PDA

View Full Version : عدم چاپ بعضی ازکاراکترهاوفاصله افتادن بین حروف

علی اکبر
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 21:34 عصر
سلام
مشکلی دارم که امیدوارم باکمک شمادوستان حل شود
درهنگام نمایش پیش فرض گزارشات بعضی ازکاراکترهاوفیلدهانمایش داده نمی شودو
بعضی مواقع بین کاراکترهافاصله می افتد.
البته این مورد آخری دربعضی ازرایانه ها اتفاق می افتد ولی بانصب ویندوزجدید هم مشکل حل نشد.
ضمنا ازفاکس 6 استفاده می کنم.
باتشکرفراوان

habdolah
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 22:06 عصر
من نیز این مشکل را داشتم و در بعضی از کامپیوترها کلماتی را که داری حرف ک بوده از این حرف به بعد را چاپ نمیکرد که با تغییر فونت ZAR به Arial این مشکل حل شد

علی اکبر
یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 22:15 عصر
باتغییر فونت مشکل عدم چاپ دریک کاراکتربه خصوص حل می شود ولی درفیلدهای چند خطی حل نمی شود
باتغییر فونت فاصل افتادن بین حروف درنمایش گزارش حل نمی شود

kia1349
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 06:22 صبح
اولا سرویس پک 5 رو نصب کنید
دوما اگر از فونتهای استاندارد ویندوز مثل arial استفاده بشه این مشکل قابل حله
سوما سعی کنید تا از فونتهای فیکس استفاده بکنید
یکی از دوستان(فکر کنم محمد منتظر الظهور) یه فونتی برای اینکار درست کرده بود که اگه توی همین فروم بگردید پیداش میکنید

kia1349
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 06:55 صبح
مسیرش اینجاست
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=3167

علی اکبر
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 19:02 عصر
ببخشید من تازه کارهستم سرویس یک 5 چیست وحال اگربخواهیم فونت خاصی رادربرنامه استفاده کنیم چگونه دربرنامه های نصبی آن راضمیمه برنامه کنیم تاهنگام نصب برنامه آن فونت هم دررایانه مقصد نصب گردد

علی اکبر
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 19:43 عصر
ممنون ... بانصب فونت فوق مشکل دیدن حل شد (بااینکه مقداری ناخونا ست یعنی تاروکشیده ) :flower:
اما مشکل فاصله بین کاراکترها حل نشد (این مشکل دربعضی ازرایانه ها وجوددارد) ضمن اینکه هنگام فرستادن گزارش
به پرینتر فاصله ازبین می رود ولی به میزان چند سانتیمتربه سمت راست کاغذ شروع به چاپ ودرنتیجه چند سانتیمتراز
سمت راست گزارش چاپ نمی شود درحالیکه دررایانه دیگرممکن است گزارش کامل چاپ شود.

rezaTavak
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 19:57 عصر
سلام

آقای علی اکبر ورود شما را به این قسمت خوش آمد میگوییم.

یه پیشنهاد بکنم فقط ویرایش 7 ویژوال فاکس پرو در چاپ مشکل کمتری داره بقیه حتی نگارش 8 هم من باهاش مشکل دارم. من با اینکه نگارشهای 3 تا 8 را همه را امتحان کرده ام اما فقط نگارش 7 هست که مشکل کمتری دارد اولش که نگارش 8 اومد گفتم خب از 8 استفاده میکنم اما مشکلی که شما میفرمایید فقط در 7 کمتر دارد.

علی اکبر
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 20:40 عصر
ممنون ازلطف شما

سی دی ویژوال استودیو 6 رادرمشهد با زحمت بدست آوردم نسخه 7 فاکس اصلا پیدا نمی شود نسخه 8 هم فقط در
ویندوزهای 2000 قابل استفاده بود یا اینکه حداقل من نتوانستم .

ALI RAFFIE
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 09:00 صبح
من با نسخه 8 تو Win 98 کار میکنم و مشکل چندانی ندارم

علی اکبر
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 19:04 عصر
سعی می کنم درآینده این موضوع (استفاده ازنسخه های بالاتر)راموردتوجه بیشتری قراربدم .
اما هنوزنفهمیدم که چرابین حروف درنمایش فاصله می افتد وآنهم دربعضی ازرایانه ها(باتوجه به یکی بودن نوع ویندوز)
وایا راه حلی (بجزاستفاده ازویرایش بالاترفاکس) هست یانیست.

آقای حیدرکیا نفرمودند سرویس یک 5 چیست وچه عملی راانجام می دهد.

rezaTavak
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 19:30 عصر
سلام

سرویس پک یا Service pack یا SP یک نگارش از یک نرم افزار را حل مشکل میکند مثلا برخی از اشتباهات نرم افزاری که به مرور به شرکت سازند گزارش میشود یا خود شرکت پیدا میکند. با نصب سرویس پک آن مشکلات رفع میشود.

