version : یک سوال سخت :(

سعید قدیری مقدم
شنبه 12 اردیبهشت 1383, 22:36 عصر
من چطور میتونم کاری کنم که برنامه من اولین برنامه ای باشه که بعد از لود شدن ویندوز اجرا بشه؟
یعنی درست قبل از اینکه بقیه برنامه ها شروع به لود شدن بکنن

راستش میخوام یک برنامه ساده بنویسم که وقتی ویندوز بالا میاد این برنامه بلافاصله اجرا بشه و یک تصویر رو بنداز رو ویندوز و تقریبا 15 ثانیه صبر کنه و بعد خودش بره. تو ایم مدت 15 ثانیه کاربر به جیزی دست نزنه تا همه برنامه ها کاملا لود بشن

حالا من برنامه رو نوشتم اما مشکل اینجاست که اول کار نمیاد :( باید چیکار کنم؟

سار
شنبه 12 اردیبهشت 1383, 22:57 عصر
خیلی راه داره
1)رجیستر
2)Win.ini
3)Startup Folder
که من تو VB هیچ کدوم رو بلد نیستم :oops:

سعید قدیری مقدم
شنبه 12 اردیبهشت 1383, 23:50 عصر
دوست عزیز من برنامه خودم رو تو این بخش ها که اشاره کردی میذارم ولی اول از همه اجرا نمیشه !!!
من میخوام برنامه من اولین برنامه ای باشه که ویندوز اجرا میکنه

سار
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 00:16 صبح
دوست عزیز من برنامه خودم رو تو این بخش ها که اشاره کردی میذارم ولی اول از همه اجرا نمیشه !!!
من میخوام برنامه من اولین برنامه ای باشه که ویندوز اجرا میکنه

دیگه اول تر از Autoexec.bat که نمیشه.
بزار اونجا

سعید قدیری مقدم
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 00:23 صبح
تو سیستم عامل Dos کاملا درست هست اما در سیستم عامل ویندوز!!!!
مخصوصا که ویندوز دات نت اصلا Autoexe.bat رو پشتیبانی نمیکنه

حقیقتش من فکر میکنم داخل ریجستری باید کدی باشه که به کمک اون به ویندوز اعلام کرد که ابتدا کدام برنامه را لود کنه؟ اما خوب چیزی نتونستم پیدا کنم :|

کم حوصله
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 16:47 عصر
برنامه را بگذار تو startup :wink:

سعید قدیری مقدم
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 03:30 صبح
:cry: مثل اینکه من نتونستم درست بگم چی می خوام :cry:

من می دونم اگه برنامه خودم رو بزارم تو autoexec.bat یا بزارم تو startup یا یزارم تو regedit یا برم تو بخش run تو فایل win.ini بزارم برنامه من موقعی که ویندوز بالا میاد اجرا میشه . من اینا رو میدونم :|

مشکل من این نیست که :cry:

مشکل من این هست که چی کار کنم برنامه من اولین برنامه اجرا شده توسط ویندوز باشه :roll:
یعنی وقتی شما وارد ویندوز میشید اولین برنامه ای باشه که اجرا میشه

مثلا
من رو ویندوز خودم آنتی ویروس دارم آنتی هک دارم دانلود اکسلیتور دارم یاهو مسنجر دارم MSN مسنجر دارم و برنامه خودم که اینها موقع بالا اومدن ویندوز اجرا میشن.

حالا می خوام کاری کنم که برنامه من قبل از تمام این برنامه ها اجرا بشه بعد اونها اجرا بشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهشن جواب این سوالم رو بدین :oops:

mehrzad007
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 08:00 صبح
اولین برنامه خود اکسپلورر هسش . یعنی که اگه می خوایی که برنامه ات اولین باش باید جای اونو از تو رجیستری بگیری
(البته یه مشکلی هسش اگه تو جای اکسپلورر رو بگیری می خوایی چه طوری برنامه ها رو لود کنی؟ به نظرت می تونی خیلی دقیق این کار رو انجام بدی؟)

سار
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 13:44 عصر
ببین این جایی هست که برنامه های استارت اپ سیستم توشه

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\run

برنامه هایی مثل یاهو و غیره اینجا خودشون رو ثبت میکنن.
تو باید برنامه خودت رو بالاتر از بقیه قرار بدید.
حالا چه اصراری با اول بودنش داری؟

R_BABAZADEH
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 01:09 صبح
این روشی که برات می گم در ویندوز های nt and xp کار نمی کنه ولی می تونی در ویندوزهای 9x ازش استفاده کنی
در ویندوزهای 9x می تونی حتی جلوی اکسپلورر رو هم بگیری یا برنامه خودت رو قبل یا بدون اکسپلورر اجرا کنی
بدین صورت که می توانی آدرس و اسم برنامه ات را قبل از اکسپلورر درون فایل win.ini وارد کنی و حتی می تونی جلوی اجرای اکسپلورر رو هم در این فایل بگیری .
امید وارم که کمکی کنه :mrgreen:

H_r_m
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 19:48 عصر
سعید جان سلام
من چند وقت پیش دنبال این روش میگشتم و بالاخره اونو پیدا کردم
امیدوارم که بدردتون بخوره
برنامه تون رو تو قسمت
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\run Once
بزارید فقط یک اشکال این روش دارد و اون اینست که وقتی که برنامه اجرا بشه خودشو از
رجیستری پاک میکنه و شما باید دوباره اونو تو رجیستری بنویسید که یه کم دردسر داره
امیدوارم که متوجه شده باشید و بدردتون بخوره

سعید قدیری مقدم
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1383, 20:31 عصر
قربون دستت :flower:
آقا من اینو امتحان میکنم و میگم کار کرد یا نه
اگه کار کنه حذف شدنش مشکل نیست چون میتونیم به کمک دستورات api داخل برنامه خودمون بگبم که موقع اجرا شدن اون کلید رو تو rigestry ایجاد کنه تا دفعه بعد دوباره برنامه اول ایجرا بشه

به هر حال از لطف همه دوستان ممنونم :heart:

سعید قدیری مقدم
شنبه 16 خرداد 1383, 23:30 عصر
این روش کار میکنه اما یک اشکال داره :( اون هم اینکه اگه تو ویندوز یک کاربر از نوع limitid تعریف کنیم و ویندوز با اون اجرا بشه دیگه این کد کار نمیکنه
در این شرایط باید چیکار کرد :?