PDA

View Full Version : این کتاب رو هیچ وقت نخرید

omidreza812
یک شنبه 21 مرداد 1386, 18:34 عصر
:بوس:سلام دوستان
برادرانه میگم ، کتاب "ویژوال بیسیک نت، ویراست دوم، جعفر نژاد قمی"
رو هیچ وقت نخرید، چون پولتونو دور می ریزید.
این کتاب بیشتر شما رو گیج می کنه تا آموزش بده.
کلی مطالب ناقص و غلط غلوت داره.
بهر حال این نظر منه، اگر واسه کسی مفید بوده، خوش به حالش.:لبخندساده:

omidmehraban
یک شنبه 21 مرداد 1386, 19:07 عصر
با سلام:
همه ما می دانیم که" آقای جعفر نــژاد قمی " نویسنده توان مندی هستند.در اکثر دانشگاه ها کتاب برنامه نویسی به زبان C ایشون تدریس میشه.
ولی اخیرا ایشون به تالیفات زیادی پرداختند.در هر رشته که فکرش را کنید.(21 کتاب در 21 رشته مختلف).باورتون نمیشه در تمام زمینه های دات نت کتاب نوشتند.
همه ما می دانیم که ایشون شخص زحمت کشی هستند و برای افرادی که به منابع با زبان اصلی
دسترسی ندارند،کتاب های زیادی نوشتند.
اما،من کتابی با عنوان "آموزش گام به گام SQL Server" از ایشون خریدم.چشتون روز بد نبینه.
فصل اول این کتاب واقعا...
من نمی خواهم زحمات ایشون رو زیر سوال ببرم ولی فکر می کنم علت این مساله تعدد زمینه هایی هست که ایشون در آنها فعالیت می کنند.

bad_boy_2007
یک شنبه 21 مرداد 1386, 19:46 عصر
با سلام:
همه ما می دانیم که" آقای جعفر نــژاد قمی " نویسنده توان مندی هستند.در اکثر دانشگاه ها کتاب برنامه نویسی به زبان C ایشون تدریس میشه.
ولی اخیرا ایشون به تالیفات زیادی پرداختند.در هر رشته که فکرش را کنید.(21 کتاب در 21 رشته مختلف).باورتون نمیشه در تمام زمینه های دات نت کتاب نوشتند.
همه ما می دانیم که ایشون شخص زحمت کشی هستند و برای افرادی که به منابع با زبان اصلی
دسترسی ندارند،کتاب های زیادی نوشتند.
اما،من کتابی با عنوان "آموزش گام به گام SQL Server" از ایشون خریدم.چشتون روز بد نبینه.
فصل اول این کتاب واقعا...
من نمی خواهم زحمات ایشون رو زیر سوال ببرم ولی فکر می کنم علت این مساله تعدد زمینه هایی هست که ایشون در آنها فعالیت می کنند.
فکر نمیکردم به این سادگی باور کنید که ایشون اینقدر کتاب نوشتن !!!!
عموما مولفهای تازه کار که اولین کارهاشون رو انجام میدن برای اینکه کتابشون رو بتونن به فروش بزارن با کسب اجازه از مولفهای خوش نام تر کتابهاشون رو با نام اونها چاپ میکنن (یکمی هم دشون رو میبینن) . همونطور که احیانا همتون شنیدید و کمابیش میدونید کتابهایی که ایشون ترجمه کردن کمتر از 10 عنوان کتاب هست در صورتی که در بازار و کوچه و خیابون ! بیش از 50 عنوان کتاب از ایشون میبینید ، تقریبا در تمام زمینه های علوم کامپیوتر و برنامه نویسی که هیچ عقل سلیمی این مطلب رو قبول نمیکنه !
و اینکه این کتاب رو بخرید یا خیر ! من این کتاب رو ندارم ولی اینو بدون تو هر کتابی هرچند بد ویراست شده باشه نکاتی رو میتونی پیدا کنی که تو کتب مشابه نمیتونی پیدا کنی

مهدی کرامتی
یک شنبه 21 مرداد 1386, 20:36 عصر
این کتابها را ایشان نمی نویسند، بلکه فقط ترجمه میشود، آنهم بیشتر توسط دانشجوهای ایشان، تا خودشان.

choobin84
دوشنبه 22 مرداد 1386, 07:03 صبح
این کتابها را ایشان نمی نویسند، بلکه فقط ترجمه میشود، آنهم بیشتر توسط دانشجوهای ایشان، تا خودشان.

