PDA

View Full Version : یه سوال از حرفه ای های C#

raika17metal
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 15:47 عصر
سلام به هم برنامه نویسان عزیز.
من به عنوان اولین پروژه سی شارپ دارم روی یک ماشین حساب کار می کنم.
می خواستم اگه ممکنه بهم کمک کنید.
حقیتش من میخوام وقتی روی دکمه جمع کلیک شد. بشه عدد جدیدی وارد کرد و زمانی که دکمه جمع برای بار دوم کلیک شد حاصل جمع دو عدد توی TextBox نمایش داده بشه و این مرحله همین طوری ادامه پیدا کنه اگه میشه حتما کمک کنید خیلی فکر کردم ولی هنوز موفق نشدم حلش کنم

PC2st
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 16:01 عصر
از یک متغیر کمکی استفاده کنید که همواره جمع آخرین اعداد و یا محاسبات قبلی در اون وجود داشته باشه.

Mohammadreza Heidari
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 18:55 عصر
یکی از روش ها این هست که یک متغیر تو بخش General ایجاد کنی :

private int intData;

بعد داخل یک Event به عنوان مثال Click کد زیر رو مینویسی :

intData += Convert.ToInt32(txtData.Text);
txtData.Text = intData.ToString();
txtData.Focus();

در ضمن txtData نام TextBox هست.

البته من چون کامپایلر سی شارپ نصب نکردم نتونستم این کد رو تست کنم اما امیدوارم که درست باشه اگه مشکلی بود در خدمتم.

موفق باشی.:چشمک::بوس:

mohammad_abedy
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 18:57 عصر
از یک پشته برای نگهداری مراحل انجام شده واعداد وارده استفاده کنید البته کمی سخته ولی درعوض ماشین حساب کاملی میشه

Amir Oveisi
پنج شنبه 18 مرداد 1386, 23:22 عصر
اگه میشه یه کم واضح تر بیان کنید من که نگرفتم !

shahab_gh712
جمعه 19 مرداد 1386, 10:02 صبح
با سلام
جالبه چون من هم او اولا !! اولین پروژه ام ماشین حساب بود البته بعد دیگه دستش نزدم ببین بدردت میخوره

SabaSabouhi
جمعه 19 مرداد 1386, 22:28 عصر
از یک پشته برای نگهداری مراحل انجام شده واعداد وارده استفاده کنید البته کمی سخته ولی درعوض ماشین حساب کاملی میشه

اگه میشه یه کم واضح تر بیان کنید من که نگرفتم !

با سلام
منظور دوستمون این بود که اگه بخواهید ماشین حساب شما مهندسى باشه باید از پشته استفاده بشه. توجه کنید به عبارت زیر:

4 * 3 + 2

پاسخ در ماشین حساب معمولى 20 و در ماشین حساب مهندسى 14 خواهد بود.
چون ماشین حساب معمولى اولویت نداره ولى در ماشین حساب مهندسى اجراى توان بالاترین اولویت، ضرب و تقسیم اولویت بعدى و نهایتاً جمع و تفریق پایین‌ترین اولویت رو داره و اگر بخواین ماشین حساب شما مهندسى باشه باید پشته‌اى بسازید و هر عمل‌گر و عمل‌وند را در آن نگه‌دارى کنید و هنگام فشردن دکمه‌ى «=» بر اساس اولویت عملیات درخواستى رو روى عمل‌وند‌ها انجام بدى.

صبا صبوحى
پانوشت: عمل‌وند = Operand و عمل‌گر = Operator