PDA

View Full Version : کمک در مورد کامبوباکس

newmefmef
سه شنبه 23 مرداد 1386, 10:10 صبح
دوستان سلام
لطفا به تصویر نگاه کنید

پراپرتیهایی که دورشان خط قرمز کشیدم چه کاری انجام می دهند ؟

newmefmef
سه شنبه 23 مرداد 1386, 21:56 عصر
کسی چیزی نمی دونه ؟

Profesorjd
سه شنبه 23 مرداد 1386, 22:44 عصر
آقا یا خانم ! خیلی سئوالهای سختی میکنی ! خداوکیلی یخدوایی گیج شدم فکر کنم کنکور هوشه؟!
عزیز دل ترجمه محاوره‌ای کنی به جواب میرسی دیگه تعیین تعداد هر ردیف ، محدود کردن لیست و تنظیم اتوماتیک اندازه و قفل کردن فیلد و ترتیب بندی Tag هم مشکل داره !
البته اینم بگم خودم چند ثانیه پیش فهمیدم !!!! بنابراین اگه کسی جواب درستی بلده به ماهم یاد بده !

newmefmef
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 07:14 صبح
به به صبحمان بخیر شد جناب اقا یا خانم پورفسور !!!!
حاج اقا اگه به سوال توجه می فرمودید گیج نمی شدید سوال بنده این بود که این خصوصیات چه کاری انجام می دن نه اینکه ترجمه لفظ به لفظ اونا چیه ؟

مثلا اینکه حضرتعالی می فرمایید ترتیب بندی tag این ترتیب بندی یعنی چی ؟

البته حتما استحضار دارید که بنده سراپا تقصیر یه تازه کارم واطلاعاتم در حد افراد مبتدی است وبه همین دلیل این سوال را اینجا پرسیدم تا اساتیدی مثل شما اول سوال را دقیق بخونن وسپس جواب بدن

tthenry14plus
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 12:31 عصر
Bound Columnبرای انست که مشخص کنید لیست زیر کامبو در چند ستون تقسیم شود البته در صورتی که عناصر لیست شما بیش از مقداری که در List Row تعیین کرده اید باشد.

tthenry14plus
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 12:33 عصر
Limit to list
برای اینست که رشته یا عدد ورودی شما به عناصر لیستتان محدود شود
یعنی خارج از عناصر لیست نمی توانید انتخاب کنید

tthenry14plus
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 12:38 عصر
Limit to list
برای اینست که رشته یا عدد ورودی شما به عناصر لیستتان محدود شود
یعنی خارج از عناصر لیست نمی توانید انتخاب کنید

Auto Expand
به این منظور که در هنگام ورود رشته یا عدد مورد نظر در صورتی که ورودی شما منتطبق با قسمت ابتدایی عنصری بود فسمت بعدی آنرا نیز می آورد که در صورت زدن اسپیس یا تب یا اینتر مابقی آن در کامبو ثبت می شود و نیازی به تایپ ما بقی ندارید

مثلا فرض کن داخل لیستمان کلمه چندین کلمه داریم که با M شروع می شود ، وقتی که حرف M را وارد کنم لیست تمام کلماتی که با M شروع شود در زیر کامبو باز می شود که با زدن اینتر یا ... اولین آنها انتخاب می شود

tthenry14plus
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 12:41 عصر
Locked
وقتی مقدار آنر Yes باشد نمی توانیم داخل کامبو چیزی تایپ کنیم
و فقط می توانیم متن داخل آنرا کپی کنیم
حال اگر Enabled آنرا نیز No کنیم درست مانند یک Lable می شود

tthenry14plus
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 12:53 عصر
Locked
وقتی مقدار آنر Yes باشد نمی توانیم داخل کامبو چیزی تایپ کنیم
و فقط می توانیم متن داخل آنرا کپی کنیم
حال اگر Enabled آنرا نیز No کنیم درست مانند یک Lable می شود

