PDA

View Full Version : سوال در مورد Connection String

amirferdowsi
جمعه 19 مرداد 1386, 02:09 صبح
سلام به تمامی دوستان
در تمامی تاپیک ها می خونم که Connection String رو در Web Config قرار می دهند ولی من برای برنامه هام اون رو داخل یک کلاس می نویسم و بعد از DLL کردنش ، اون رو به سایتم اضافه می کنم و به صورت یک Property تو برنامه ازش استفاده می کنم .

حالا سوالم اینه که امنیت کدوم راه برای اینکار مناسب تره ؟

پیشاپیش از تمامی دوستان و اساتید محترم برای راهنمایی و نظراتشون تشکر می کنم.

mehdi.mousavi
جمعه 19 مرداد 1386, 02:22 صبح
سلام به تمامی دوستان
در تمامی تاپیک ها می خونم که Connection String رو در Web Config قرار می دهند ولی من برای برنامه هام اون رو داخل یک کلاس می نویسم و بعد از DLL کردنش ، اون رو به سایتم اضافه می کنم و به صورت یک Property تو برنامه ازش استفاده می کنم .

حالا سوالم اینه که امنیت کدوم راه برای اینکار مناسب تره ؟

پیشاپیش از تمامی دوستان و اساتید محترم برای راهنمایی و نظراتشون تشکر می کنم.

سلام.
روش استاندارد، قرار دادن Connection String در فایل Web.Config هستش. به این ترتیب، هر وقت نیاز باشه، میشه بدون Compile مجدد برنامه و فقط با تغییر Web.Config، از بانک دیگه ای استفاده کرد. هنگامیکه شما Connection String رو در کدتون تعریف می کنید، در صورتیکه نیاز به تغییر اون داشته باشید، باید برنامه رو مجددا Compile کنید که این روش صحیح نیست. ضمنا، روش شما هیچ امنیتی افزونی در مقایسه با نگهداری Connection String در Web.Config به شما نمیده، اگر چه ممکنه در نگاه اول اینطور به نظر برسه.

اگر مایلید تا Connection String شما (که در فایل Web.Config نگهداری می کنید) در معرض دسترسی قرار نگیره، می تونید بخش ConnectionStrings رو (در این فایل) با استفاده از ابزارهای موجود Encrypt کنید. بدین ترتیب کسی قادر به خوندن اطلاعات محرمانه Connection String شما (از جمله ID و Password) نخواهد بود.

amirferdowsi
جمعه 19 مرداد 1386, 04:40 صبح
دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی ممنونم .