بله کاملا درسته

رها
دوشنبه 22 مرداد 1386, 09:29 صبح
اصلاً نمی شه واژه ترجمه رو واسه بعضی از کتبهای ایشون قرار داد چراکه ترجمه اصولی داره که در صورت عدم رعایت اونها دیگه اسم اثر ترجمه نیست و مهمترین اون هم پایبندی و وفاداری به متن اصلی است. من کتاب ترجمه هوش مصنوعی راسل رو از ایشون دیدم باور کنید قیچی انداخته بود تو بخشهای مختلف و هرجا رو که دوست داشته ترجمه کرده بود. فکرش رو بکنید حذف مطالب اونهم از کتاب AI.

mehdi.mousavi
دوشنبه 22 مرداد 1386, 11:22 صبح

سلام.
برای این ادعا مدرکی هم دارید؟ چون فکر نمیکنم هیچ بنی بشری تو این کره خاکی حاضر بشه اعتبار خودش رو به این سادگی در معرض خطر قرار بده. منظورم این هستش که اگه شما جای ایشون بودین، آیا اجازه می دادید دیگران به نام شما کتاب چاپ کنن؟ اگه من بودم، قطعا نمیذاشتم که هیچ، کسی هم اینکارو می کرد ازش شکایت میکردم.

bad_boy_2007
دوشنبه 22 مرداد 1386, 12:10 عصر
سلام.
برای این ادعا مدرکی هم دارید؟ چون فکر نمیکنم هیچ بنی بشری تو این کره خاکی حاضر بشه اعتبار خودش رو به این سادگی در معرض خطر قرار بده. منظورم این هستش که اگه شما جای ایشون بودین، آیا اجازه می دادید دیگران به نام شما کتاب چاپ کنن؟ اگه من بودم، قطعا نمیذاشتم که هیچ، کسی هم اینکارو می کرد ازش شکایت میکردم.
اولا بیش از 50 عنوان کتاب در این زمینه از ایشون چاپ شده ، اگر برای هر کتاب فقط 6 ماه از وقت مبارکشون رو صرف کنند (که بسیار بیشتر از این باید باشد !) لااقل باید 25 سال باید تمام وقت به این کار بپردازه ! که هر عقل سلیمی اینو نفی میکنه
ثانیا ایشون در قبال استفاده از نامش در کتب نویسندگان تازه کار مبالغ هنگفتی دریافت میکنه که هیچ زحمتی هم بابت این کار نمیکشه ! در این میان نه تنها کاسبی میکنه بلکه کتابی به لیست کتابهای چاپی ایشون و به نام ایشون اضافه میشه !

Maryam_y_m
دوشنبه 22 مرداد 1386, 18:16 عصر
من نمیدونم چه اصراریه که یک کتاب تخصصی اونم برنامه نویسی "ترجمه" بشه؟ خب معلومه نمیشه چیزی ازش فهمید

ehsan_ansaripoor
دوشنبه 22 مرداد 1386, 18:57 عصر
باسلام
به اعتقاد بنده اظهار نظر کردن در مورد شخصی همچون آقای عین الله جعفر نژاد قمی به اینصورت کار درستی نیست.
کتابهای تالیف شده و ترجمه شده توسط ایشون بسیارند ولی همه ی آن ها در زمینه نرم افزار است.
معمولا کتابهایی ترجمه شده مستقیم بر می گرده به نویسنده ی کتاب و کتاب های تالیف شده برداشت مترجم از کتاب منبع.
شاید شما هم با نظر بنده موافق باشید ترجمه ها و تالیفاتی که جناب جعفر نژاد قمی به صورت مشترک داشته دارای ضعف های زیادتری بوده نمونه اش آموزش گام به گام SQL Server ویراست دوم.

Microsoft.net
دوشنبه 22 مرداد 1386, 19:17 عصر
میگن آقای جعفر نژاد قمی یه نرم افزار ترجمه داره رو کامپیوترش و فقط کپی پیست میکنه و هرجا به خطا میخوره اون قسمت رو حذف میکنه !