PDA

View Full Version : خطای CLR خیلی عجبیبه

Mahbadgroup
جمعه 19 مرداد 1386, 09:09 صبح
من یک برنامه نوشتم که وقتی بعد از مدتی روی یک سیستم بدون net. نصب می کنم با خطای CLR800700b مواجه می شوم Setup من شامل Framework نیز هست اما راهی جز Reinstall برنامه برای رفع این خطا پیدا نکردم کسی نمی تواند کمکم کند؟؟؟در ضمن کد من با 2003 نوشته شده است

mehdi.mousavi
جمعه 19 مرداد 1386, 14:25 عصر
من یک برنامه نوشتم که وقتی بعد از مدتی روی یک سیستم بدون net. نصب می کنم با خطای CLR800700b مواجه می شوم Setup من شامل Framework نیز هست اما راهی جز Reinstall برنامه برای رفع این خطا پیدا نکردم کسی نمی تواند کمکم کند؟؟؟در ضمن کد من با 2003 نوشته شده است

سلام.
کد 0x8007000b معادل COR_E_BADIMAGEFORMAT هستش، یعنی اینکه یه ایرادی در Image وجود داره. منظورم از Image، فایل exe برنامه اتون هست. آیا شما در برنامه اتون فایل EXE رو تغییر میدین؟ (چون اینجا یکی دو بار این سوال رو دیدم که مایل بودن فایل .EXE رو در Runtime تغییر بدن). در هر حال، برای شروع، می تونید هنگامیکه این خطا رخ میده، با استفاده از PEVerify.exe که جزء Utility های Visual Studio هست، از صحیح بودن فایل exe مطمئن بشید. فکر میکنم این نقطه شروع خوبی برای Debug کردن این مشکل باشه.

Mahbadgroup
جمعه 19 مرداد 1386, 21:27 عصر
منظور از تغییر فایل exe چیست؟؟ برنامه من یک بانک ساده Access داره با یکسری فرمهای معمول مشکل اینجاست که این خطا بعد از چند روز به وجود می آید و فکر کنم اگر Visual Studio نصب باشد این خطا مشاهده نمی شود این برنامه ای که گفتید رو از کجا می تونم گیر بیارم
البته در هنگام Debug من با این خطا مواجه نشدم و این خطا پس از نصب برنامه با Install Sheild آن هم در بعضی سیستم ها روئیت می شود لطفا کمکم کنید!!!!

choobin84
جمعه 19 مرداد 1386, 22:07 عصر
احتمال وجود ویروسی که فایل های اجرایی رو خراب می کنه در کامپیوتر را بدهید.

hdv212
شنبه 20 مرداد 1386, 01:47 صبح
سعی کن FrameWork رو به صورت دستی اجرا کنی، ببین بازم همون مشکل ایجاد میشه ؟

Mahbadgroup
شنبه 20 مرداد 1386, 19:46 عصر
با اجراهای مختلف در سیستم ها متوجه شدم علت اصلی وجود ویروس می باشد حال اگر بخواهم با وجود ویروس هم در سیستم باز هم برنامه من اجرا شود باید چه کرد؟؟
چگونه می توانم ادامه اجرای برنامه را در هنگام وقوع این خطا داشته باشم؟؟؟

choobin84
شنبه 20 مرداد 1386, 20:08 عصر
با اجراهای مختلف در سیستم ها متوجه شدم علت اصلی وجود ویروس می باشد حال اگر بخواهم با وجود ویروس هم در سیستم باز هم برنامه من اجرا شود باید چه کرد؟؟
چگونه می توانم ادامه اجرای برنامه را در هنگام وقوع این خطا داشته باشم؟؟؟
درصورتی که روند اجرای ویروس را از کار انداخته باشی.بلدی که؟

hdv212
شنبه 20 مرداد 1386, 21:01 عصر
زمانی که ویروس، در ساختار فایل اجرایی برنامه ات، خدشه وارد میکنه، فایل اجراییت دیگه قابل اجرا نیست و اصطلاحا corrupted میشه، مگر اینکه دوباره بتونی تغییرات رو برگردونی که کار خیلی دشوار و شاید هم نشدنی باشه.