PDA

View Full Version : ساخت یک Property از جنس TBitmap

Hadizadeh
دوشنبه 22 مرداد 1386, 09:13 صبح
سلام. چه جوری توی یک ActiveX یا COM+ یک Property از جنس TBitmap یا شبیه اون داشته باشم که بتونم یک bitmap رو از اون بخونم یا به اون انتصاب بدم؟

Hadizadeh
دوشنبه 22 مرداد 1386, 15:38 عصر
توی Type Library ، تایپی هست به نام Picture ولی نمی دونم چه جوری باید باهاش کار کنم یعنی مثلا چه جوری یک TBitmap رو بهش Assign کنم!

Inprise
دوشنبه 22 مرداد 1386, 16:44 عصر
با توجه به اینکه اخیرا سوالات زیادی در مورد COM میپرسی و کمتر کسی این اطراف تجربه اش را دارد توصیه میکنم کتاب Delphi 6 Developers Guide رو بخونی . چند فصل در احوالات COM داره که مطمئنا مشکلاتت رو حل میکنه و بعیده خوندنش زمان زیادی ازت بگیره . با همان روشی که میدانی روی گوگل دنبالش بگرد .

ghabil
دوشنبه 22 مرداد 1386, 17:35 عصر
من سوالت رو متوجه نمیشم! تو Com Object رو Import کن خود دلفی برات TLBش رو میسازه دیگه و خودش تشخیص میده باید به چه تایپی تبدیلش کنه.
اگر هم نشناسه دیگه باید ببینی Com Object ت چی هست و چه امکاناتی برای کار با اون تایپش بهت میده

Hadizadeh
دوشنبه 22 مرداد 1386, 17:43 عصر
ببین سوال من دقیقا اینه:
دارم یه ActiveX می نویسم که خوب طبیعی برای اضافه کردن متدها و خصوصیات باید رفت سراغ Type Library. خوب اونجا هم فقط از تایپ های استاندارد OLE می تونی استفاده کنی. حالا می خوام یه Property درست کنم که تایپش چیزی شبیه TBitmap دلفی باشه که بتونم از طریق اون مثلا توی VB یه تصویر را به داخل این ActiveX ببرم یا از اون بکشم بیرون. تنها چیزی که تو Type Library پیدا میشه تایپی هست به صورت Picture * که من نمی دونم چه جوری میشه باهاش کار کرد!

ghabil
دوشنبه 22 مرداد 1386, 17:57 عصر
AxCtrls رو Use کن ، بعد هم دوتا تابع GetOlePicture و SetOlePicture رو از توش استفاده کن که دقیقا یک TPicture رو Map میکنند به یک IPictureDisp . میدونی هم که TPicture یک TBitamp داره.

Hadizadeh
دوشنبه 22 مرداد 1386, 18:05 عصر
عالی بود! حالا میشه این کارو کرد. خوشم اومد ازت!