PDA

View Full Version : گزارش های متنی

moustafa
جمعه 19 مرداد 1386, 21:00 عصر
گزارش های متنی بزرگ مثل فرمهای اموزشگاه رانندگی رو با چه طراحی می کنید
اسکن وپشت زمینه قرار دادن در گزارشات ، استفاده از word ، تایپ در گزارشات خود اکسس یا تنظیم و چاپ در فرمهای از قبل چاپ شده و چرا ؟

مهدی قربانی
شنبه 20 مرداد 1386, 00:28 صبح
سلام
مصطفی جان معمولاً اولویت با کاربر که چه طرحی رو بپسنده من همیشه قبل از طراحی گزارشات به کاربر اعلام می کنم که اگر طرح ، نظر یا ایده ائی داره ( برای گزارش یا فرم ) چیزی که در ذهنش هست رو برای من تشریح کنه بعد سعی می کنم در مرحله اول چیزی رو که اون مد نظرش هست بصورت پیش طرح بسازم البته بیشتر مواقع کاربر فرمها ، سربرگها و یا جداولی رو ارائه میده و توصیه میکنه که طراحی بر اساس فرمت و اشل اونها باشه از اینجا به بعد این من هستم که باید ببینم آیا می تونم با ابزارهای موجود در اکسس این خواسته رو برآورده کنم یا باید با سایر ابزاها و نرم افزارها اونرو پیاده کنم و البته تا جایی که مواردی مثل افزایش حجم بانک اطلاعاتی ، زمان لازم برای طراحی ها ، پیچیدگی ابزارهای طراحی و غیره باعث وارد شدن خدشه به اجرای اصل پروژه نشه ولی به هر حال اگر مجبور بشم از ابزارهای خارجی استفاده کنم سعی می کنم طراحی شکیل ، ساده ، کم حجم و کم دردسر رو در دستور کارم قرار بدم .

moustafa
شنبه 20 مرداد 1386, 09:55 صبح
مرسی آقا مهدی
1- اسکن کردن حجم رو زیاد و غیر قابل انعطاف در ویرایش های بعدی اما فوری و راحت است
2- استفاده از ریپورت خود اکسس بسیار سخت ،زمانبر و محدود در ابزار اما انعطاف پذیر در ویرایش های بعدی
3- فرمهای از پیش چاپ شده غیر قابل انعطاف در ویرایش وعدم استاندار لازم در اثر چاپ

4- ماکروسافت ورد ساده ،انعطاف پذیر با ابزار متنوع ،فقط بعضا فونتها در سیستم کاربر بهم میرزه
چیزی دیگری بنظر شما نمیرسه یا پیشنهادی برای رفع مشکلات هر یک ویا ابزار و نرم افزار بهتری سراغ دارید؟

صبا9841
شنبه 20 مرداد 1386, 16:14 عصر
اگر منظور از گزارش متن چاپ مشخصات و نتایج عملکرد هنرجویان آموزشگاه است مشابه این برنامه (آموزشگاه رانندگی) را من برای شرکتی درست کردم که مشخصات مشتری را همراه با مفاد قرادادها از داخل برنامه استخراج (چاپ) میکنه
برای متنهایی که نیازمند مانور در محیط word دارند هم از شی ole استفاده شد که بعد از اصلاحات و یا ایجاد متن جدید از همانجا چاپ میکند و بعد به برنامه برمیگردد و متن در برنامه ذخیره میشود.
اشکال بهم ریختن فونتها(مورد4) فقط در اکسس هست ولی اگر کاربر با ole به ورد برود مشکلی نیست.

moustafa
شنبه 20 مرداد 1386, 16:37 عصر
مشکل در اینجا است که کاربر ممکنه فایلهای word رو ناخواسته حذف یا دستکاری کنه
همچین موردی قبلا بر من پیش اومده

SYNDROME
شنبه 20 مرداد 1386, 19:08 عصر
با سلام

مشکل در اینجا است که کاربر ممکنه فایلهای word رو ناخواسته حذف یا دستکاری کنه
همچین موردی قبلا بر من پیش اومده
اگر برنامه در شبکه است می توانی دسترسی کاربران را محدود کرده تا دیگر نتواند پاک کند.
اگر برنامه بر صورت تک کاربره است می توانید قبل از باز کردن چک کنید و ببینید که آیا فایل وجود دارد یا نه.
حتی می توانی اگر طراحی ها ثابت است فایلها را بر روی CDداده تا اگر هم پاک کرد دوباره آنها را کپی کند.
در ضمن شما تا حدودی می توانید کاربر را کنترل کنید.
موفق باشید

moustafa
شنبه 20 مرداد 1386, 19:32 عصر
با سلام

اگر برنامه در شبکه است می توانی دسترسی کاربران را محدود کرده تا دیگر نتواند پاک کند.
اگر برنامه بر صورت تک کاربره است می توانید قبل از باز کردن چک کنید و ببینید که آیا فایل وجود دارد یا نه.
حتی می توانی اگر طراحی ها ثابت است فایلها را بر روی CDداده تا اگر هم پاک کرد دوباره آنها را کپی کند.
در ضمن شما تا حدودی می توانید کاربر را کنترل کنید.
موفق باشید
ممنون

سایر ابزارهای گزارشگیری نظیر کریستال ریپورت واژه پرداز متنی نداره که نیاز به این اضافه کاری ها نباشه ؟