PDA

View Full Version : رمز گذاشتن برای برنامه

ali_gtp
شنبه 20 مرداد 1386, 13:52 عصر
من می خوام واسه برنامم یه پسورد بزارم و توی برنامه هم بتونم اونو تغییر بدم. یعنی این پسورد رو برای قسمت مدیریت برنامم می خوام. اگه یه نمونه برام بزارین خیلی ممنون می شم.

SYNDROME
شنبه 20 مرداد 1386, 14:45 عصر
با سلام

من می خوام واسه برنامم یه پسورد بزارم و توی برنامه هم بتونم اونو تغییر بدم. یعنی این پسورد رو برای قسمت مدیریت برنامم می خوام. اگه یه نمونه برام بزارین خیلی ممنون می شم.
شما می توانید در بانک خود یک جدول بسازید و در آن کلیه نام کاربران و کلمات عبور را ذخیره کنید و هر کاربر که وارد برنامه شود بتواند کلمه عبور خود را تغییر دهد.
حالا مشکلات کجاست؟
موفق باشید

Batman
شنبه 20 مرداد 1386, 20:01 عصر
با سلام
ببین دوست عزیز همونطوری که سرورم جناب syndrome هم عرض کردن یکی از ساده ترین راه ها همین گذاشتن کلمه عبور و تغییر اون هستش یه جدول با دو فیلد username و code البته این حداقل فیلدها هستش اما اگر بخواین برای کاربران محدودیت بذارین موضوع یکمی فرق میکنه
اگه دیگه خیلی نیاز داشتید بگید تا براتون بذارم
موفق باشید

absent
یک شنبه 21 مرداد 1386, 10:03 صبح
سلام شما می تونید یک جدول برای کاربران و یک جدول برای محدودیت یا توانایی هاشون تعریف کنید که به هم دیگه اصطلاحاً lookup بشن. من خودم از همین روش استفاده می کنم.

SYNDROME
یک شنبه 21 مرداد 1386, 15:50 عصر
با سلام

شما می تونید یک جدول برای کاربران و یک جدول برای محدودیت یا توانایی هاشون تعریف کنید که به هم دیگه اصطلاحاً lookup بشن. من خودم از همین روش استفاده می کنم.
منظورتان را واضحتر بیان کنید.
موفق باشید

absent
دوشنبه 22 مرداد 1386, 14:11 عصر
این روشی هست که من انجام می دم ممکنه بهتر از این هم وجود داشته باشه:
دو تا table تو برنامه تعریف میکنم، تو یکی فیلدهای username, password , ID که البته آخری از نوع autonumber هستش. توی جدول دیگه UserID, forms, access رو. بعد هر کاربر که توی جدول کاربر تعریف می شه,ID , لیست امکانات(فرم هاforms) و میزان دسترسیشaccess وارد (Appen) میشه یا بر حسب نیاز ویرایش . بعد موقع اجرای برنامه میتونی اون ها رو بارگزاری و استفاده کنی.

Batman
دوشنبه 22 مرداد 1386, 14:21 عصر
با سلام
میتونی از یه جدول استفاده کنی و تمام فیلدها رو هم توی همون جدول قرار بدی
در عین حال به نظر بنده روش شما روش خوبی هستش
موفق باشید

SYNDROME
دوشنبه 22 مرداد 1386, 16:47 عصر
با سلام

این روشی هست که من انجام می دم ممکنه بهتر از این هم وجود
داشته باشه:
دو تا table تو برنامه تعریف میکنم، تو یکی فیلدهای username, password , ID که البته آخری از نوع autonumber هستش. توی جدول دیگه UserID, forms, access رو. بعد هر کاربر که توی جدول کاربر تعریف می شه,ID , لیست امکانات(فرم هاforms) و میزان دسترسیشaccess وارد (Appen) میشه یا بر حسب نیاز ویرایش . بعد موقع اجرای برنامه میتونی اون ها رو بارگزاری و استفاده کنی.
ولی به نظر من شما جدول دوم را می توانید به این شکل طراحی کنید.
UserID و Access.
در فیلد Accessشما یک مقدار عددی ذحیره کنید و سپس در جای مورد نظر اگر عدد فوق وجود داشت اجازه عملیات به کاربر می دهید.
مثلاً
UserID Accesss
SYNDROME 10
حالا مثلا در اضافه کردن در یک فرم مقدار مورد نظر را برای کاربر چک کن و ببین وجود دارد یا ندارد.
موفق باشید