PDA

View Full Version : اوراکل یا سیکول سرور

parsakz
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 12:08 عصر
باسلام
من قبلا سوالی را درمورد مشکل جستجو در اکسس مطرح کردم که یکی ازدوستان پیشنهاد سیکول سرور را داده بود. من میخواهم داتا بیسم را عوض کنم.ولی سوالم این است که آیا در متن فیلدهای ممو (لانگ) میشود جستجو بدون واسطه کردوآیا سرعت پاسخگوی آن قابل قبول است.به عنوان مقایسه من قبلا با اوراکل کار کرده ام وجستجودراوراکل در فیلد لانگ در 90000 هزار رکورد بین 45 ثانیه تا 1.5 دقیقه طول میکشد. که البته از سرور کانتکس اوراکل استفاده میکند.
آیا درسیکول سرور هم چنین سرعت پاسخگویی است؟
من به اکسس تقریبا مسلط هستم ,در وی بی و وبی ا برنامه مینویسم. میخواهم مرا در انتخاب داتا بیس راهنمایی کنید.دلیل اصلی شک خودم درانتخاب اوراکل این است که در ساختن اینترفیس مشکل دارم .چون به پی ال سیکول مسلط نیستم.
پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم

vadood
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 18:44 عصر
در سرعت اجرای یک کوئری پارامترهای بسیاری دخیل هستند. قبل از پیاده سازی بانک اطلاعاتی نمی توان در مورد زمان اجرای آن نظر داد. اما بر روی سیستم عامل ویندوز هیچ DBMSای (شامل Oracle و DB2 و ...) از SQL Server سریع تر نیست. 90000 رکورد هم حجم بالایی نیست. می توانید به راحتی از full-text search استفاده کنید.

اگر سرعت برای شما اهمیت ویژه دارد به روش های بسیاری می توان به سرعت مطلوب شما دست یافت.