PDA

View Full Version : کتاب در مورد الگوهای طراحی در سی شارپ

resident
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 09:40 صبح
سلام.
کسی یه کتاب خوب در مورد الگوهای طراحی در سی شارپ سراغ نداره؟
ممنون.

رها
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 09:43 صبح
منظورتون از الگوهای طراحی چیه؟
اگر منظورتون design pattern هست که ebook در این رابطه زیاده کافیه تو اینترنت جستجو کنی مثلاً تو این سایت www.pdfchm.com

misagh1359
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 18:13 عصر
یه کتاب هست به اسم Addison Wesley - C# Design Patterns بهمراه کدهای مثال که خیلی جالبه ، بگردی می تونی راحت گیرش بیاری

am_abbas65
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 18:44 عصر
design patterns چیه میشه توضیح بدین ما هم بفهمیم . چی رو طراحی میکنه ؟

PC2st
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 20:21 عصر
design patterns چیه میشه توضیح بدین ما هم بفهمیم . چی رو طراحی میکنه ؟
Design Pattern روشهای طراحی یک مساله رو پیشنهاد میکنه...
در MSDN ائی که همراه Visual Studio هست، سه Design Pattern ذکر شده: Singleton، Observer و Factory.
برای دیدن این روشها، عبارت زیر را در MSDN جستجو کنید:
Exploring Design Pattern

resident
جمعه 19 مرداد 1386, 08:33 صبح
Design Pattern روشهای طراحی یک مساله رو پیشنهاد میکنه...
در MSDN ائی که همراه Visual Studio هست، سه Design Pattern ذکر شده: Singleton، Observer و Factory.

فرق این الگوهای طراحی با اون الگوهای طراحی که در فاز طراحی(بعد از فاز تحلیل) است چیه؟

resident
جمعه 19 مرداد 1386, 09:12 صبح
منظورتون از الگوهای طراحی چیه؟
اگر منظورتون design pattern هست که ebook در این رابطه زیاده کافیه تو اینترنت جستجو کنی مثلاً تو این سایت www.pdfchm.com (http://www.pdfchm.com)
چند تا کتاب اونجا پیدا کردم اما سایتی که شما معرفی کردید کتابهاش فروشی هستند.

PC2st
جمعه 19 مرداد 1386, 09:25 صبح
فکر نمیکنم فرقی داشته باشه... و در واقع همون الگوهای طراحی بعد از تحلیل مسئله است که از اصول شیئ گرائی استفاده میکنند.

resident
جمعه 19 مرداد 1386, 10:09 صبح
فکر نمیکنم فرقی داشته باشه... و در واقع همون الگوهای طراحی بعد از تحلیل مسئله است که از اصول شیئ گرائی استفاده میکنند.
یعنی منظورتون اینه که بعد از تحلیل باید الگوهای طراحی زبان برنامه نویسی که در فاز پیاده سازی میخواهیم استفاده کنیم رو به کار ببریم و بعد با اون زبان پیاده سازی کنیم؟

ولی من فکر میکنم این دو فرق میکنن.

PC2st
جمعه 19 مرداد 1386, 12:13 عصر
بله، منظور من این بود...

منظورم این بود که بر اساس تحلیلهای صورت گرفته روی نحوه انجام پروژه،
Dessign Pattern ائی که مناسب حال و احوال (!) پروژه باشد را انتخاب میکنیم
و طبق آن الگو، پیاده سازی پروژه را انجام میدهیم.

اون الگوهای طراحی که در فاز طراحی(بعد از فاز تحلیل) است

میشه یکی از این الگوها را مثال بزنید، شاید منظور شما چیز دیگری باشد؟

amironline
جمعه 19 مرداد 1386, 18:52 عصر
نمیدونم چقدر با Design Patterns که من بهش میگم مدلهای طراحی آشنا هستین و آیا مطلبی در موردش خوندین یا نه ولی من همین یه ماه پیش یکم در موردش مطالبی خوندم اونم نه مختص سی شارپ

میخوام براتون Design Pattern رو خیلی راحت توضیح بدم

Design Pattern یه مدل طراحی هست که لازم نیست حتما ازش استفاده کنی
م
به یاد بیارین زمانی که اول برنامه ها رو می‌نوشتیم مثلا میومدبم یه برنامه فاکتوریل با استفاده از حلقه ها می‌نوشتیم و درست هم کار می‌کرد ولی بعد اومدیم با استفاده از الگوریتمهای بازگشتی نوشتیمش. چرا؟ بخاطر اینکه کد کمتری بنویسیم
نمیگم الگوریتم بازگشتی یه Design Pattern هست ولی یه روشی هست که بدون اون هم میشه برنامه نوشت و برنامه رو بدرستی اجراش کرد یا مثلا شی‌گرایی رو در نظر بگیرین، ما چرا میایم از شی‌گرایی استفاده می‌کنیم؟ بخاطر قابلیت استفاده مجدد، تحلیل راحتتر برنامه و بهینه سازی

Design Pattern مختص زبان نیست چطور که شی‌گرایی خاص یک زبان نیست، کافیه ما اصول رو یاد بگیریم و هر جا که لازم داشتیم برحسب نیاز ازش استفاده کنیم

میدونم خیلی طولانی شد ولی من هنوز Design Pattern رو تعریف کردم [البته اگه درست گفته باشم]