PDA

View Full Version : سوال قدرت بانک اکسس

hamide_kh
یک شنبه 21 مرداد 1386, 23:56 عصر
سلام
می خواستم ببینم بانک اکسس تا چه تعداد رکورد را ساپورت میکنه وهم چنین من در یک پروژه لازم بود که تعداد 15 تا جدول اکسس بسازم به نظر شما دوستان این کار از نطر برنامه نویسی مشکلی نداره
ممنون

:عصبانی++:

cybercoder
دوشنبه 22 مرداد 1386, 00:34 صبح
http://www.micronetservices.com/Access2kCapacities.htm

cybercoder
دوشنبه 22 مرداد 1386, 00:41 صبح
در ضمن جهت اطلاع اینجا تالار دلفی هستش اکسس هم جداگانه تالار داره

موفق باشید

Batman
دوشنبه 22 مرداد 1386, 07:42 صبح
سلام
می خواستم ببینم بانک اکسس تا چه تعداد رکورد را ساپورت میکنه وهم چنین من در یک پروژه لازم بود که تعداد 15 تا جدول اکسس بسازم به نظر شما دوستان این کار از نطر برنامه نویسی مشکلی نداره
ممنون

:عصبانی++:
با سلام
دوست عزیز لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید جستجو کنید من خودم دقیقا چند وقته پیش یه چنین سوالی رو مطرح کردم و کاملا هم جواب گرفتم
موفق باشید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=73541&highlight=%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA

hamide_kh
دوشنبه 22 مرداد 1386, 08:58 صبح
ممنون از همه

karmand
دوشنبه 22 مرداد 1386, 13:02 عصر
فکر کنم همه شما بخاطر کارت سوخت سری به ادارات پست زده اید
برنامه با vb نوشته شده با بانک اکسس و تا الان 8340000رکورد دارد که جستجو در مرحله اول پلاک را تبدیل به کد میکند و از بانک نوع کاربری را فیلتر میکند و در ان جستجو میکند
مشکلی هم ندارد

moustafa
دوشنبه 22 مرداد 1386, 17:09 عصر
بیشتر به طراحی جداول ،ارتبا طات ، اندیکس گذاری ،آن بوند کار کردن فرمها ،تعیین درست سایز فیلدها ، استفاده نکردن از فیلدهای که نمایش انان در کوئری ضروری نیست ، سورت بندی ، استفاده کمتر از group by واستفاده بیشتر از first ،استفاده از make-table برای درخواستهای کوئری ها و فرمها وگزارشات ، استفاده از عملگرهای between and in در ستونهای اندیکس گذاری شده ،database splitter ...............بستگی داره
من یه کوئری داشتم که 26 دقیقه طول می کشید شکل دستور رو با in عوض کردم به کمتر از 3-5 ثانیه تقلیل یافت
همانطور که می دانید اکسس تا 2 گیگ رو بدون لینک جداول به فایلهای دیگه ساپورت می کنه ودر صورت لینک به فایلهای دیگه ظرفیتش بیشتر میشه ،همینطور 255 کاربر همزمان اگه بخواد با صد هزار رکورد قاط بزنه که دیگه هیچی
اما دیتابیس ها دیگه فوق العاده قوی ،پر امکانات ،چند منظوره و ........هستند که اکسس نادیده گرفته می شه

hamide_kh
سه شنبه 23 مرداد 1386, 16:55 عصر
سلام
دوستان ببینید من یک بانک طراحی کردم که 15 تا جدول نوی اون هست و در هرکدام از این جداول یک فیلد کلیدی کد است و به این طریق جداول به هم مرتبط هستند در مورد تعداد رکوردها هم بگم که از دویست هزار تا بیشتر نمیشه(بیشتریت تعداد رکورد در جدول)
به نظر شما بانکم مشکلی خواهد داشت یا خیر

mazoolagh
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 21:00 عصر
اگر طراحی درست باشه هیچ مشکلی نداره

hamide_kh
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 10:58 صبح
سلام
میشه بیشتر در مورد طراحی صحیح توضیح بدید البته دوستان بالا یه چیزایی گفتند ولی راستش من چیز زیادی از آن نفهمیدم
ممنون

moustafa
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 11:12 صبح
شما اول جدوال رو بساز ببین اصلا تو حالت معمولی مشکلی نداره در صورت کندی یا مشکل آپلود کن

Profesorjd
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 14:06 عصر
سلام . یکی از دوستانم یه پروژه فوقش لیسانس داشت در رابطه به بانک اطلاعاتی . تو جستجوهاش توی اینترنت و مقالات دانشگاهی و ... نتیجه گرفته بود که اصلاً اکسس بانک اطلاعاتی محسوب نمیشه ! تو 10 تا 12 میلیون رکورد کم میاره هم از نظر سرعت و هم از نظر دقت ! البته لینکی که تو پست 2 ، دوستان دادن در رابطه با قدرت اکسس یه جورایی تأیید میکنه . البته اگر منظورمان از بانک اطلاعاتی تا یک میلیون رکورد باشه !! البته بنظرم تعداد جداول نشاندهنده قدرت بانک نیست . بنابراین هر چه قدر رکوردهای بیشتری نگهداری بشند و قابلیت استحصال یا جستجو و پاسخدهی درست و .. ( چه توی جدول یا توی کوئریهای گسترشی و آپدیتی ) داشته باشند ، نشاندهنده قدرت بانک محسوب میشه !

moustafa
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 18:43 عصر
منم هر چی جستجو کردم به تعداد رکورد اشاره نشده وبه ساپورت تا حجم 2 گیگ تاکید شده
مثلا جدولی که 10 فیلد داره با یه جدول 20 فیلدی یکسان‌ء؟
سایز فیلدها ،تعداد اندیکسها و ..........تاثیری در تعداد نداره ؟