PDA

View Full Version : Active Report - Export PDF with Font persian

AMM.Sam
سه شنبه 16 مرداد 1386, 16:40 عصر
با سلام
وقتی می خوای export pdf بگیری فونت ها شکسته می شن و برعکس یعنی می نویسی (سلام) می شه (م ا ل س)
در ضمن من از فونت tahoma استفاده کردم و سیستم xp . فارسی .
با تشکر

vb341
سه شنبه 16 مرداد 1386, 22:08 عصر
این مشکل مربوط به خود اکتیو ریپورته . بهتره که از کریستال ریپورت تو گزارشات استفاده کنی چون برا pdf و بقیه فرمتها مشکلی نداره

AMM.Sam
سه شنبه 16 مرداد 1386, 22:31 عصر
سلام مجدد
ببخشید . منظورتون این که اکتیو ریپورت این مشکلو داره و هیچ طور نمیشه برطرف کرد .

vb341
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 22:20 عصر
بله . و ما هر کار کردیم نتونستیم برطرف کنیم . حتی تو ورژن دات نت هم همین مشکل رو داره

ahatamirad
یک شنبه 15 مهر 1386, 16:23 عصر
یک فونت بنام Badr هست که اگه از اون فونت تو گزارشات استفاده کنی اونوقت PDF شما بدون مشکل هست
اگه خواستی اون فونت رو بهتون بدم

soheil_programmer
یک شنبه 29 مهر 1386, 20:05 عصر
خب اون فونتو لطفا همینجا بزارین!!

hrj1981
یک شنبه 29 مهر 1386, 20:51 عصر
اینم فونت درخواستی

zeroone01
یک شنبه 08 بهمن 1391, 13:45 عصر
سلام
بنظرم ActiveReport نسبت به CrystalReport خیلی خیلی بهتره.اگرچه این برنامه نسبت به CrystalReport چند تا ضعف داره اما به برنامه نویس این امکان رو میده که با کد نویسی، مشکل رو حل کنه
متاسفانه یکی از مشکلات ActiveReport، متون فارسی هستش. مثلا راست به چپ کردن جملات فارسی ممکن نیست و یا در خروجی Pdf ،فونتها از هم جدا و بر عکس نمایش داده میشن:ناراحت:
من یه کامپوننت طراحی کردم که تا حدودی این مشکلات رو حل میکنه:لبخندساده:
یه فایل به اسم ActiveLabel.ocx که باید در System32 ویندوز کپی بشه و مثل سایر کامپوننتها رجیستر بشه
واسه استفاده از این ابزار باید در محیط طراحی گزارش و در بخش نوار ابزار روی Activex control (چکش و آچار) کلیک کنید و از لیست ActiveLabelComponent.ActiveLabel رو انتخاب کنید و یه Label رسم کنید
امیدوارم این ابزار مفید باشه
راستی یادتون نره که فایل ActiveLabel.ocx باید به همراه برنامه شما در کامپیوتر مورد نظر رجیستر بشه