PDA

View Full Version : عکس در image

sara_np
سه شنبه 23 مرداد 1386, 10:49 صبح
سلام
من میخوام در یک فرم یک editیکlistbox یک imageبرای نمایش عکس در ان و یک buttonداشته باشم
ادرس عکس در edit بزارم بعد با کلیک بر button ادرس در list box قرار بگیرد بعد در listbox با کلیک بر ان عکس در image نمایش داده شود دستوراتشم نوشتم واسه button نوشتم
listbox1.items.add(edit1.text)و بر روی listboxکلیک کردم در قسمت رویدادها در onmouse down نوشتم
path:=listbox1.items[listbox1.index];
image1.picture.loadfromfile(path) ولی حالا وقتی توlistbox روی ادرس کلیک می کنم eroor میگیره
2.چه جوری میتونم به جای ادرس در listbox فقط یک اسم بزارم بعد خودش از طریق اسم ادرسو پیدا کنه و عکس در image نمایش بده
ممنون

persianboy
سه شنبه 23 مرداد 1386, 12:13 عصر
اینم یه سمپل واسه شما . ولی با bmp کار میکنه نه با jpg .

Batman
سه شنبه 23 مرداد 1386, 13:56 عصر
با سلام
دوست عزیز اولا خطایی که میده رو ننوشتی
ثانیا برای اینکه فقط اسم فایل رو نمایش بدی خودت باید با استفاده از midtostr این کار رو انجام بدی
موفق باشید

persianboy
سه شنبه 23 مرداد 1386, 23:02 عصر
اگه میشه سمپلش رو بذارید . چون هیچجوره کاری انجام نمیده . این چیزی که شما نوشتید ،
اصلا بنظر درست نمیاد .

Batman
سه شنبه 23 مرداد 1386, 23:19 عصر
همونتور که دو ستمون گفتند1.عکس باید bmp باشه
دوست عزیز کی گفته حتما باید bmp باشه شما یه بار عکس jpg و بقیه فرمتهایی رو که image قبول میکنه به صورت دستی وارد کن و بعد توی برنامه در زمان اجرا تموم اون فرمتها رو باز میکنه
موفق باشید

sara_np
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 10:59 صبح
کامل شو براتون می زارم

sara_np
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 11:01 صبح
در ضمن دوست عزیز من با jpg امتحان کردم نشد error می گرفت

persianboy
چهارشنبه 24 مرداد 1386, 11:26 صبح
ای بابا ، من منظورم این که این سمپل با jpg کار نمیکنه ، آخه من سمپلو آپلود کرده بودم و
حالشو نداشتم درستش کنم وگرنه فقط کافیه تو uses برنامه ، jpeg رو هم اضافه کنی تا کار کنه .
ببخشید کوتاهی از من بود .