PDA

View Full Version : مشکل با تبدیل bde به ado

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 21 مرداد 1386, 11:25 صبح
سلام دوستان.هنگام تبدیل بعضی از query های bde به ado ، هنگامی که میخواد فرضا یک خط کوئری رو اضافه کنه پیغام access violation میده. یا پیغامهای عجیب دیگر؟

Batman
یک شنبه 21 مرداد 1386, 11:34 صبح
با سلام
دوست عزیز این پیغام ممکنه به دلایل خاصی به وجود بیاد شما برنامه رو trace کن هر جایی که خطا داشت هممون خطا رو مطرح کن
موفق باشید

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 21 مرداد 1386, 16:12 عصر
دوست عزیز من هم دقیقا همون جایی که جطا رخ داد رو مطرح کردم و اطلاع دارم که ممکنه به دلایل مختلف ممکنه پیش بیاد.

Batman
یک شنبه 21 مرداد 1386, 19:15 عصر
با سلام
دوست عزیز ممکنه کد همون قسمت رو بذارید
ممنون

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 21 مرداد 1386, 21:34 عصر
sql.add('select * from table1');

Batman
یک شنبه 21 مرداد 1386, 21:51 عصر
با سلام
منظور من قرار دادن کل دستوراتی که برای درج نیازه , هستش
این یه خط اصلا خطایی نداره
محبت کنید و تمام دستورات مربوط به insert رو بذارید
موفق باشید

SYNDROME
یک شنبه 21 مرداد 1386, 23:09 عصر
با سلام

سلام دوستان.هنگام تبدیل بعضی از query های bde به ado ، هنگامی که میخواد فرضا یک خط کوئری رو اضافه کنه پیغام access violation میده. یا پیغامهای عجیب دیگر؟
این خطا همانجوری که می دانید دلایل مختلفی دارد.مثلا در حافظه به دنبال شیئی می گردید که ایجاد نشده است.
مثلاً شما از کامپونتی استفاده می کنید که یا ایجاد نشده یا بعد از ایجاد از حلافظه خارج کرده اید.
اگر می توانید کل دستورات را بنویسید و خطی را که دقیقا در آن Errorایجاد می شود را مشخص کنید.
موفق باشید

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 22 مرداد 1386, 08:08 صبح
ممنون از پاسختون.ببینید با bde تمام اون دستورات کار میکنه ، من با replace component فقط به ado تبدیل میکنم و وقتی که برنامه رو اجرا میکنم به همین خط که فرضا میرسه این خطا رو میده. یا بعضی وقتی از فایلهای Bpl ایراد میگیره.فایلهایی که مربوط به ado هست.ولی وقتی دوباره به bde تبدیل میکنم درست کار میکنه.یا در bde در پراپرتی sql از پارامتر استفاده کرده ولی داخل برنامه چیزی به اون پاس نداده.وقتی من اون متن رو در ado قرار میدم میگه باید پارامتر مقدار دهی شود. مقدار هم بهش میدم ولی باز خطاهای بالا پیش میاد.
حالا من یک عکس تهیه میکنم براتون ارسال میکنم.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 22 مرداد 1386, 09:33 صبح
اینم عکس ایرادها.
در عکس e2 اگر من داخل برنامه breakpoint رو در خط اول بذارم وقتی برنامه به این نقطه میرسه، من هنگامی که مقدار query رو نگاه میکنم access violation میده ولی وقتی به f8 رد میشم به راحتی رد میشه و گزارش هم میده و ایرادی هم نمیگیره.ولی وقتی breakpoint اصلا نمیذارم یا روی خط دوم میذارم این ایراد رو نمایش میده.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 22 مرداد 1386, 17:37 عصر
دوستان کسی نیست به مشکل عجیب من پاسخی بده؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 23 مرداد 1386, 09:46 صبح
اساتید بزرگوار یک مرحمتی بفرمایید.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 23 مرداد 1386, 15:09 عصر
تاحالا کسی با این مشکل برخورد نکرده؟