در مورد چاپ منظور خود چاپ یا پیش نمایش؟

چون اگر چاپگری در فاکس نصب نشده باشد پیس نمایش درست است!

rezaTavak
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 19:34 عصر
راستی تنها فونتی که درست کار میکند Courier است.

علی اکبر
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1383, 21:10 عصر
منظورم پیش نمایش است مثلا " سند حسابداری" رااینگونه نمایش می دهد "سـ نـ د حـ سـ ا بـ د ا ر ی"
منظرتان از اینکه اگردرفاکس پرینترنصب نشده باشد رانفهمیدم می شود بیشترتوضیح دهید.
باتشکر

rezaTavak
جمعه 18 اردیبهشت 1383, 20:45 عصر
ببینید شما در ویندوز یک چاپگر نصب میکنید دیگر خب اگر این چاپگر نصب نشده باشد یعنی چاپگری برای ویندوز تعریف نشده باشد این مشکل قابل دیدن نیست!

س.حمیدیانفر
یک شنبه 20 اردیبهشت 1383, 08:18 صبح
سلام دوستان
بابا این مشکل خیلی وقته حل شده من خودم تو برنامه هام دیگه این مشکلو ندارم
ضمنا باید خدمتتون عرض کنم که با نصب سرویس پک شاید تو نمایش گزارس مشکل داشته باشیم ولی اگا گزارش مستقیما به چاپگر ارسال بشه هیچ مشکلی نیست و خیلی توپ چاپ میشه

کامپوننتی که گفتم مشکبلو حل میکنه از اینجا میشه گیر آورد

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=4798[/url]

علی اکبر
یک شنبه 20 اردیبهشت 1383, 17:16 عصر
ممنونم
ولی اون کلاس مشکلش حل نشد درضمن اینکه برای حرکت گزارش درآن کلاس (پایین وبال بردن صفحه گزارش جهت نمایش) باز هم به همین مشکل برخوردم پس نتونستم نتیجه بگیرم .

علی اکبر
یک شنبه 20 اردیبهشت 1383, 17:21 عصر
درضمن درمورد نصب چاپگر باید بگویم درسیستم چاپگرنصب می باشد که زمانی که اقدام به چاپ می کنیم حدودا 10 سانتیمتر از سمت راست گزارش راچاپ نمی کند
اما درمورد نصب سرویس یک از شما خواهش می کنم اگر امکان دارد برای من ارسال نمایید.
ali_1357_2004@yahoo.com
ممنونم.

kia1349
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 06:36 صبح
متاسفانه حجم سرویس پک 5 برای vfp6 حدود 70mb میباشد و برای vfp7 حدود 10mb
یکی از راههای پیش نمایش خوب فرستادن گزارش به یک pdf driver است مثل پرینتر مربوط به acrobat distiler که با مجموعه اکروبات ورژن 5 فول میشه پیدا و نصبش کرد یه خورده (خیلی کم) کنده و واقعا تمام اعداد و حروف فارسی رو کامل و خوانا در قالب یک فایل pdf به شما تحویل میده
اگه اشتباه نکنم مثالهاشو در اختیار سعید جان گذاشته ام

علی اکبر
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 18:08 عصر
اگه اشتباه نکنم مثالهاشو در اختیار سعید جان گذاشته ام

پس سعید جان .... بسم الله

ALI RAFFIE
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 10:35 صبح
ما هم منتظریم

binyaz2003
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 18:17 عصر
به نظر من همه این مشکلها واسه ویندوزهای عربی بهتره که یک ویندوز انگلیسی تهیه کنیم و بعد یونیکد استاندارد رو نصب کنیم
همه چی درست میشه
من همین کار رو کردم

علی اکبر
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 18:37 عصر
این کارمستلزم اجباری کردن کاربران جهت استفاده از نوعی ویندوز خاص می باشد که من تابحال در هیچگونه برنامه کاربردی
ندیدم
فکر می کنم بهترین راه همکاری همه دوستان مخصوصا اقاسعید جهت برطرف کردن عیب آن کلاس باحال می باشد
چون دران کلاس هیچگونه مشکلی جهت نمایش ندارد.

rezaTavak
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 20:22 عصر
منم از اون کلاس استفاده میکنم و خیلی خوبه راستی مشکلش چیه؟

علی اکبر
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 18:11 عصر
مشکلی که من دارم مسئله نمایش پایین صفحه می باشد نمی دانم چگونه باید صفحه نمایش رابه حرکت درآورد
ویک مشکل هم که درهمان بخش مطرح شده است .

rezaTavak
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 20:44 عصر
سلام

نگاه میکنم و درست شده تحویل میدهم البته اگه توانستم.

rezaTavak
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 21:59 عصر
سلام

من با اجازه یه کار دیگه کردم نتیجه را فردا روی سایت ببینید!