PDA

View Full Version : معرفی فونت به یک برنامه

mehdi5106
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 19:41 عصر
با سلام
ببخشید که عنوانی بهتر از این نتونستم انتخاب کنم ، چیزی به ذهنم نرسید.
بچه من یک فونت فارسی طراحی کردم که می خوام در یک نرم افزار ازش استفاده کنم.دقیقا مثل نرم افزارهای فارسی نویس که در برنماه هایی مثل فتوشاپ این کار رو انجام می دهند.حالا من چطور باید فونت رو به یک برنامه شبیه فتو شاپ معرفی کنم.که فونت رو درهم ننویسه.
اگه راهی دارید راهنمایی کنید.
با تشکر

Batman
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 20:33 عصر
آقا مهدی شما میخواهید از یه برنامه با دلفی بنویسید که این کار رو انجام بده؟

Arman_1367
چهارشنبه 17 مرداد 1386, 22:36 عصر
کار خاصی نیاز نیست حتی برنامه نویسی هم نمی خواهد راهش اینه :

هر کاراکتر یک شکل دارد حالا به جای آنکه برای کاراکتر a شکل انگلیسی را قرار بدی شکل فارسی را بزار اگر نفهمیدی بگو برات یک مثال بزارم در واقع برنامه ای که شما می بینید یک نوع فینگلیش هست البته چون قبلاً تجربه کار اینجوری داشتم دارم می گم.

mehdi5106
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 04:43 صبح
نه دوستان منظورم کامل متوجه نشدین.
احتمالا برخورد کردین به این که وقتی چنین حالی پیش میاد فونتها به شکل کامل نوشته می شوند و یا برعکس.
به عنوان مثال:نیمیدونم نرم افزاری که برای تایپ نستعلیق در ورد استفاده میشه رو دیدین یا نه.وقتی که تنها فونت رو نصب می کنی .نمی تونی از اون توی ورد استفاده کنی و همانطور که گفتم فونتها به هم ریخته تایپ می شوند در حالی که اگر نرم افزار نصب شود مشکلی ندارد.حالا این نرم افزار روی چه فایلهایی تغییرات می دهد که این مشکلی پیش نمی آید نمی دونم.
حالا من می خوام این فونت فارسی رو که طراحی کردم یه جوری به یکی از نرم افزارها معرفی کنم.
احتمالا الان دیگه متوجه شدین.
دیگه چیزی برای توضیح به ذهنم نمی رسه.

Valadi
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 07:26 صبح
در برنامه هایی مثل فارسی مریم که فقط فونت هایی را که اول نامش F است می شناسد و لا غیر از یک ComboBox استفاده کردند
موفق و موید باشی

mehdi5106
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 16:05 عصر
آخه ComboBox به نوشتن فونت چه ربطی داره.اگه میشه یک نمونه بزارین.مثلا یک فونت رو توسط یک برنامه کوچک کپی و در یک برنامه گرافیکی جایگزین کرد.
من میگم چطور یک فایل فارسی رو به یک برنامه معرفی کنم که بشه مستقیما از داخل برنامه با ان فونت تایپ فارسی انجام داد.
بحث سر معرفی فونت به نرم افزار هستش...