PDA

View Full Version : چند سوال راجع به جداول و فرمها درC#

resident
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 07:09 صبح
سلام.
چند تا سوال دارم:
1-چرا در هر سلول یک جدول فقط یک کنترل قرار میگیره و بیشتر از اون قبول نمی کنه؟ مثلا من نمیتونم در یک سلول یک Text Box و یک Label قرار بدم.
2-Merge کردن و Split کردن سلولها چه جوری انجام میشه؟
3-راهی وجود داره که من موقع طراحی سایز فرمم رو با هر اندازه ای که دوست دارم طراحی کنم و هر وقت که کاربر اندازه صفحه رو تغییر داد کنترلها متناسب با طراحی اولیه جابجا بشن بطوریکه ظاهر فرم بهم نریزه؟
4- اگر بخوام وقتی فرم اجرا می شه به صورت Maximize باشه ، برای اینکه جای کنترلها بهم نریزه باید علاوه بر اینکه Window State رو روی Maximize تنظیم کنم ، Size فرم رو هم 768,1024 قرار بدم؟
ممنون.

ARA
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 10:50 صبح
نمیدونم چقدر بتونم کمکت کنم ولی برای اینکه جوابی داشته باشی تا بقیه هم نظر بدن
در مورد سوال اولت از user کنترل استفاده کن

من خودم کنترلهام رو بصورت دستی در متد on sizeChange بصورت تناسب با اندازه فرم مقار دهی میکنم
بعضی وقتها Dock و Anchor هم گزینه های خوبی میباشند

یا علی

PC2st
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 16:46 عصر
1. چونکه اینطوری طراحی شده.
2. Merge و Split رو نمیدونم داره یا نه، ولی برای تنظیم سطر و ستون از خاصیت های Columns و Rows استفاده کنید.
3. بله میشه که روش استفاده اش رو جناب ARA توضیح دادند و از خاصیتهای Anchor یا Dock استفاده کنید.
4. نه اینکار لازم نیست و همون استفاده از خاصیتهای Anchor یا Dock نحوه قرار گیری کنترلها رو تنظیم میکنه.

resident
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 09:36 صبح
نمیدونم چقدر بتونم کمکت کنم ولی برای اینکه جوابی داشته باشی تا بقیه هم نظر بدن
در مورد سوال اولت از user کنترل استفاده کن

من خودم کنترلهام رو بصورت دستی در متد on sizeChange بصورت تناسب با اندازه فرم مقار دهی میکنم

لطف می کنی یه کم توضیح بدی؟

once4ever
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 09:49 صبح
2-Merge کردن و Split کردن سلولها چه جوری انجام میشه؟همچین خاصیتی نداره.

3-راهی وجود داره که من موقع طراحی سایز فرمم رو با هر اندازه ای که دوست دارم طراحی کنم و هر وقت که کاربر اندازه صفحه رو تغییر داد کنترلها متناسب با طراحی اولیه جابجا بشن بطوریکه ظاهر فرم بهم نریزه؟بادرست انتخاب کردن خصوصیتهای Dock و Anchor

4- اگر بخوام وقتی فرم اجرا می شه به صورت Maximize باشه ، برای اینکه جای کنترلها بهم نریزه باید علاوه بر اینکه Window State رو روی Maximize تنظیم کنم ، Size فرم رو هم 768,1024 قرار بدم؟نه! شما خیلی زیاد با dock و anchor کار کن تا کاملا به تواناییهای که با اینها میتونی داشته باشی پی ببری.