PDA

View Full Version : مشکل در ساخت dll پروژه های ClassLibrary

marzban
شنبه 20 مرداد 1386, 20:14 عصر
با سلام
من یک سری کلاسهایی را نوشتم که این کلاسها را قبلا در برنامه هام استفاده می کردم و درست جواب می داد.
الان تصمیم دارم که این کلاسها را بصورت dll تبدیل کنم تا بتوانم در زبانهای دیگر هم استفاده کنم
فایل خطای ظاهر شده را در زیر قرار دادم
به نظر شما مشکل چیست؟
با تشکر مرزبان

choobin84
یک شنبه 21 مرداد 1386, 10:47 صبح
این خطا نیست کاکام.
این فقط به شما پیغام می دهد چون فایلتان اجرایی نیست ، اجرا نمی شود.
برای استفاده از آن باید در پروژه تان آنرا ADD کنید.
برای اینکه مطمئن باشد که کنترل شما و یا DLL شما ساخته شده، آنرا می توانید در شاخه bin پروژه ، ببینید ، آیکون اون آبی و شبیه چرخ دنده ست

choobin84
یک شنبه 21 مرداد 1386, 10:49 صبح
با سلام
الان تصمیم دارم که این کلاسها را بصورت dll تبدیل کنم تا بتوانم در زبانهای دیگر هم استفاده کنم

اینها را می توانید در زبانهای مختلف ویپوال استودیو مورد استفاده قرار دهید

marzban
یک شنبه 21 مرداد 1386, 14:23 عصر
چی را باید در پروژه ام Add کنم
من کلاسها را در پروژه قبلا اضافه کردم ولی پسوند vb دارند ولی می خوام که پسوند dll داشته باشند.
خوب به نظر شما روال ساخت اش به چه صورت است ؟
لطفا بیشتر توضیح دهید.
با تشکر مرزبان

choobin84
دوشنبه 22 مرداد 1386, 07:11 صبح
چی را باید در پروژه ام Add کنم
من کلاسها را در پروژه قبلا اضافه کردم ولی پسوند vb دارند ولی می خوام که پسوند dll داشته باشند.
خوب به نظر شما روال ساخت اش به چه صورت است ؟
لطفا بیشتر توضیح دهید.
با تشکر مرزبان

فرض کنید شما کلاسهایتان را در windows library پیاده کردع اید و هیچ غلط گرامری و منطقی نداره.
دکمه F5 را میزنید و یا Ctrl +Shift + B رو فشار می دید.در این حالت Dll شما ساخته شده .
قبلا هم گفتم یه سر به شاخه Bin پروژه بزنید.
فایل Dll اونجاست. پسوندشون دقیقا Dll هست.
Dll را باید Add کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.
در Solution Explorer باید راست کلیک کنید و Add Refrence رو پیدا کنید ، وقتی که Dll به پروژه اضافه شد در محیط کد نویسی از کلاسهای درون آن نمونه بگیرید و استفاده کنید.

این درحای هست که Dll شما حاوی کنترل نباشه.
اگر کنترلی مانند TextBox نوشته اید می توانید آنرا به مجموعه ToolBox خود اضافه کنید. روی ToolBox راست کلیک کنید و Add Item رو بزنید. Dll رو به مجموعه اضافه کنید و اونو روی فرمتان بیندازید و از آن لذت بیرید.
کاکام بشی

marzban
دوشنبه 22 مرداد 1386, 09:08 صبح
با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز
تمام مراحل اضافه کردن یک dll را به پروژه های دات نت رو من می دونم ولی مشکل اینجاست که تو classlibrary در زیر شاخه bin فایل dll ساخته نمی شه.
قبل از اینکه dll ای ساخته بشه پیامی رو که بصورت تصویری تو تایپک های قبلی گذاشتم نشون میده.
در واقع مشکل در ساخت dll هست نه اضافه کردنش به پروژه.
لطفا اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داره کمک کنه
با تشکر مرزبان

choobin84
سه شنبه 23 مرداد 1386, 07:14 صبح
رودوم،
طبق یکی از تایپیک های قبلی که عرض کردم ، عکس مذبور خطا نیست بلکه فقط یک اخطار و هشدار است.
باید بگردید و DLL را در پوشه های پروژه تان پیدا کنید. ببینید کجاست.
هم class library و هم window control library بعد از زدن دکمه F5 یک DLL می سازند.
شاید مشکل ویپوال استودیو دارید؟!

marzban
سه شنبه 23 مرداد 1386, 08:34 صبح
خیلی ممنون از کمک تون
مشکلم حل شد
اول اینکه دقت کافی نکرده بودم (از همگی معذرت می خوام)
دوم اینکه کلاسهام رو باید public می کردم
با تشکر از همه