PDA

View Full Version : نحوه فرستادن نامه بین کاربران

farzad_az_shiraz
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 07:41 صبح
سلام
من دارم یه برنامه مینویسم که مثل یه اداره هست در این برنامه مدیر کار ثبت نام کارمندان ، دبرخانه ،نگهبانی و... را انجام میده و توی این برنامه هر کاربری با توجه به سمت خود یه اختیاراتی داره ولی همه کاربران 2 تا گزینه مشترک به نام، نامه های صادره و وارده دارند.
خوب من میخوام هر کدام از این کاربران بتونن واسه هم نامه ارسال و دریافت کنن و همچنین فایلهای ضمیمه ای که ممکنه واسه هم بفرستن. چطوری این کارو انجام بدم ؟
در ضمن من می خوام وقتی یه کاربر login میشه اگه نامه ای داره به محض ورودش یه پیغام داده بشه . دقیقا مثل mail yahoo ؟
در ضمن اینم بگم که ممکنه یه نفر چندتا نامه و یا چند تا فایل ضمیمه داشته باشه.
راستش این پروژه درسی هست ولی استاد گفته که برای تستش من با یه user وارد میشم واسه یه user دیگه نامه ارسال می کنم بعد وارد همون useri می شم که نامه واسش رفته.
فکر کنم کامل توضیح دادم.ممنون منتظر کمک و راهنماییتون هستم.
لطفا اگه کدی وجود داره واسم بزارید تا بتونم استفاده کنم.

dkhatibi
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 07:48 صبح
نامه را اگر مب خواید به شکل متنی و نه فایل بفرستید از ایندی استفاده کنید. در دموهای خودش چیزی برای این کار هست ولی مه دقیقا این.
همچنین می تونی فایل بفرستی.
بقیه چیزها مانند ÷یام دادن کار معمولیه. وقتی نامه ای رسید فایل کاربر یا دیتابیس n زکورد دارد.

farzad_az_shiraz
جمعه 19 مرداد 1386, 09:03 صبح
سلام با تشکر
ولی اگه میشه واضح تر توضیح بدید.ببخشید ولی 2 خط توضیح دادید 10 تا غلط املایی تو جملتون هست من که چیزی نفهمیدم.

ghabil
جمعه 19 مرداد 1386, 11:09 صبح
به ایندی نیازی نیست!! یک جدول توی دیتابیست درست کن اطلاعات نامه ها رو از فرستنده و گیرنده و این حرفا گرفته تا متن نام بزار توش ، بعد هر کاربری که میاد تو یک کوئری بزن اونایی که گیرندشون این کاربر هست رو بهش نشون بده ، یک دونه Flag هم توی جدولت بزار که نامه رو قبلا دیده یا ندیده اگر ندیده بود بگو جدیده.

farzad_az_shiraz
جمعه 19 مرداد 1386, 16:38 عصر
سلام ممنون متوجه شدم
فقط در مورد این flag یه کم دقیقتر بگو چون نمیدونم چطوری با این flag کار کنم.
منظورت اینه که این flag با ok کردن پیغامی که من واسش می فرستم 1 بشه یا ؟؟؟؟
ممنون میشم بیشتر توضیح بدی.

ghabil
جمعه 19 مرداد 1386, 16:50 عصر
نه دیگه هر نامه ای رو که طرف باز میکننه ، وقتی بازش کرد یکش کم دیگه تا باز نکرده هنوز جدید حساب میشه ، حتی یاهو هم همینه .

farzad_az_shiraz
جمعه 19 مرداد 1386, 16:53 عصر
وقتی بازش کرد یکش کم دیگه تا باز نکرده هنوز جدید حساب میشه ، حتی یاهو هم همینه
این چیه که نو شتی جمله بندیت را درست کن تا بتونم بخونم.
ممنون

farzad_az_shiraz
جمعه 19 مرداد 1386, 17:28 عصر
مرسی متوجه شدم

farzad_az_shiraz
جمعه 19 مرداد 1386, 17:57 عصر
سلام
ممنون از کمکتو من اون مشکلم حل شد.
سوال بعدی که دارم در همین رابطه هست.
توی دلفی چطوری یه محیط واسه تایپ نامه بوجود بیارم که حالا نمی گم دقیقا ولی امکانات اولیه word را داشته باشه. و اگه اصلابشه توی دلفی از word استفاده کنم.
این سوال در مورد همون پروژه هست.
راستی هر چی گشتم چیزی نبود.
ممنون
فقط خوا هشن ادرس ندید ممنون میشم .دقیقا کمک کنید.

farzad_az_shiraz
جمعه 19 مرداد 1386, 21:58 عصر
کسی نمی خواد کمک کنه.؟آخه من عجله دارم

Mohammadreza Heidari
جمعه 19 مرداد 1386, 22:27 عصر
باید دنبال Component بگردی.
من چون DotNet کار هستم بیشتر نمیتونم کمک کنم.

merced
جمعه 19 مرداد 1386, 22:29 عصر
ببین عزیزم. ..
به جواب هایی که به دوستا دادی دقت کن!!
منم باشم دیگه جوابت رو نیمیدم. حداقل احترام Rank اونا رو داشته باش.
طلبکار که نیستی عزیزم. اول یه جورایی ..... بعدش ممنون هم میشی !!!

در مورد سوال دومت. هم باید سرچ کنی. تو سایت هست.

farzad_az_shiraz
شنبه 20 مرداد 1386, 08:50 صبح
سلام
قبول دارم حرفتو زیاده روی کردم ولی قبول کن بچه ها زحمت می کشن جواب می دن ولی توی املای جملات دقت نمی کنن من هم عجله داشتم دیدم هر چی می خونم چیزی نمی فهمم عصبانی شدم.بازم از بچه ها معذرت می خوام.
در ضمن تو سایت گشتم نبود.:ناراحت:

SYNDROME
شنبه 20 مرداد 1386, 09:19 صبح
با سلام
می توانی از Memo برای تایپ نامه ها استفاده کنی.(البته خودش دقیقا همه امکانات شما را ندارد ولی دوستان با کد نویسی به امکانات آن اضافه کرده اند)

هر چی می خونم چیزی نمی فهمم عصبانی شدم.بازم از بچه ها معذرت می خوام.

بهتر است پستتان را پاک کنید و از دوستمان(Ghabil)هم در پیغام خصوصی معذرت خواهی کنی.
موفق باشی

merced
شنبه 20 مرداد 1386, 22:12 عصر
زیاد چیز خفن ناکی نیست ..

ولی به درد به خوره

ghabil
یک شنبه 21 مرداد 1386, 14:05 عصر
توی فلدر Demos در فلدر دلفی یک مثال RichEdit هست می تونی از روی اون کار کردن با richEdit رو یاد بگیری حتی میتونی همون رو بیاری توی برنامه استفاده کنی....

SYNDROME
یک شنبه 21 مرداد 1386, 15:45 عصر
تا حالا با richedit کار کردید ؟اگه میشه در مورد اینم واسم توضیح بدید.اگه می شه در مورد همون اطلاعاتی را که می گید memo داره بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.

البته richedit هم گزینه مناسبی است.
می توانید برای اطلاعات بیشتر کلمات فوق را در سایت جستجو کنید.
موفق باشید