Smart Tag
یک میانبر است
فرض کن لیست شما حاوی یک سری ایمیل است وقتی مقدار دکه (...) کنار فیلد smart tag را بزنی دو گزینه می بینی ( البته قابل افزایش است ) برای مثال person name تیک بزن و ok کن وقتی که برنامه از Run کنی می بینی وقتی که یک ایمیل را از کامبو انتخاب کنی کنار فیلد یک علامت ! که داخل یک دایره است ظاهر می شود وقتی که روی آن کلیک کنی تمام میانبر ها ظاهر می شود که ما person name را انتخاب کردیم ، در عنوان آن ایمیل نوشته شده و زیر آن گزینه ای مبنی بر ارسال ایمیل به طرف
میانبر های زیادی است که فکر نمی کنم به دردتون بخوره

موفق باشید

newmefmef
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 13:15 عصر
دوست عزیز tthenry14plus

خیلی عالی بود ممنونم یه سوال دیگه در مورد کامبو پرسیده بودم تو یه تاپیک دیگه اگه بتونی اونو هم به همین خوبی بهم جواب بدی خیلی ممنون می شم

Profesorjd
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 21:39 عصر
به به صبحمان بخیر شد جناب اقا یا خانم پورفسور !!!!
حاج اقا اگه به سوال توجه می فرمودید گیج نمی شدید سوال بنده این بود که این خصوصیات چه کاری انجام می دن نه اینکه ترجمه لفظ به لفظ اونا چیه ؟

مثلا اینکه حضرتعالی می فرمایید ترتیب بندی tag این ترتیب بندی یعنی چی ؟

البته حتما استحضار دارید که بنده سراپا تقصیر یه تازه کارم واطلاعاتم در حد افراد مبتدی است وبه همین دلیل این سوال را اینجا پرسیدم تا اساتیدی مثل شما اول سوال را دقیق بخونن وسپس جواب بدن

البته الان شبمان بخیر است ! دوم اینکه بنده فکر میکردم !! ( فکر میکردم ) که اینجا آموزشی برای یادگیری با تلاش خودم ( خودم نه خودمان !) است نه دیکته خط به خط که چون بنده اول افتضایی را تازه تمام کرده ام اینجوری برای من هم خوب شد کمی چیزهایی یاد بگیرم !
چهارم اینکه از دوست عزیزی که در چند مرحله پاسخ دادند بسیار بسیار متشکرم .
پنجم همان گونه که کچل اسمش زلعلی است و کور عینعلی ماهم اسممان پروفسور شده نه پورفسور که آن معنی دیگری میدهد

newmefmef
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 21:55 عصر
زیاد سخت نگیر پروفسور عزیز ما شما راخیلی دوست داریم قصد توهین هم نداشتم اگه باعث ناراحتی شما شدم معذرت می خوام

tthenry14plus
جمعه 26 مرداد 1386, 13:57 عصر
سلام دوست عزیز

من اون تاپیک را دیدم

برای اون کار دو روش وجود داره

در هر دو روش ابتدا باید اینکارو انجام بدی

مقدار پراپرتی Row source type کامبو را برابر Query/table قرار بده اکنون مرحله بعد که دو روش دارد:

1. روی علامت (...) کنار پراپرتی Row source کلیک کن
حالا باید یک کوئری تشکیل بدی که خیل آسان است
ابتدا جدول مورد نظر را Add کن و از جدول باز شده فیلد مورد نظر را انتخاب کن
در صورتی که چند فیلد را انتخاب کنی لیست زیر کامبو نیز به چند ستون تقسیم خواهدشد

2. از select که یکی از دستورات SQL است استفاده کن
شکل کلی دستور Select بدین صورت است
[select [*|Fields] from [table name
مثلا
select * from students
select id,name,tel from students
select id from students
select id,name from students

علامت ستاره یعنی تمام فیلدهای جدول مورد نظر

موفق باشی

newmefmef
جمعه 26 مرداد 1386, 14:11 عصر
دوست عزیز tthenry14plus

خیلی ممنونم از پاسخ شما خیلی عالی بود

tthenry14plus
جمعه 26 مرداد 1386, 14:19 عصر
اگر می خوایی یه نگاهی به تاپیک 'دیکشنری ساخته شده با اکسس' بنداز
یه دیکشنری ساده است که با اکسس نوشتم و داخلش از کامبویی با همون مشخصات که شما می خوایید استفاده کردم

ببینید بد نیست